امروز: ۳۰ دی ۱۳۹۷ -
کد خبر: ۷۸۳۷۴
۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۰
گزارش تیتر هفته از مادران مازندرانیِ مبارز
پس از انتشار کلیپ زنِ تنکابنی احساسات عمومی به شدت جریحه دار شد، حال پس از گذشت مدتی کوتاه در آمل نیز اتفاق مشابهی رخ داد، زنی گریان و جوان از برخورد خشن ماموران شهرداری می گوید که مانع کسب و کار او شدند، او با چشمانی که اشک از ان می بارید از مخارج سنگین زندگی می گفت و وظیفه سنگین مادرانه اش، در کنار همه درد و دل هایش چیزی گفت که با شنیدن او اگر بمیریم رواست، او گفت « کار نکنم، برم خودفروشی کنم » هر مسئولی با شنید این حرف باید سر خم کند و اگر دق کند کم است./ آقایان مسئول مسبب این اتفاق شمایید، اگر زنی از روی ناتوانی مالی و فشار معیشتی به خودفروشی روی بیاورد شما مسئولید، شما چه کرده اید برای این مردم که حالا مانع کسب و کار ان ها می شوید؟ چه کسی راضی به کار فروشندگی در خیابان است مگر تحت فشار و سختی بسیار.
سرویس اجتماعی تیتر امروز/ وضعیت بد اقتصادی و شرایط سخت معیشتی خانواده ها آفت های بسیاری را به دنبال خود داشت و دارد، برای مبارزه با این وضعیت شهروندان ناگریز به جنگ با فقر می روند، جنگ با اژده های هفت سر فساد.

مادران سرزمین ما یکی فداکارترین جنگجویان این عرصه هستند، مادرانی که در استان مازندارن آنها را زیاد دیده ایم، با وجود سختی ها و بداخلاقی های بسیار آنها همچنان با چادری پیچیده بر کمر در خیابان های شهر برای شکستن کمرِ فقر مردانه ایستاده اند.

اما مدتی ست سنتی غلط و غیر انسانی بلای جان زحمت کشان جامعه شده است، برخورد با دستفروشان خیابانی برنامه ای بوده که مبدا آن شهرداری تهران بوده است. رفته رفته رفته برخوردها فیزیکی ، خشن و غیر انسانی شد، استخدام افراد قوی هیکل و بعضا دوستدار زد و خورد در شهرداری عرف شد تا برخورد با دستفروشان جدیتر دنبال شود.

بارها دیده ایم صحنه هایی از کتک خوردن دستفروشان و تخریب اجناسشان و یحتمل غمگشن شدیم، عدم جلوگیری از این رفتار زشت و اتخاذ تدبیری بهتر برای حل مشکلاتی از جمله سد معبر دلیلی شد تا برخورد با دستفروشان زن نیز امری شود عادی.

یادمان نرفته صحنه دردناکی که مامور شهرداری رشت در مقابل دیدگان فرزندی سیلی به صورت مادری دستفروشی می زند. این اتفاقی بود که از چشم دوربین شهروندان پنهان نشد و چه بسا صحنه های زجز آوری که از دید شهروندان دور می ماند و ثبت نمی شود.

اخیرا در مازندران نیز این اتفاق رخ داد، در کلیپ پخش شده مادری مسن را دیدیم که اشک می ریخت و گریان از بیماری همسرش می گفتف این زن تنکابنی گفت که سبزی های مرا به جوی آب ریختند.

قبل از این هم در شهر های نزدیک به مرکز استان مازندران گزارش های از رفتار نادرست ماموران شهرداری با زنان دستفروش به ما رسیده بود. این زنان اغلب برای فروش تخم مرغ محلی، مرغ و اردک محلی، سبزیجات و دیگر محصولات محلی به خیابان های شهر می آیند.

پس از انتشار کلیپ زنِ تنکابنی احساسات عمومی به شدت جریحه دار شد، حال پس از گذشت مدتی کوتاه در آمل نیز اتفاق مشابهی رخ داد، زنی گریان و جوان از برخورد خشن ماموران شهرداری می گوید که مانع کسب و کار او شدند، او با چشمانی که اشک از ان می بارید از مخارج سنگین زندگی می گفت و وظیفه سنگین مادرانه اش، در کنار همه درد و دل هایش چیزی گفت که با شنیدن او اگر بمیریم رواست، او گفت « کار نکنم، برم خودفروشی کنم » هر مسئولی با شنید این حرف باید سر خم کند و اگر دق کند کم است.

آقایان مسئول مسبب این اتفاق شمایید، اگر زنی از روی ناتوانی مالی و فشار معیشتی به خودفروشی روی بیاورد شما مسئولید، شما چه کرده اید برای این مردم که حالا مانع کسب و کار ان ها می شوید؟ چه کسی راضی به کار فروشندگی در خیابان است مگر تحت فشار و سختی بسیار.

اگر قرار است جمع کنید به فکر جایگزین ان هم باشید، یا مکانی که برود بنشیند و کار کند یا مخارج زندگی او را بدهید، با لگد زدن به جنسش و سیلی به صورتش مشکلات مملکت حل می شود؟

این ها فقط فروشنده هستند،فروشنده اجناسِ سالم نه مواد مخدرو افیونی، بگذارید بفروشند و سفره کوچکشان پهن باشد.

نمیدانم چه رسم غلطی بین مسئولان عرف شده است که به جای پیدا کردن راه حل با چکش به سراغ مسائل می رویم و در هم میکوبیمش، صدایشان در آمد می شوند موجب بگیر بیگانگان و تبلیغ کنندگان علیه نظام.

آقای مامور، آقای مسئول، نزن ، نبر، راه حل کشف کن لطفا چون تو مسئولی و ما مظلوم / چاپ شده در هفته نامه تیتر هفته شماره 28

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌های امروز؛ از آمادگی برای آتش‌بازی شب سال نو تا سونای در دل کوه هیجان در بزرگ‌ترین پیست اسکی ایران بازماندگان فاجعه روهینگیا‎ افتتاح اولین هتل زیرزمینی جهان تماشای تصاویر زیبای زمین از بالا پاییز در کشورهای دیگر چه شکلی است؟ عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ کابوی آمریکایی عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ رقصنده نقاب‌دار
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم