امروز: ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۷۷۰۴۲
۲۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۹
فرماندار نوشهر:
عبدالصمد صفرنژاد گفت:185پروژه نيمه تمام در شهرستان نوشهر وجود دارد.

به گزارش  تیتر امروز به نقل از ایسنا، شهرستان نوشهر از جمله شهرستانهايي است كه تعداد زيادي پروژه هاي نيمه تمام از سال هاي گذشته دارد كه برخي از اين پروژه ها ملي و داراي اعتبارات ميلياردي است كه با توجه به اهميتي كه براي شهرستان و استان داشته اند علاوه بر بودجه ملي از سفر مقام معظم رهبري نيز كه هر سه سال انجام مي شود صاحب اعتبار و بودجه قابل توجهي مي شوند.

نيروگاه زباله سوز با ظرفيت 200 تن در روز، نيروگاه 460 مگاواتي سيكل تركيبي غرب مازندران واقع در نوشهر و همچنين استاديوم چهار هزار نفره نوشهر از جمله اين پروژه هاي ملي و مهم است كه طي چند سال گذشته عمليات اجرايي ان آغاز شده است و با توجه به پيگيري هاي كه صورت گرفت حال با شتاب خوبي در حال اجراست و زمزمه به بهره برداري رسيدن آنها در سال 97 به گوش مي رسد.

نيروگاه زباله سوز نوشهر از جمله پروژه هاي ملي اين شهرستان است و تاكنون داراي تا 87 تا 88 درصد پيشرفت فيزيكي داشته و در صورتي كه تجهيزات آن به موقع برسد و طرف قرار داد چيني نيز براي نصب تجهيزات به تعهدات خود عمل كند تا شهريور ماه به بهره برداري كامل مي رسد.

اين پروژه تاكنون 55 ميليارد تومان هزينه در برداشته كه 33 ميليارد تومان از محل سفر مقام معظم رهبري و 23 ميليارد تومان نيز از منابع دولتي به آن اختصاص يافته است.

به گفته پيمانكاران طرح در صورتي كه تفكيك زباله از مبدا به خوبي انجام شود، این زباله سوز روزانه داراي 200 تن زباله ظرفيت است.

نيروگاه سيكل تركيبي 460 مگاواتي نوشهر كه داراي واحد بخار و گاز است ، واحد گاز آن تا كنون 94 درصد پيشرفت فيزيكي داشته و دو واحد گاز و بخار آن باهم داراي 80 تا 85 درصد پيشرفت بوده و برآورد هزينه پروژه هم 260ميليون يورو است،برق اين نيروگاه تابستان امسال وارد مدار مي شود.

استاديوم چهارهزار نفره نوشهر نيز از ديگر پروژه هاي ملي شهرستان است كه تاكنون 65 تا 70 درصد پيشرفت فيزيكي دارد و ميزان اعتبار آن از سفر مقام معظم رهبري پنج ميليارد تومان بوده است كه اختصاص يافت و هفت ميليارد تومان در قالب اسناد خزانه بوده درصورتي كه با رايزني نماينده مجلس و فرماندار اين اوراق تبديل به نقدينگي شود و اختصاص يابد در سال 97 به بهره برداري كامل مي رسد.

عبدالصمد صفرنژاد فرماندار نوشهر در حاشيه بازدید پروژه های نیمه تمام نوشهر در جمع خبرنگاران اظهار كرد: در مجموع با توجه به اشرافيت نصبي كه بر پروژه هاي نيمه تمام از جمله اين سه پروژه صورت گرفت شواهد حاکی از آن بوده که پروژه ها با سرعت خوبي در حال اجرا است.

وی با بيان اين كه در آزاد سازي سواحل ، منابع طبيعي و شهرداري اقدامات خوبي انجام داده است تصريح كرد:در چهار كيلومتر حوزه شهري كه آزاد سازي شد فرماندار قبلي زحمات زيادي كشيد و به طور حتم اگر شهرداري با جديت و شدت ورود پيدا كند زمان تغيير و تحولاتي كه از كپوچال تا بندر و سيترا در ساحل قرار است اتفاق بيفتد با ايجاد زيرساخت هاي لازم به زيباترين طرح در نوار ساحلي شمال تبديل مي شود.

صفرنژاد با بيان اينكه تعداد 185 پروژه نيمه تمام در شهرستان نوشهر وجود دارد خاطر نشان كرد: اين تعداد پروژه مربوط به سالهاي اخير نيز و سابقه برخي از آنها به سالها قبل بازمي گردد و براي تكميل همه انها نياز به 165 ميليارد تومان است.

وي گفت: پروژه هاي نيمه تمام مربوط به بخشهاي مختلف از جمله راه، آب، ايمني جاده، بهسازي جاده است و مهم ترين مشكل و مانع براي تكميل آنها كمبود بودجه است.

اين مسئول با بيان اينكه اولويت دولت بر اتمام پروژه هاي نيمه تمام است تاكيد كرد: نگاه استاندار مازندران نيز بر تكميل پروژه هاي نيمه تمام است و تذكراتي به همه فرمانداران استان داد تا با توجه به كمبود بودجه، پروژه هاي جديد تعريف نشود.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
حرکات کششی و خمشی نماینده مجلس در صحن (تصاویر) چرا پاپ پای رهبران سودان جنوبی را بوسید؟ دیدنی‌های امروز؛ از آمادگی برای آتش‌بازی شب سال نو تا سونای در دل کوه هیجان در بزرگ‌ترین پیست اسکی ایران بازماندگان فاجعه روهینگیا‎ افتتاح اولین هتل زیرزمینی جهان تماشای تصاویر زیبای زمین از بالا پاییز در کشورهای دیگر چه شکلی است؟
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم