امروز: ۳۰ دی ۱۳۹۷ -
کد خبر: ۷۲۸۴۷
۱۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۶

نصرالله پژمانفر از نمایندگان مخالف دولت در مجلس دهم است که از مدت‎ها پیش در صدد ارائه طرح سوال از رئیس جمهور است و امروز با کنایه به رئیس مجلس باردیگر خواسته خود را عنوان کرد.

به گزارش خبرآنلاین، نماینده اصولگرای مشهد که مدعی بود طرح سوال از رئیس جمهور 180 امضا دارد، به رئیس مجلس گفت: شما مانع از اجرای این طرح در مجلس می شوید. درست است که خودتان را بزرگ‎تر از ما نمایندگان در مجلس می دانید و می پندارید که عقلتان بیشتر است و خودتان را عقل کل می دانید، اما باید به 180 نماینده‎ای که خواستار سوال از رئیس جمهور هستند، احترام بگذارید.

رئیس مجلس در پاسخ به او با تاکید بر اینکه نه خودش را بزرگتر و نه عاقل‎تر از دیگر نمایندگان می‎بیند، به او به دلیل اینگونه سخن گفتن گلایه کرد و گفت: دیروز هم در این باره توضیح دادم (اینجا) و گفتم اختیار با خودتان است. ممشکل هم روشن بود. برخی سپرده گذاران موسسات مالی دچار مشکل شده بودند. به طور طبیعی وقتی کسی کلاه برداری می کند، باید به قوه قضاییه شکایت کنند تا او اموال طرف را بردارد و به شکات بدهند. قوه قضاییه هم باید به این موضوع رسیدگی می کرد که کار زمان بری بود. مال باختگان هم هر روز جلوی در مجلس تجمع می کردند.

وی افزود: وقتی بررسی کردیم دیدم که 80 درصد این افراد زیر 200 میلیون در این موسسات سرمایه گذاری کرده بودند. قوه قضاییه هم باید شرعا به همه، به نسبت پولشان را می دادند، ولی ما می خواستیم پول افراد کم بضاعت که سرمایه‎گذاری کمتری کرده بودند را زودتر بدهند. اما چون این موضوع، منع شرعی داشت، سران قوا از رهبری اجازه گرفتند. شما اگر راه بهتری می شناختید، خب بگویید.

لاریجانی ادامه داد: اینقدر که به عقل ناقص ما می‎رسید این کار را کردیم و این مسیر را رفتیم. اگر شما فکر می کنید با سوال از رئیس جمهور این مساله حل می شود، بروید و سوال را بیاورید.

پژمانفر با داد و فریاد می‎گفت که طرح سوال از رئیس جمهور را به هیات رئیسه داده‎اند. لاریجانی هم گفت که تعداد امضاهای آن کم شدهو دیگر 170 امضا ندارد چون برخی نمایندگان امضایشان را پس گرفته‎اند.

نماینده مشهد قانع نشد و به جایگاه هیات رئیسه رفت و باز اصرار کرد. رئیس مجلس هم به او گفت: اگر می گویید هنوز نماینده ها می خواهند از رئیس جمهور سوال کنند، بروید امضاها را بیاورید.

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱۴
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۱
0
0
انشا‌الله، البته ما می‌گوییم دولت باید تمام پول افراد را بدهد و حتی باید خسارت آنها را نیز بپردازد. زیرا خیلی‌ها در این میان آسیب جدی خورده‌اند و این حداقل التیام آنهاست. برخی سکته کردند و جان خود را از دست دادند. شاهدیم که عده‌ای با دفترچه موسسات با مبالغ بالا در بیمارستان‌ها از مردم برای درمان بیماران صعب‌العلاجشان پول قرض می‌کنند و اعلام می‌کنند ما گدا نیستیم اما واقعاً امکان ادامه درمان را نداریم وقص علیهذا… بنده مدعی هستم که جریمه دیرکرد هم به عهده موسسات است چراکه برخی از همین سپرده‌گذاران به دلیل تعطیلی موسسات بابت تسهیلاتی که گرفته بودند با اقساط معوقه روبه‌رو شده‌اند و همین الان سود ۳۹ درصد با جریمه از کل سپرده‌شان کسر می‌کنند حتی بعضا اقساط سررسید نشده‌شان تسویه گردیده بنابراین اگر قرار است به آنها جریمه تعلق بگیرد، به دولت و بانک مرکزی هم باید جریمه دیرکرد تعلق بگیرد، چون مردم که خطایی نکرده‌اند شما بودید که راه‌ها را قفل کرده و مراکز را تعطیل اعلام کرده‌اید. اینکه خرد خرد به هر نفر ۳۵ میلیون تومان می‌دهید و بعد هم سرشان منت می‌گذارید که ما از بیت‌المال پول شما را می‌دهیم این خیلی زشت است. خیلی از مردم نیامده‌اند این پول را بگیرند. من متن دارم. این متن بانک پارسیان برای سامان‌دهی مطالبات مردمی از موسسات مالی است. بند چهار آن می‌گوید:”اینجانب/این شرکت اطلاع دارم که با توجه به غیرمجاز بودن فعالیت تعاونی مذبور (ثامن‌الحجج ) و عدم ایفای تعهدات توسط آن تعاونی و در اجرای شیوه نامه بانک مرکزی صرفا مبلغ اصل طلب اینجانب/ این شرکت که در گواهی درج شده و در صورت تحقق شرایط این درخواست قابل پرداخت خواهد بود و نسبت به سود و منافع و متفرقات آن هیچگونه ادعایی نسبت به بانک عامل نخواهم داشت” این متن را اگر فرد امضا نکند پولی به آن تعلق نمی‌گیرد. این یعنی توهین به سپرده‌گذار چراکه خودش اقرار می‌کند که می‌دانسته موسسه فاقد مجوز بوده یعنی شهادت دروغ!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۱
0
0
صحبت آقای رئیس‌جمهور را دقیقاً درباره مؤسسات مالی و اعتباری گوش کردم ایشان گفت: «یک سری جاها حالا مجوز داشتند یا نداشتند کاری نداریم مردم رفتند سپرده‌گذاری کردند»، آقای رئیس‌جمهوری نگفت بالاخره مجوز داشته یا نداشته؟ این خیلی فرق می‌کند، ببخشید مردم نادان که نیستند، زشته این اظهارنظر در حالی که پای تک‌تک تابلوهای موسسات نوشته تحت نظارت بانک مرکزی! همین که بانک مرکزی نظارت دارد یعنی چه؟! یعنی که من باید خیالم راحت باشد، ضمن اینکه براساس بندهای قبلی گفتم که بانک مرکزی حتی در دوره سیف مجوز تبلیغات مؤسسات را تایید کرده است! اگر بپذیریم مؤسسات غیرمجاز بوده که تقریبا نصف کشور مجرم می‌شوند؟(می‌خندد.. ) دقیقاً همین است اگر این ادعا را بپذیریم باید بگوییم، صداوسیما تخلف کرده مکرر تبلیغات غیرمجاز را پخش کرده و مردم را فریب داده، وزارت راه که بیلبورد تبلیغات مؤسسات را زده تخلف کرده و در فریب مردم مؤثر بوده، تبلیغات آنها در استادیوم‌ها هم رفته، پس پای وزارت ورزش هم به میان می‌آید و… پس اینها همه مجوز داشتند اما اگر تخلف هم داشتند آن بحث دیگری است که باید رسیدگی می‌شد. در ضمن اصل قضیه این است که اگر همین امروز با همان آورده مجاز بنده بخواهم مؤسسه یا بانک تأسیس کنم اول می‌گویند باید سابقه بانکی داشته باشی بعد هم که یک سری چیزهای دیگر هم می‌خواهنددرباره تضمین بانک مرکزی که از مؤسسات گرفته نمی‌شود ورود کرد و پول مردم را به آنها پرداخت کرد بالاخره مردم پول دادند و اموال مؤسسات هم موجود است؟مردم عاقل بودند چون دیدند که بین مؤسسات و بانک‌ها کدام سود بیشتری می‌دهد و بعد از استعلام از بانک مرکزی سپرده‌گذاری کردند. اینکه آقایان به مردم می‌گویند طمع کار این لغت خیلی زشتی است اگر اینطور بخواهیم حساب کنیم باید بگوییم که پس دولت هم خیلی طمع کار است که برای فروش اموالش مزایده می‌گذارد و به بالاترین قیمت آنها را می‌دهد! در مزایده که کسی قیمت پایین را قبول نمی‌کند. باید گفت سیستم اقتصادی که درست کردید ایجاب می‌کند که عقل سلیم برود سراغ جایی که مطمئن باشد، معتبر بوده و سود بیشتری بدهد حتی اگر نیم درصد سود بیشتر بدهد کاملاً طبیعی است. چرا می‌گوییم طبق قرارداد، زیرا قرارداد اگر محترم شمرده نشود به چه اعتباری روابط اقتصادی و اجتماعی بین مردم باقی می‌ماند؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۱
0
0
دولت حاضر به پرداخت هیچگونه هزینه ای بابت اشتباهات خود در مورد موسسات مالی و اعتباری نیست و اتفاقا دارد از اب گل الود ماهی میگیرد. به اسم خط اعتباری وام با بهره 35 در صد برای این موسسات در نظر می گیرد و با ارزیابی اموال این موسسات به نصف قیمت این اموال را نیز بابت ودیعه وام خود بر میدارد و در اخر هم از توبره خورده است و هم از اخور. ضمنا از پولهایی که در حسابهای این موسسات توسط قوه قضائیه توقیف شده است و سود این پولها نیز به حساب قوه قضائیه می رود نامی نمی برد و در نتیجه از حمایت قوه قضائیه نیز بهره می برد. به طور مثال در حالی که بانک مرکزی مدعی بلوکه شدن حسابهای موسسه مجاز کاسپین بود در گزارش مالی خود از این موسسه تنها به میزان تسهیلات این موسسه و اموال ان اشاره کرد و بهیچوجه کوچکترین رقمی را بابت رقم موجودی در حسابهای این موسسه منظور نکرد. گویی قوه قضائیه حسابهای خالی را بلوکه کرده بود! و این در حالی است که بیشترین دریافتی های این موسسه مربوط به پس از اعطای مجوز به این موسسه در سال 95 بوده است و قطعا می بایستی میلیاردها تومان در حساب این موسسه موجود باشد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۱
0
0
زیاده خواه وطمعکاردولت ودوستانش میباشد نه مردم بیچاره گرفتار طمعکاری دولت .من با کسانی که سود غیر متعارف مثلآ28%ویا32%ویابه قول سیف 86%ازموسسات میگرفتن کاری ندارم حتمآ هردو طرف موافق این عمل بوده اندبنده 35 سال زحمت کشیدم وزره زره پول گذاشتم کنار البته با درمضیغه گذاشتن خانواده تا اینکه بشود روزی برای فرزندان بیکارم شغل وهمسر وزندگی حداقلی فراهم کنم سودی هم که به آن تعلق میگرفته اسمی 22%ولی واقعی 18.5%بوده که درهمان زمان اکثربانکهای دولتی وخصوصی سودی بیشتر ویابرابر به سپرده گذار میداده اند والان 7 ماهه که ازسررسیدسپرده ام میگذردوپولم را نمیدهند..دولت پس از انتخابات باموسساتی که حاظر به کمک وهمکاری جهت انتخابات بااونشده بودند به حقه کثیفی روآورد که ازرسانه های بیگانه وضد انقلاب به سپرده گذاران ثامن ومهر القاء کردند پس ازحدود 20سال ازتآسیس آنها که مردم هوشیارباشید این دوموسسه مجوز بانک مرکزی ندارند ومربوط به سپاه میباشند مردم که قبلآاز موسسات غیر مجاز ضربه خورده بودند بیکباره هجوم آورده وطلب پول خودکردند ومسولین هم درچندروز اول هیچ حمایتی از این موسسات نکردن وگذاشتن تاکارازکاربگذارد بعدآمدن ویک جملاتی نامفهوم به عنوان حمایت گفتن دراین بین مدیریت مهر قویتر بود وخودش را جمع کرد ولی مدیران ثامن ازخودوارفتگی نشان دادن وموسسه ومردم را گرفتار یک توطئه دولتی کردن که بعداز گذشت حدود 7ماه ازاین موضوع هنوز نه دولت کمک به حل آن میکندو{دادن به اصطلاح مجوز ووصل به شتاب }نه مدیران ثامن عرضه برطرف کردن مشکل رادارند دراین میان فقط سپرده گذارانی که پارتی نداشتن که پولشان رابگیرندومشکلات زیادی هم داشتن تاکنون گرفتاروسرگردان مانده اند وعده ای به جهت این مشکل دچار بیماریها..اختلافات خانوادگی..وبدبینی به نظام ومسولین شده اند گناهش به گردن چه کسی است {حق الناس.}
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۱
0
0
مسولین اگروجدان وانسانیت داشتن واگر به فکر ملت بودن نمیگذاشتن مسئله موسسات که به حق پولهایی که سالها برایش زحمت کشیدن وهزاران برنامه برایش دارند به اینجا کشیده شود کسانی هستن که هست ونیست خودرا درون این موسسات گذاشته تا زخمی اززخم های بوجود آمده توسط مسولین را التیام ببخشند اونوقت یکی میگه طمع کردن حقشونه یکی میگه پول چه کسی را به اینها بدهیم {بابا پول خودشون هست وحقشون صدقه نیست} مانند شما مسولین هم پول مفت به دست نیاوردند..بنده خودم با35 سال کارکردن وحداقل ها رابرای خانواده تهیه کردن تاروز مباداکه به 3فرزند عزب وبیکارم سروسامان دهم اونوقت این پول توسط مسولین بلوکه شده ونمیدهند توقع دارید بیاییم ووسط میدان برایتان برقصیم هرچه قدر بیشتر طول بکشد نارضایتی بیشتروضع بدتر میشود من تقریبا ایمان دارم که دولت مخضوص دارد کشش میدهدتانارضایتی اجتماعی بوجودبیاید خدا ازتون نگذرد که دارید به خون شهداءخیانت میکنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۱
0
0
آقا شما را به هر چه وهر که میپرستید اینقدر با اعصاب نداشته مردم بازی نکنید زودتر تکلیف سپرده گذاران ثامن الائیمه را مشخص کنید کافر که گیر نیاورده اید که بخواهید داخل پرس قرارش دهید تا مسلمان شود اکثر کسانی که داخل این موسسه سپرده گذاری کردند به خاطر اسم مقدسش وبا اطمینان به اینکه وابسته به نهادی بود که حتی یک درصد هم فکر کلاه برداری نمیکردند.الان نزدیک 6ماهه که نه زندگی داریم ونه اعصاب من باموسسه قرارداد 6ماهه بستم چون با برنامه ریزی که کرده بودم بعد 6 ماه نیاز به پولم داشتم الان حدود 6ماهه که شدیم عروسک کوکی اینهازندگیم دارد ازهم پاشیده میشود سلامتی خودم واعضاء خانواده به خطر افتاده 3تا بچه بیکار وعزب دارم جرم ما این است که به ارکان این نظام ایمان داریم وپارتی نداریم .آقایان هم که انگاری ما متجاوزان صهیون هستیم که میبایست متوسل به ارباب ویا کدخدا بشویم. تاکنون ودر هیچ حکومتی چنین مال مردم خوری صورت نگرفته ودر هیچ جایی از دنیا دیده نشده ایشالله بمیری دولت بااین اعتدال وعدالتت که بوی تعفنش همه جاراگرفته
چرا بانک مرکزی نسبت به رفع مشکل سپرده‌گذاران موسسه ثامن که براحتی حق برداشت از پول خود را در این موسسه ندارند، هیچ اقدامی انجام نمی‌دهد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۱
0
0
ببینید اگر موضوع موسسات ومردم مالباخته درست وبه حق حل نشود درآینده اینچنین مواردی حتما بیشتر اتفاق خواهد افتاد مردم مالباخته هیچ تقصیری ندارندچون دست رنج سالها تلاش شبانه روزی خودرادودستی داده اند به موسسات که تحت حاکمیت بانک مرکزی میباشد حال با رفتار بسیار ناپسند مسولین مواجه میشوند هرکسی که خود گرفتار چنین موضوعی گشته حال وروز این بدبختان رامی فهمدوالا همش بگی چرا رفتی به خاطرسودبیشتر ویاطمع کرده ای نمک برزخم عمیق اینان میباشدپس تا دیر نشده وخیلی از انسانهای بی گناه بیشتر گرفتار این موضوع نشده اند باعدالت مشکلات مردم راحل کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۱
0
0
عزیز من خودتوگول نزن اون روستایی دورترین نقطه کشور ازتک تک مشکلات مردم باخبراست اونوقت چراباید مسولینی که تمام امکانات دراختیارشان است از مشکلات مردم بی خبرباشند برواگرعرضه دارید مسائل بوجودآمده توسط خودتان رابرطرف کنید اگرهم نمیتوانید اینقدر مرد وانسان باشید بگویید نمیشودحل کرد. بکشید کنارتا آنها که پاکدستن وایثارگرند بیایند ومشکلات را بدون حاشیه حل کنند..نمونه..بهمنی ادامه داد: ما ١٧٠٠ تعاونی را در آن زمان ساماندهی کردیم و یک‌نفر هم از سپرده‌گذاران اعتراض نکرد. به این موسسات وزارت تعاون مجوز داده بود مثل قرض‌الحسنه نیروی انتظامی که ما اینها را جمع کردیم. حالا یکی می‌گوید که شما آمده‌اید از ثامن‌الحجج تشکر کردید. بله من این کار را کردم، چون همین موسسه ٢٣ موسسه کوچک را جمع کرد، الان هم اگر یکی ١٠ موسسه را جمع کند، دست او را می‌بوسم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۱
0
0
تا کنون شده که 35 سال جون بکنی وهست ونیستت را بگذاری در بانک نظام اسلامی به امید اینکه بتوانی زخمهای بوجود آمده توسط نامسولان کشوررا التام ببخشی بعد دبه کنند وندهندش وامیدت قطع شود چه حس وحالی بهتان دست داده میشود شما که دستتان باز است دراین دنیا هرچه که بگوئید همان عمل میشود آیا اون دنیا هم همین است آخه عزیز من یک مالباخته که دستش ازهمه جا بریده واعتراض هم که میکند اینگونه با ایشان برخورد میشود این حق است درحکومت اسلامی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۱
0
0
سود سپرده به نفع مردم نیست به شرط آنکه دولت مانند تمامی کشورهای پیشرفته میبایست هزینه های زندگی روزمره مردم راپائین بیاورد مانند خوراکی هاهزینه های درمان کرایه خونه وصدها خرجدیگر که به چشم نمی آید ولی درزندگی روزمره مردم دیده میشود نمیشود فقط یکی از جنبه های موضوع رادید ازیک طرف سود به سپرده گذار کم میدهند ازطرف دیگر وقتی میخواهی وام بگیری حتی به اسم قرض الحسنه چنددرصد سود بهش میزنند ولی اسمی میگویند ما سود نمیگیریم اگر واقعا دولت راست میگوید بیاید زمینه شغل برای بیکاران وپائین آوردن هزینه درمانی ومایحتاج روزانه مردم را پائین بیاورند مطمئنن مردم هم سود بانکی درخواست نمیکنند بسیاری از مردم بااین سودها زندگی میکنند یک بام وچند هوا که نمیشود یک دولت خوب دولتی هست که به همه جوانب کاری وامورات روزمره مردم جامعه خود بیاندیشد وفقط به سودخودش نگاه نکند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۱
0
0
ببینید عزیزان هر کسی را که عقل وتدبیر ندارد اگر قدرت به دستش بیافتد به همه چیز گند میزند مانند آقای سیف عزیزان موسسه ثامن ومهر اقتصاد قدمت بیست واندی ساله دارند وصدها شعبه ومیلیونها سپرده گذار وچندین دولت متفاوت روی کار آمده واینها قانونمند کار خودشون را پیش بردن هم مردم ازاینها راضیند هم اینهاهیچکس خلاف از اینها نتوانسته بگیرد حالا بیکباره یک فیلم از تلویزیون ضد انقلاب پخش میشود وهدفش هم خراب کردن رابطه مردم بااین موسسات نظامی انقلابی است ویکباره بانک مرکزی بعداز بیست واندی سال یادش می‌افتد که این دومجوز ندارند وبه مردم هشدار میدهد که هوشیار باشید این هم نواشدن باضد انقلاب یعنی چه نمیشد بعداز پخش آن فیلم شماها که بیست واندی سال صبرکرده بودید به فرض اینکه اینها مجوزندارند چند روز دیگر هم صبر میکردید تا اینگونه نه موسسات را دچار مشکل میکردید نه این مردم بدبخت بی دفاع را به شما که چیزی نشده لطف کنید یکسری به موسسه ثامن بزن وفلاکت مردم را ببین وشادی کن اگر انسانی بایستی با این گندی که زدی با دیدن مردم بی دفاع بمیری؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۱
0
0
مؤسسات غیرمجازیعنی چی؟اینگونه مؤسسات مراکزمعتبری هستندکه حتی قبل ازانقلاب فعالیت داشتندوسودواقعی به سپرده گذاران خود میپرداختند.حالاچون بانکهاتوان رقابت با این مؤسسات راندارندواین مؤسسات تاحدودی جلوی اجحاف بانکهاوبانک مرکزی راگرفته اند.این موضوع باعث شده بانک مرکزی هرروز یک داستان ویک سناریوی جدیدی برای مردم واین مؤسسات بنویسد وهرروز خواب جدیدی برای آنها ببیند.مردم هم به منافع خودفکرمیکنندوسرمایه شان را درجائی میگذارندکه سودبیشتری ببرند وبه زخمهای اقتصادی ومعیشتی خودبزنند.پس بهتراست بانک مرکزی ووزارت اقتصادودارائی بیشترازپیش به فکرخدمت به مردم باشدتابه فکروام گیرندگان کلان وام پس نده وبه ظاهربدهکاربانک.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۱
0
0
نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: بنده امروز مقصر اصلی در ارتباط با مشکل سپرده‌گذاران مؤسسات مالی و اعتباری را دولت می‌دانم که با بی‌تدبیری خود در همه ابعاد، امروز زمینه اعتراضات را فراهم می‌کند. وی بر همین اساس اضافه کرد: مردم ما حق دارند در ارتباط با حقوق تضییع شده خود به جایی پناه ببرند. وقتی امروز کسی نیست که به آنها پناه دهد، حرف‌شان را بشنود و نماینده‌های آنها هم در مجلس نمی‌توانند حرف خود را مطرح کنند و متأسفانه با سوءمدیریتی که با یک دیکتاتوری فراوان حتی اجازه نمی‌دهند این مسائل مطرح شود نتیجه آن این خواهد شد که مردم به این شکل تجمع و مسائل خود را به یک شکلی طرح کنند. پژمان‌فر افزود: بنده ضمن اینکه باید از مردم مظلوم سراسر کشور در ارتباط با این سوءرفتارها که باعث شد به این شرایط افتاده‌اند عذرخواهی می‌کنم، هشدار می‌دهم که بی‌تدبیری دولت درباره احقاق حقوق این مردم زمینه بسیاری از مسائل را ممکن است در کشور فراهم کند و انتظار ما این است که هیأت رئیسه مجلس از این خودکامگی و سوءمدیریت که جلوی سوال نمایندگان را نسبت به رئیس‌جمهور گرفته، دست بردارد و اجازه دهد مجلس از حقوق قانونی خود نسبت به پیگیری مطالبات مردم استفاده کند و دستگاه‌ها را به رعایت حقوق مردم ملزم کند. وی ادامه داد: ما سوال از وزیر اقتصاد را چندین بار مطرح کردیم اما وی مطرح می‌کند که موضوع بانک مرکزی و سوءرفتارهای این بانک و رفتارهایی که در آنجا انجام می‌شود هیچکدام تحت مدیریت وزیر نیست؛ یعنی اینها به شخص رئیس‌جمهور بازمی‌گردد و اصراری که در ارتباط با این روش غلط دارند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۱
0
0
. با توجه به اینکه بی اعتنایی برخی مسئولان اقتصادی به تذکرات نهادهای نظارتی در خصوص انتصاب افراد دارای پرونده یا فاقد شایستگی های لازم در شبکه بانکی، تاکنون دو رخداد تلخ حقوق های نجومی و خروج منابع مالی به خارج از کشور را رقم زده، نمی توان نسبت به تکرار این تخلفات با بازگشت ناگهانی مدیری که نامش در فساد ۳ هزار میلیاردی پررنگ بوده، بی تفاوت بود. بازگشت این فرد به راس یک مجموعه بانکی وابسته به دولت، موضوعی نیست که بخش‌های نظارتی به راحتی و بدون توجه به سابقه و پرونده‌های موجود در این خصوص، با آن همراهی کنند
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌های امروز؛ از آمادگی برای آتش‌بازی شب سال نو تا سونای در دل کوه هیجان در بزرگ‌ترین پیست اسکی ایران بازماندگان فاجعه روهینگیا‎ افتتاح اولین هتل زیرزمینی جهان تماشای تصاویر زیبای زمین از بالا پاییز در کشورهای دیگر چه شکلی است؟ عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ کابوی آمریکایی عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ رقصنده نقاب‌دار
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم