امروز: ۰۱ خرداد ۱۳۹۷ -
کد خبر: ۷۸۹۳۱
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۴
در گفت­وگو با تیترامروز:
کارشناس مسایل بین الملل بر این باور است که دونالد ترامپ با تصیمی که برای خروج از برجام گرفت، با نادانی آبروی ایالات متحده را حراج کرد. حسن روحانی چند دقیقه بعد از نقض قرارداد بهترین واکنش ممکن را نشان داد. ایران هم اکنون در برهه فوق العاده حساسی قرار دارد و به همین دلیل لازم است تا همه در کنار هم قرار بگیرند

داوود هرمیداس باوند در گفت­وگو با تیترامروز همچنین افزود: توافق هسته ای یکی از مهمترین قراردادهای نظام بین الملل در چند دهه اخیر بود و به همین دلیل به ضرص قاطه می گویم که آمریکا از همین امروز باید خودش را آماده کند تا تبعات تصمیم نابخردانه رییس جمهورش را بدهد و آمریکایی ها باید بدانند با انتخاب فوق العاده اشتباهی که در سال 2016 داشتند، کاری کردند که منافع ملی شان را به طور جدی با تهدید روبرو کردند. چون امکان ندارد، کشوری به همین راحتی تعهدات جهانی را نادیده بگیرد و ضرری از این کار نبیند.

باوند درباره واکنش ایران هم گفت: حسن روحانی چند دقیقه بعد از نقض قرارداد بهترین واکنش ممکن را نشان داد. ایران هم اکنون در برهه فوق العاده حساسی قرار دارد و به همین دلیل لازم است تا همه در کنار هم قرار بگیرند تا بتوانیم با رفتاری منطقی، کشورهای اروپایی را برای تداوم حمایت شان از ماندگاری برجام ترغیب کنیم. چرا که اگر فرانسه، انگلیس و آلمان تصمیم به همراهی با ایران در مساله برجام بگیرند، آمریکا نمی تواند خللی در تعدهای امضاء شده به وجود بیاورد.

داوود هرمیداس باوند در پایان از اینکه عده ای در داخل برهم خوردن برجام را اتفاقی خوب می دانند و فقط به فکر تخریب دولت به هر بهانه ای هستند را نشانه بی تعهدی مخالفان داخلی برجام به منافع کشور و مردم عنوان کرد.
مطالب مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
کافه الدورادو
تنیس داخلی
تولید کنند انواع رنگ های صنعتی، ساختمانی و اتومبیلی
تلگرام تیترامروز داخلی
قصر باران داخلی
دست های مهربان داخلی
اینستاگرام داخلی
تولید کنند انواع رنگ های صنعتی، ساختمانی و اتومبیلی
شهروند خبرنگار داخلی
عصر ساري داخلي
تعرفه داخلي تبليغات
مازند اسپرت