امروز: ۲۸ شهريور ۱۳۹۷ -
کد خبر: ۷۹۲۸۵
۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۷
وزیر آموزش و پرورش دولت جنگ در گفت و گو با تیتر امروز:
«امروز باید چند تمهید در اولویت کار ما باشد. اول اینکه برای ملت خودمان، منطقه و دنیا موضوع برجام را شفاف وروشن بازگو کنیم و بگوییم ما تا آنجا که صلاح بود نرمش و انعطاف نشان دادیم و وصادقانه تعهداتمان را پذیرفتیم. در شرایط کنونی که ترامپ بی‌مهابا از قرارداد خارج می‌شود، متاسفانه برخی از او حمایت هم می‌کنند که بی‌شک باید آنها را مذمت کرد نظر آنها را به عهد‌شکنی آمریکایی‌ها جلب کرد.»
کاظم اکرمی در گفت و گو با تیترامروز با طرح اظهارات همچنین گفت: مذاکره 1+5 یک معاهده بین‌المللی است و محدود به مذاکره میان ایران و آمریکا نمی‌شود. ما باید مردم را چه در داخل و چه در عرصه بین‌المللی از این موضوع آگاه کنیم و در مرحله بعد دقایق مذاکره را روشن کنیم که ما چه در عرصه قانونی و وجدانی و چه در عرصه عمل بدهکار نیستیم. بنابراین می‌شود از همه این ماجرا‌ها درس زندگی گرفت.

وی همچنین ادامه داد: امروز همه مردم ما به سادگی، زیبایی و صراحت آمریکا را محکوم می‌کنند اما شما در نظر بگیرید که قبل از اینکه آمریکا از برجام بیرون برود این حجم از انتقاد از آمریکا دیده نمی‌شد. در نهایت ما باید به داشته‌های خودمان متکی باشیم و خوشبختانه چه در طیف اصولگرا و چه در طیف اصلاح‌طلب آنقدر ظرفیت داریم تا شر ترامپ را از سر باز کنیم. خداوند گاهی شری را می‌رساند که در آن خیری نهفته است. تاکنون آمریکا نشان داده که در رفع تحریم‌ها تلاشی نداشته و این باعث می‌شود که ما از آمریکا مثل گذشته دل بکنیم و بر امکانات داخلی خودمان تکیه کنیم. دیگران نه تنها دست ما را نمی‌گیرند بلکه می‌خواهند پای ما را ببندند و ما هم باید پای خود را از همه وابستگی‌ها حتی از اروپا جدا کنیم و روی پای خود بایستیم. از سوی دیگر باعث شد نگاه جدی‌تری به امکانات و داشته‌هایمان بیندازیم. رفتار دشمنانه آمریکا در طول این چهل سال برای ما به هیچ عنوان تازگی ندارد.

وزیر اسبق آموزش و پرورش افزود: ما در داخل ظرفیت‌هایی بسیار داریم. ما می‌خواهیم با دنیا تعامل داشته باشیم اما باید روی پای خود بایستیم و با دیگران فقط کار کنیم و در این راستا باید انسجام داخلی خودمان را حفظ کنیم و همه جریان‌ها و نهادها و بزرگان کشور باید روی مسائل اصلی جامعه که بیکاری، نقدینگی، صادرات، واردات و قاچاق از جمله آنهاست، کار کنند. اگر این موضوع بتواند باعث هوشیاری، اعتماد و بیداری ما بشود باید نسبت به خروج یک مزاحم از برجام خوشحال بود. اما اگر فقط اهل شعار دادن باشیم و بخواهیم در ۲۲ بهمن با شعار مرگ بر آمریکا به خیابان‌ها بیاییم و با یک افزایش قیمت ارز، انتقادهایمان را شروع کنیم موفق نخواهیم شد.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
جرعه‌نوشی آهو در عکس روز نشنال جئوگرافیک عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ در میان بامبو عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ صعود تصاویر/ بلایی که تورم ۱ میلیون درصدی سر مردم ونزوئلا آورد مسابقه ماشین‌های دست ساز در اندونزی عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ دوستان صمیمی عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ برداشت پنبه دیدنی های امروز
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم