امروز: ۳۰ دی ۱۳۹۷ -
کد خبر: ۷۳۵۹۶
۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۹
براساس نظرسنجی‌های متعدد در شبکه‌های اجتماعی، ساکت با دروغ‌ها و طفره‌ها و سفسطه‌هایش، بازنده تمام‌عیار مناظره با «شرف فوتبال ایران» بود. اما چه شد که ساکت مناظره را باخت؟
آی اسپورت: براساس نظرسنجی‌های متعدد در شبکه‌های اجتماعی، ساکت با دروغ‌ها و طفره‌ها و سفسطه‌هایش، بازنده تمام‌عیار مناظره با «شرف فوتبال ایران» بود. اما چه شد که ساکت مناظره را باخت؟ لیستی از تمام دروغ های ساکت در ۹۰.
 
 «فدراسیون فوتبال دولتی نیست»

همین دروغ شاخدار درباره فدراسیون نظامی‌ها و قاضی‌ها و کارمندان دولت، کافی است درباره سرتاسر بیانات دبیر فدراسیون پاکدست، تردید کنی. ساکت در این برنامه در تضاد با نام خانوادگی‌اش، فقط برای راستگویی ساکت بود.
 
 «بحث خسارت»

تخلف اصلی، خود مزایده است که برای پیروزی کانون ایران نوین طراحی شده بود. مواردی که عامدانه در قرارداد گنجانده شده بود تا طبق پیش‌بینی، شامل خسارت شود. فدراسیون می‌دانست امکان تحقق "سه ردیف" وجود ندارد، اما به تعهداتش در قرارداد افزود تا پس از ادعای خسارت کانون، از مبلغ مندرج در مزایده کم شود. همان خسارت ۶۹ میلیاردی. خسارت از جیب باشگاه‌ها رفت اما پاداش‌ هنگفت، توی جیب آنان که مفاد قرارداد را مهندسی کرده بودند. البته لکسوس در جیب جا نمی‌شود.

«تمام مباحث در کمیته اخلاق در حال بررسی است. مگر شما با کمیته اخلاق مخالفی؟»
یا آن جوک قدیمی افتادم: «عکس خدا رو پاره کردی؟» بله آقای ساکت، با کمیته اخلاق مخالفیم. مگر بررسی پرونده تخلفات یک مجوعه در کمیته‌ای داخل آن مجموعه، خود زمینه‌ساز بروز و اشاعه فساد نیست؟
 
 «نه آن خانم را نمی‌شناسم»

درباره خانمی که در فدراسیون به پرونده کانون ایران نوین مرتبط بود، ساکت گفت چنین شخصی وجود ندارد. اما خانم مورد اشاره کریمی، منسوب ساکت بود در کمیته بازاریابی که با ورود نهادهای نظارتی، از فدراسیون رفت.
 
 «فدراسیون ۵ ستاره»

ساکت موقع یادآوری تخلف‌ها می‌گفت آن موقع من نبودم. اما همزمان با آن تخلفات که تیم‌های ساحلی و رده‌های سنی به موفقیت‌ رسیده‌اند، ستاره‌ها را متعلق به خودش می‌دانست! ساکت عضو هیات رییسه فدراسیون اسکواش بود و تازه خرداد ۹۵ به تیم ملی پیوست (اختیارات قابل عرضی هم ندارد) اما پشت کی‌روش سنگر گرفته و به کریمی که خودش تجسم تیم ملی است، حمایت از تیم ملی را می‌آموزد.
 
«ضرورت داشت تاج در تایپه باشد»

چه ضرورتی، وقتی کفاشیان و ترابیان هم بودند؟ جز اینکه افتخار اهدای جام نصیبش شد و طبق گزارش همشهری، عکس قهرمانی تیم ملی را خراب کرد.
 
«لحن شما خوب نیست»

مگر کی‌روش با چه لحنی، کل سیستم فدراسیون را شامل نامبرده، حسن‌زاده، کفاشیان، ترابیان، دکتر اسدی، و ... بارها تکانده، شسته و از بند آویخته؟ چرا وقتی کی‌روش بی ادبانه پیامک زد که کریمی بزدل است، ساکت ساکت شد؟  لحن خوب، فقط وقتی ضروری است که همسو با شما باشد.
 
 «لاندری»

با لغت‌پرانی، داشت به بازیکن بایرن نحوه استفاده از البسه ورزشی را یاد می‌داد!  افسوس کریمی نرسید به اهمال و فساد قراردادها برای لباس‌های تیم ملی در سالیان گدشته اشاره کند. به حواله خودرو برای کفاشیان و نبی. به سوء استفاده‌ مکرر مدیران فدراسیون از موفقیت‌های تیم ملی. به خیاط محبوب کفاشیان در کت و شلوارهای المپیک...

«نکونام با کی‌روش در ارتباط است. مثل شاگرد و مربی»
 
دروغ! نکو می‌توانست یک فصل دیگر با قرارداد میلیاردی در لیگ بازی کند اما به کی‌روش اعتماد کرد. در حالی که با بی احترامی از تیم ملی حذف شد. کریمی امشب پرسید آیا کی‌روش از نکو و پیروانی نمی‌خواسته علیه برانکو مصاحبه کنند؟ ساکت ساکت شد.
 
«درباره سباستین از بازیکنان بپرسید...»

مگر بازیکن تیم ملی می‌تواند علیه مربی تیم ملی حرف بزند! آن هم در آستانه جام جهانی؟  عادل با وجود شب خوبی که سپری کرد، به روی خودش نیاورد که کی‌روش موقع بازیهای لیگ برای کارمندان بانک سخنرانی می‌کند.  متاسفانه عادل در خصوص پیامک زشت کی‌روش، مانند آرین قاسمی فقط ایفاگر نقش مترجم بود.
 
«اساسنامه به تایید فیفا رسیده»

ساکت چنان با لحن و لبخند از تاییدیه فیفا گفت که همگی باورمان شد. زیرا این مدیران، دروغ را بهتر از راست تعریف می‌کنند
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌های امروز؛ از آمادگی برای آتش‌بازی شب سال نو تا سونای در دل کوه هیجان در بزرگ‌ترین پیست اسکی ایران بازماندگان فاجعه روهینگیا‎ افتتاح اولین هتل زیرزمینی جهان تماشای تصاویر زیبای زمین از بالا پاییز در کشورهای دیگر چه شکلی است؟ عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ کابوی آمریکایی عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ رقصنده نقاب‌دار
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم