امروز: ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ -
کد خبر: ۷۴۹۰۷
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۷
مدیر بنادرودریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد گفت:میزان تخلیه و بارگیری در بنادرودریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد در سال جاری نسبت به سال ۹۵ از رشد ۶۰ درصدی رشد داشت.
به گزارش تیتر امروز ، به نقل از روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد؛ مدیر بنادرودریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد با اعلام این خبر گفت میزان تخلیه و بارگیری کالا در بندرامیرآباد و بندر نکا  از آغاز سال ۹۶ تاکنون حدود ۳ میلیون و ۴۵۰ هزار تن بوده که در مقایسه با ۲ میلیون و  ۱۶۰ هزار تن مدت مشابه سال ۹۵ رشد ۶۰ درصدی را نشان می دهد.
 رضوانی با بیان اینکه از ۳ میلیون و ۶۱ هزار تن  میزان  تخلیه و بارگیری کالا در بندرامیرآباد در سال  جاری ،  ۸۴ درصد واردات ، ۱۳ درصد صادرات و ۳ درصد ترانزیت خارجی بوده است افزود میزان تخلیه و بارگیری با رشد ۴۳ درصد و تعداد کشتی های ورودی نیز با ۳۳ درصد  رشد نسبت به سال ۹۵ به تعداد ۸۰۲ فروند رسیده است.

وی  با یادآوری اینکه سوآپ مواد نفتی در بندر نکا از مرداد ماه امسال آغاز شده است اظهار داشت میزان تخلیه مواد نفتی توسط ۶۰ شناور  با رشد بیش از ۲۱ برابری به  ۳۸۵ هزار  و ۲۱۴ تن رسید.

مدیر بندرامیرآباد ، تخلیه و بارگیری  روغن خوراکی با رشد ۳,۵ برابری  ، غلات با رشد ۷۷ درصدی را  نمونه ای از کالاهایی عنوان کرد که در سال جاری از افزایش برخوردار بوده است.

 رضوانی همچنین اکسید آلومینیوم به میزان ۱۸ هزار تن ، گاز بوتان به میزان ۸۰۰ تن و میوه،صیفی وتره بار با تناژ ۳ هزار ۵۲۱ تن را از دیگر کالاهایی نام برد که امسال وارد چرخه تخلیه و بارگیری بندرامیرآباد شدند.

گفتنی است منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد با دارابودن ۱۰۶۰ هکتار اراضی پشتیبانی بزرگترین بندر شمال کشور می باشد.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
کافه الدورادو
تنیس داخلی
تولید کنند انواع رنگ های صنعتی، ساختمانی و اتومبیلی
تلگرام تیترامروز داخلی
قصر باران داخلی
دست های مهربان داخلی
اینستاگرام داخلی
تولید کنند انواع رنگ های صنعتی، ساختمانی و اتومبیلی
شهروند خبرنگار داخلی
عصر ساري داخلي
تعرفه داخلي تبليغات
مازند اسپرت