امروز: ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ -
کد خبر: ۷۷۰۱۸
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۶
رقابت‌های تکواندو کسب سهمیه المپیک نوجوانان در حالی به میزبانی تونس برگزار شد که تیم‌های ایران و روسیه موفق به کسب بیشترین سهمیه شدند.


به گزارش تیتر امروز، رقابت‌های تکواندو کسب سهمیه المپیک نوجوانان طی روزهای هفده و هجده فروردین ماه با حضور ۴۳۸ تکواندوکار از ۱۱۱ کشور جهان به میزبانی تونس در سالن «ساله کورات» شهر الحمامات برگزار شد که در پایان تکواندوکارانی از ۴۰ کشور موفق به کسب سهمیه شدند. 

بر اساس قوانین فدراسیون جهانی رقابتهای تکواندو در بازیهای المپیک نوجوانان در ۵ وزن برگزار می شود و در هر وزن ۱۰ تکواندوکار و در مجموع دختران و پسران یکصد تکواندوکار به رقابت خواهند پرداخت. از این تعداد ۷۴ تکواندوکار از طریق همین مسابقات جواز حضور در آرژانتین را کسب کرده، ۶ تکواندوکار سهمیه کشور میزبان است و ۲۰ تکواندوکار نیز از طریق دعوت فدراسیون جهانی «وایلد کارت» راهی بوینس آیرس می شوند. 

بر اساس همین قوانین هر کشور مجاز به انتخاب سه وزن از ۵ وزن اصلی در هر بخش دختران و پسران و اعزام تکواندوکار برای کسب سهمیه بود که تیم ملی کشورمان به همراه روسیه با کسب هر ۶ سهمیه بهترین عملکرد را داشته و تمام سهمیه های ممکن را کسب کرد.

کره جنوبی موفق به کسب ۵ سهمیه شد و چین نیز ۴ سهمیه کسب کرد. کشورهای کرواسی، مصر، صربستان، یونان، تایلند، ایتالیا و اردن نیز هر کدام سه سهمیه کسب کردند. انگلستان، تونس، آمریکا، تایوان، لهستان، مکزیک، آذربایجان، ترکیه، مراکش نیز موفق به کسب ۲ سهمیه شده و کشورهای مغولستان، ارمنستان، بلژیک، کانادا، نروژ ، افغانستان، ویتنام، سوئیس، جمهوری چک، اسپانیا، ژاپن، اکراین، عربستان، برزیل، آلمان و کلمبیا، ازبکستان، گرجستان، اکوادور و اسلوونی نیز هر کدام یک سهمیه را دریافت کردند.

بر همین اساس حامد اصغری، علی اشکوریان و محمد خانی در بخش پسران و یلدا ولی نژاد، مهلا مومن زاده و کیمیا همتی هم در بخش دختران برای تیم ملی کشورمان موفق به کسب سهمیه شدند. 

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
تولید کنند انواع رنگ های صنعتی، ساختمانی و اتومبیلی
تولید کنند انواع رنگ های صنعتی، ساختمانی و اتومبیلی
اینستاگرام داخلی
تعرفه داخلي تبليغات