امروز: ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ -
کد خبر: ۷۶۸۹۰
۲۶ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۲
پیدا و پنهان موشک باران سوریه
موشک باران سوریه در سحرگاه شنبه 25 فروردین 97 سرآغاز دور تازه ای از تحولات منطقه ایست رخدادی که می بایست فراتر از منظر استکبار و مقاومت بدان نگریست و اگر در چنبره ی نگاه ایدئولوژیک در تحلیل این مساله گرفتار گردیم بی تردید دچار خسرانی عمیق خواهیم شد.دشمنان استراتژیک اسراییل وادار به تغییر میدان بازی از فلسطین به سوریه می گردند و این یعنی ایجاد فضایی تازه برای اسراییلیها در پیشبرد اهداف نرم و سخت خویش. خلق بحرانی تازه در خاورمیانه به عنوان قلب تپنده ی انرژی دنیا....همان سرزمینی که بنابر استراتژی بسیاری تا نفت هست باید در تنش و بحران بماند.
سرویس سیاسی/ تیتر امروز. صاحب شریفی؛ تفاوت دیرین ما و به اصطلاح غربیها این هست که ایشان برای هر تصمیمی ماهها می اندیشند و بسترسازی می کنند تا از هر واقعه ای حداکثر بهره برداری را در سطوح مختلف نمایند.

این مهم راهبرد همیشگی کشورهایی نظیر فرانسه و انگلستان و به ویژه آمریکاست.
احمق و ذلیل نشان دادن ائتلاف مهاجم کمکی به ما نخواهد کرد بلکه باید اتفاقا حریف را کاملا باهوش و قوی پنداشت تا بهتر بتوان با کنکاش در لایه های مختلف و سطوحی وسیعی از ماجرا به کنه داستان پی برد.
آنها پس لرزه ها و تبعات این حمله را نیز در نقشه شان بارها مرور کردند
ای بسا بخشی را خود کنترل می کنند.

واکنش ایران و روسیه متعاقب این حمله قابل پیش بینی بود
آنها می دانستند
به توان و اشراف اطلاعاتی روسها بر منطقه ونیز قدرت و نفوذ عملیاتی و سیاسی مادر سوریه واقف بودند .
پس چرا در این سطح دست به حمله زدند ؟
نمی توانستند بیشتر از این ضربه بزنند ؟!
نمی خواستند ؟!
مصلحت نبود ؟!
و یا کافی بود؟!

تجربه ی ادوار گذشته نشان میدهد که همواره قدرتمندان عرصه ی بین الملل برندگان نهایی مجادلات جهانی در بعد اقتصادی و سیاسی هستند.


به اختصار عرض می کنم:

-بعد از شبه جزیره ی کریمه باید به روسیه گوشزد میشد که ناتو دیگر تماشا نمیکند تا کریمه ای دیگر به وجود آید.
-ترامپ و پوتین هنوز اسرار سربه مهری دارند که بر ما آشکار نیست.
-عربستان و ولیعهد جدید و جوانش تقاضای سهم بیشتری در تصمیم سازیهای جهانی دارند .بزرگی هزینه دارد و اینجا جایی بود که برای تثبیت موقعیت ناتو از جیب عربستان هزینه شود .
-ترکیه این مخالف دیرین بشار اسد خوشحال میشود و ائتلاف نوپایش با روس و ایران دوباره دچاره چالش تضاد منافع می گردد.
-خسارت و بار مالی سنگینی برای نیروهای تحت امر ایران ایجاد میشود و این یعنی خروج دهها و بلکه صدها میلیون دلار از خزانه ی ایران که به سبب گشایش برجام وارد کشور گردید و بدین ترتیب اگر نمیشود با دستکاری حقوقی برجام ایران را تحریم و زمینگیر کرد با همین ترتیب از توان اقتصادی ایران کاست.
-اسد به عنوان رهبری که سرزمینش آماج تاخت و تاز شرق و غرب و همسایگان گردید بیش از پیش نزد افکار عمومی به عنوان فردی فاقد صلاحیت و قدرت جلوه میکند و اتوماتیک وار از او سلب مشروعیت می گردد .
-دشمنان استراتژیک اسراییل وادار به تغییر میدان بازی از فلسطین به سوریه می گردند و این یعنی ایجاد فضایی تازه برای اسراییلیها در پیشبرد اهداف نرم و سخت خویش.
-خلق بحرانی تازه در خاورمیانه به عنوان قلب تپنده ی انرژی دنیا....همان سرزمینی که بنابر استراتژی بسیاری تا نفت هست باید در تنش و بحران بماند.
-تحلیل توان نظامی ارتش سوریه و خرید زمان و ایجاد فرصت بازسازی به نیروهای شبه نظامی شکست خورده در سال گذشته از طریق ائتلاف ایران و روسیه که خود مجالیست برای یارگیری تازه از سوی بازیگران دیگر منطقه ای که علاقمند نقش آفرینی در بین این شبه نظامیان و تروریستها هستند.
-انحراف افکار عمومی بنگاههای صنعتی و اقتصادی اروپا و دنیا از تغییر سیاستهای آمریکا در بحث تعرفه ها و قوانین تازه ی گمرکی و واردات به آمریکا از طریق ایجاد تنش در بازارهای بورس و انرژی.
-دلگرمی به نیروهای اپوزسیون کشورهای مخالف آمریکا و متحدانش نظیر ایران ,کردهای عراق و حتی ترکیه
-تکرار سریال کهنه ی سلاحهای شیمیایی وتحریک و اقناع افکار عمومی دنیا مبنی بر وجود قدرتهای شیطانی ضد بشری و لزوم آمادگی همیشگی رزمی و توجیه ضرورت افزایش و توسعه ی توان نظامی.اینها بخشی از دستاوردهای متصور برای تکِ محدود اما پرطمطراق سه قدرت بزرگ دنیا در سحرگاه مبعث حضرت رسول اکرم صلی الله علیه واله وسلم بود.

انتظار می رود اندیشکده های جنگ و قدرت و ثروت آن سوی آبها را دستکم نگیریم و شور حسینی برمان ندارد و با تهییج کشور قدم به باتلاقی که برایمان تدارک دیده شده نگذاریم .
جای آنست عقلای نظام تصمیمات را در پژوهشکده ها و مراکز تحقیقاتی بگیرند نه در پادگانها !
و ای کاش بیاموزیم در چنین وقتهایی ضرورت ندارد  پیشتر از مسئولین بلندپایه ی نظام اظهار نظر کنیم ..
گاهی سکوت و تعقل محکمترین و اثرگذارترین پاسخ است .
کمی تاخیر و تدبیر در واکنش می تواند زوایای بیشتری از رازهای پشت پرده ی این تهاجم را برایمان روشن سازد .
باور کنید آنها رصد می کنند و می فهمند !

صاحب شریفی
نماینده ی مازندران در شورای عالی استانهای کشور
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌های امروز؛ از آمادگی برای آتش‌بازی شب سال نو تا سونای در دل کوه هیجان در بزرگ‌ترین پیست اسکی ایران بازماندگان فاجعه روهینگیا‎ افتتاح اولین هتل زیرزمینی جهان تماشای تصاویر زیبای زمین از بالا پاییز در کشورهای دیگر چه شکلی است؟ عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ کابوی آمریکایی عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ رقصنده نقاب‌دار
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم