امروز: ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ -
کد خبر: ۷۶۹۶۱
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۰
داوود هرمیداس باوند مطرح کرد
داوود هرمیداس باوند حمله نظامی آمریکا و متحدانش به سوریه را تصمیمی عجولانه دانسته و اینطور خبر می دهد که به احتمال زیاد ایران و روسیه واکنش شدیدی به این اتفاق نشان خواهند داد.

دیپلمات اسبق ایران در سازمان ملل متحد در گفتگو با تیتر امروز تاکید کرد: ایالات متحده با انجام این کار اشتباه بزرگی را مرتکب شد و حتما تبعات زیادی را در پی خواهد داشت. به طوریکه می توان اینطور گفت که حمله امریکا به سوریه در ابعاد وسیع با واکنش شدید ایران و روسیه همراه خواهد شد و این مسئله موجب گسترده‌تر شدن ابعاد بحران می‌شود.
باوند در ادامه اظهاراتش همچنین با اشاره به حمله رژیم صیهونیستی به پایگاه نظامی تی۴ و به شهادت رسیدن هفت تن از مستشاران ایرانی در این باره گفت: حمله اسرائیل به پایگاه نظامی تی۴ نخستین حمله اسرائیلی به خاک سوریه و پایگاه‌های نظامی این کشور نیست و از قضا در این حمله، تعدادی از نیروهای حزب‌الله و ایران حضور داشتند.
وی ادامه داد: اسرائیل در دفعات پیش که قصد حمله به خاک سوریه داشت، قبل از انجام عملیات به روسیه اطلاع می‌داد اما در این نوبت، آنها حتی به روس‌ها نیز اطلاع ندادند که این مسئله موجب دلخوری مسکو شد.
دیپلمات اسبق ایران در سازمان ملل متحد حمله اسرائیل به پایگاه نظامی تی۴ را تجاوزگرانه دانست و اظهار داشت: حمله اسرائیل نقض آشکار حاکمیت ملی و حقوق بین‌المللی است. با این حال، اسرائیل هیچ گاه به حقوق بین‌المللی توجه نداشته و دست به هر اقدامی که به سود و منفعت خود قلمداد می‌کرده، می‌زده است. در این راستا، آنها به قطعنامه‌های سازمان ملل متحد نیز توجه نداشته‌اند.
داوود هرمیداس باوند در پایان صحبت هایش تنها راه حل بحران سوریه را ایجاد یک اجماع و توافق میان بازیگران اصلی دانست و عنوان کرد: من فکر می‌کنم با توجه به اینکه کاخ سفید متهم به واگذار کردن میدان در سوریه به روسیه و ایران شده است، درصدد گسترش نفوذ خود و داشتن دست برتر در مذاکرات بین‌المللی است.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
کافه الدورادو
تنیس داخلی
تولید کنند انواع رنگ های صنعتی، ساختمانی و اتومبیلی
تلگرام تیترامروز داخلی
قصر باران داخلی
دست های مهربان داخلی
اینستاگرام داخلی
تولید کنند انواع رنگ های صنعتی، ساختمانی و اتومبیلی
شهروند خبرنگار داخلی
عصر ساري داخلي
تعرفه داخلي تبليغات
مازند اسپرت