امروز: ۰۱ آذر ۱۳۹۶ -
کد خبر: ۷۶
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۴ - ۲۳:۵۶
شهردار کیاکلا مطرح کرد؛
این شهرستان با تلاش بی دریغ مادر شهیدان کشوری، نمایندگان مجلس و مسئولین شهری در آذر ماه 1391با تغییرنام و ارتقاء بخش کیا کلا و جدا شدن از شهرستان قائمشهر ایجاد شد

شهرستان سیمرغ یکی از شهرستانهای استان مازندران است. این شهرستان با تلاش بی دریغ مادر شهیدان کشوری، نمایندگان مجلس و مسئولین شهری در آذر ماه 1391با تغییرنام و ارتقاء بخش کیا کلا و جدا شدن از شهرستان قائمشهر ایجاد شد

بنابر سرشماری مرکز آمار ایران، جمعیت شهرستان سیمرغ در سال 90، 18 هزار و 366 نفر بوده است.

از نظر موقعیت جغرافیایی میتوان گفت شهرستان سیمرغ نقطه واصل چند شهرستان بزرگ استان مازندران است به طوری که فاصله بین راهی آن از قائم شهر 12، از بابل 10، از بابلسر 21، جویبار 13 و ساری 36 کیلومتر است.

شهر کیاکلا با سابقه 54 ساله، یکی از قدیمی ترین شهرهای استان مازندران بشمار که علی رغم قدمت، بافت فرسوده ای ندارد و با تلاشهای بسیار و پیگیری های شهردار جوان این شهر، بافت فرسوده به طرح جامع کیاکلا الحاق شد و بعد از شهرستان ساری دومیسن شهرستانی است که طرح جامع آن ابلاغ گردید.

نقطه قابل تأمل اینجاست که کیاکلا با توجه به دارا بودن پتانسیل های بالقوه هنوز نتوانست پیشرفت کند و این امر توجه ویژه مسئولین استانی و کشوری را می طلبد.

تیتر امروز با شهردار جوان و پرتلاش شهر کیاکلا، که این شهر را به محیطی پویا و زیبا بویژه در ایام سفر و استفاده مسافران از فضای شهری تبدیل کرده است، گفتگویی ساده و صمیمی را ترتیب داده است که خواندن آن برای شما عزیزان خالی از لطف نیست.

رامین فرشید فر در ابتدا به قدمت 54 ساله شهر کیاکلا اشاره می کند و می گوید: از زمانی که افتخار خدمت در این شهر را پیدا کردم توسعه و نگهداشت کیاکلا از مهمترین اهدافم بوده و سعی دارم تا با کمک همکارانم در شورا و شهرداری، استعدادها و پتانسیل های بالقوه شهر کیاکلا را که به علت عدم شناخت مغموم مانده، به فعلیت برسانیم.

وی اضافه کرد: پروژه های اجرایی در شهر کیاکلا به سه بخش تقسیم شد که بیشترین تمرکز در طرح های مربوط به احیا و زیباسازی سطح شهر بویژه ورودی کیاکلا انجام شد تا هم برای شهروندان و هم مهمانان و مسافران عزیز محیطی شاد و زیبا فراهم آوریم.

نصب رفیوژ بیش از 1200 متر در بلوار خیابان صالحی ، نصب تیربرق و روشنایی از جمله اقدامات شهرداری کیاکلا در راستای زیباسازی ورودی شهر بوده است.

شهردار جوان کیاکلا در ادامه به احیای نهر 200 ساله ورودی این شهر اشاره کرد و گفت: این نهر که وظیفه آبرسانی به باغها و مزارع شهرستان سیمرغ را برعهده داشت به مرور زمان چهره شهر را نامناسب کرده بود که با اقدام شهرداری، این نهر با دیواره های سنگی چهره زیباتری به شهر بخشیده و پس از ساماندهی این نهر، آسفالت، نصب مبلمان شهری و پیاده رو سازی انجام شد.

تعریض خیابان امام به طول تقریبی 500 متر در مرکز شهر کیاکلا و بخش تجاری شهر که با انجام آن بخشی از مشکل ترافیکی و رفت و آمد شهروندان مرتفع گردید از جمله طرح های اجرای شهرداری است که در آن پیاده روسازی، جابجایی تیرهای برق ، آسفالت و تملک انجام شد.

فرشید فر از در حال احداث بودن 800 متر پروژه در شهر کیاکلا خبر داد و گفت: سهم شهر کیاکلا از اعتبارات استانی در سال 94، هشتصد میلیون تومان بوده است.

وی همچنین اضافه کرد: دو نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ از محل تبصره 22 ماده 189، سال گذشته، 170 میلیون تومان کمک کردند.

شهردار کیاکلا با بیان اینکه حدود 4 کیلومتر از بلوارهای سطح شهر به روشنائی تجهیز شده افزود: کیاکلا این قابلیت را دارد که 30 درصد از حجم ترافیک استان را کاهش دهد اما عدم ایمنی راه ها و جاده ها باعث شده است تا مسافرین کمتر از مسیر کیاکلا استفاده کنند که اگر روشنائی و تعریض جاده و مسیر کیاکلا به شهرهای بهنمیر ، جویبار و قائم شهر انجام شود ، ترافیک استانی کاهش می یابد واز مسئولان استان تقاضا دارم به این جاده ها نگاه ویژه ای داشته باشند.

نصب تندیس و نور پردازی های حرفه ای در بلوارهای شهر، برگزاری جشنواره های مختلف، درختکاری 4 کیلومتر از حاشیه شهر، نصب شیرهای هیدرانت، نصب چراغ های کوتاه،آسفالت و جمع آوری آبهای سطحی از دیگر اقدامات شورا و شهرداری کیاکلا بوده است.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
تولید کنند انواع رنگ های صنعتی، ساختمانی و اتومبیلی
تولید کنند انواع رنگ های صنعتی، ساختمانی و اتومبیلی
شهروند خبرنگار داخلی
عصر ساري داخلي
تعرفه داخلي تبليغات
پيامكي داخل
تلگرام صفحات داخلي
مازند اسپرت