امروز: ۰۴ فروردين ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۷۹۰۰۲
۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۲
این روزها همه جا حرف از جذب توریست است و درآمدزایی از این بخش، اما آیا بهتر نیست قبل از برگزاری هر جشن و آیینی که قرار است به جذب توریست منجر شود برنامه ریزی و پیش بینی های لازم صورت گیرد؟
این روزها همه جا حرف از جذب توریست است و درآمدزایی از این بخش، اما آیا بهتر نیست قبل از برگزاری هر جشن و آیینی که قرار است به جذب توریست منجر شود برنامه ریزی و پیش بینی های لازم صورت گیرد؟
خیلی از ایرانی ها و حتی گردشگران خارجی اردیبهشت ایران را با تور گلاب گیری قمصر کاشان می شناسند و خاطره دارند، چرا که مردم از حضور در باغات گل محمدی و کارگاه های گلاب گیری لذت بی شماری می برند و آن را برگ زرینی در دفتر خاطرات خود می دانند.
اما 3 سالی می شود که مازندران هم به تقلید از کاشان جشنواره گلاب گیری و گل محمدی برگزار میکند.
اما چه جشنواره ای ؟
جشنواره ای که نه از باغات گل محمدی خبری هست و نه کارگاه های گلاب گیری!!!
و تنها لذت جشنواره، حضور در فضای زیبای ییلاقات مازندران است که این مهم نیازی به برگزاری چنین جشنواره هایی ندارد.
از دور که به فضای جشنواره نگاه می کنید در نگاه اول ، انبوه خودروهای پارک شده بدون هیچگونه ساماندهی به ذوق هر بیننده ای میزند که این پایان کار نیست و تازه ماجرا زمانی شروع می شود که به محل برگزاری جشنواره می رسید، اینجا خبری از کارگاه های گلاب گیری نیست!!!
تنها چیزی که به یاد شما می آورد بازار های هفتگی است که در تمامی شهر های مازندران وجود دارد، این موضوعی است که دل تمام گردشگران را به درد می آورد ، که پس از کیلومترها طی مسیر نمودن به جایی می روند که هیچ انتظاری از آن ندارند.
عکاس : احسان فضلی اصانلونظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌های امروز؛ از آمادگی برای آتش‌بازی شب سال نو تا سونای در دل کوه هیجان در بزرگ‌ترین پیست اسکی ایران بازماندگان فاجعه روهینگیا‎ افتتاح اولین هتل زیرزمینی جهان تماشای تصاویر زیبای زمین از بالا پاییز در کشورهای دیگر چه شکلی است؟ عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ کابوی آمریکایی عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ رقصنده نقاب‌دار
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم