امروز: ۲۹ مهر ۱۳۹۶ -
کد خبر: ۷۲۳۷
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۵
گزارش کامل دهمین شورای اداری شهرستان قائم شهر + تصاویر
موافقان و مخالفان برجام و دولت باید تابع قانون باشند و خود را مکلف بدانند که شرعاً و قانوناً از بالاترین مرجع قانونی تبعییت نمایند تا حلاوت و شیرینی این کار بزرگ به ذائقه مردم خوش آیند باشد.
به گزارش تیتر امروز، مهدی محمدی در جلسه شورای اداری که به میزبانی اداره آموزش و پرورش شهرستان قائم شهر و در هنرستان شهید ذکریایی این شهرستان برگزار شد به موفقیت جمهوری اسلامی ایران و تیم مذاکره کننده اشاره کرد و اظهار داشت: نهایی شدن برجام موفقیت بزرگی برای ایران است و این بحث که سالیان سال در دولتهای مختلف مطرح شده بود با تلاش و تجارب ریاست جمهور در حوزه دیپلماسی و بر مبنای هدایت امام گونه رهبر معظم انقلاب در دولت تدبیر و امید به نتیجه رسید.

وی افزود: موفقیت در برجام موجب شد تا همه آنانی که سر دشمنی و عناد با ملت ایران را داشتند به این جمع بندی برسند که فرزندان نظام جمهوری اسلامی توانمندیهای زیادی در عرصه انرژی هسته ای دارند و در برابر کشورمان کرنش کنند و سر تعظیم فرود آورند.

فرماندار قائم شهر تصریح کرد: دستگیری تفنگداران آمریکایی در مرز دریایی کشور نشان از قدرت دفاعی ایران دارد که با کمک فرماندهی سپاه، رییس جمهور و بر مبنای سیاست های ابلاغی رهبری در کوتاهترین زمان ممکن حل و فصل شد و حاکی از آن دارد که ایران تحت هیچ شرایطی اجازه تعدی به کشور را نخواهد داد.

محمدی اظهار داشت: موافقان و مخالفان برجام و دولت باید تابع قانون باشند و خود را مکلف بدانند که شرعاً و قانوناً از بالاترین مرجع قانونی تبعییت نمایند تا حلاوت و شیرینی این کار بزرگ به ذائقه مردم خوش آیند باشد.

نماینده عالی دولت در قائم شهر در ادامه به انتخابات 7 اسفند و کارهای انجام شده اشاره کرد و گفت: در حوزه انتخابیه شهرستان قائم شهر،50 نفر به عنوان داوطلب نمایندگی مجلس دهم ثبت نام کردند که از این تعداد 4 نفر انصراف خود را اعلام نمودند.

وی افزود: از مابقی داوطلبین نام نویسی شده، 24 نفر تأیید صلاحیت،10 نفر رد صلاحیت و 9 نفر عدم احراز صلاحیت گردیدند.

محمدی اظهار داشت: افرادی که صلاحیتشان تأیید نشده است این حق را دارند که بر اساس قانون پیگیری نمایند تا خدای نکرده حقی از کسی ضایع نشود.

فرماندار قائم شهر با بیان اینکه مبنای حضور پرشور مردم در روز 7 اسفند در پای صندوق های رأی، اسامی نهایی منتشر شده از سوی مراجع ذیصلاح می باشد تصریح کرد: انتظار ما از ارکان نظارتی و شورای نگهبان، کما فی السابق صیانت و امانتداری است.

وی در ادامه از واحدهای خدماتی خواست تا پایان بهمن ماه، تعمیرات و حفاری خیابانها و معابر سطح شهر را تمام کنند و در غیر اینصورت با افراد خاطی برخورد خواهد شد.

در ادامه محمد رسولی با بیان اینکه تا کنون 10 جلسه از شورای آموزش و پرورش در قائم شهر برگزار گردید اظهار داشت: در این 10 جلسه که ماهی یکبار انجام می شود، 62 مصوبه داشتیم که بیشتر آن اجرایی شد.

مدیر آموزش و پرورش قائم شهر افزود: نظارت بر توزیع اعتبارات دولتی تخصیص یافته به مدارس، پیشنهاد اخذ عوارض برای توسعه مدرسه، تشویق کارکنان لایق آموزش و پرورش، ترقیب صاحبان اصناف برای ساخت مدرسه، برنامه ریزی برای ساخت مدارس فنی و حرفه ای در کنار کارخانه ها، برنامه ریزی برای پرداخت کمک هزینه به دانش آموزان کم بضاعت از جمله اختیارات شورای آموزش و پرورش است.

وی  در ادامه به موفقیت های کسب شده در یکماه اخیر توسط دانش آموزان قائم شهری در سطح استان و کشور اشاره کرد و گفت: 4 تن از دانش آموزان قائم شهری توانستند در آزمون پیشرفت تحصیلی رتبه برتر استانی و کشوری و 4 تن دیگر در آزمون تیمز و پرز در دوره ابتدایی رتبه برتر استانی و کشوری را کسب کنند و در جشنواره تولید محتوای الکترونیک رتبه برتر استانی توسط دانش آموزان این شهرستان بدست آمد.

رسولی تصریح کرد: در حال حاضر 38 هزار دانش آموزدر مدارس شهری و 9 هزار دانش آموز در مدارس روستایی قائم شهر مشغول تحصیل هستند و ثبت نام های بی رویه در مدارس شهری تراکم را در این مدارس بالا برده است.

وی با بیان اینکه 70 درصد از دانش آموزان دوره ابتدایی در شهر تحصیل می کنند اظهار داشت: به ازای این رقم، 43درصد فضای تحصیلی داریم و این در حالی است که در مدارس روستایی 30 درصد دانش آموز و 57 درصد فضای آموزشی وجود دارد که نشان دهنده تراکم پایین در روستاست.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان قائم شهر تصریح کرد: سیاست ما در سالجاری بر این بود که غالب ثبت نام ها در روستاهها انجام شود و این امر موجب شد 20 الی 30 درصد برگشت دانش آموز به روستا داشته باشیم.

رسولی در ادامه گفت: 34 طرح در جشنواره خوارزمی از قائم شهر فرستاده شد که از این تعداد 12 طرح به مرحله استانی و 3 طرح به مرحله کشوری راه یافته است.

وی اظهار داشت: برای نخستین بار در مرکز پژوهش سرای دانش آموزی قائم شهر،کلاسهای کنکور با هزینه کم برای قریب به 300 دانش آموز کم بضاعت و بی بضاعت برگزار شد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان قائم شهر همچنین برگزاری مسابقات علمی کاربردی دانش آموزان رشته کارو دانش برای نخستین بار به میزبانی قائم شهر خبر داد و افزود: قریب به 350 دانش آموز و هنر آموز 13 اسفند سالجاری در این آزمون با هم به رقابت می پردازند.

 حسین عشقی نیز ر ادامه  با بیان اینکه بعنوان یکی از مراکز 4 گانه پاسخ استعلامات از داوطلبین نمایندگی مجلس دهم و خبرگان رهبری را در کوتاهترین زمان داده ایم اظهار داشت: در حوزه داوطلبین خبرگان رهبری،پاسخ استعلام 760 نفر را در سطح کل کشور داده ایم که از این تعداد 3 نفر دارای سابقه بوده اند.

دادستان قائم شهر با بیان اینکه در حوزه داوطلبین مجلس دهم پاسخ استعلام 12 هزار و 47 نفر در حوزه در سطح را داده ایم و از این تعداد 39 نفر دارای سابقه بودند افزود: سهم مازندران 305 نفر است که از این تعداد 110 نفر دارای سابقه کیفری بوده اند.

عشقی اعلام کرد:از شهرستان قائم شهر 50 نفر در حوزه داوطلبین مجلس استعلام شدند که از این تعداد 6 نفر دارای سابقه کیفری بوده اند.

وی با بیان اینکه نقش و رسالت دستگاه قضا در دوره انتخابات در دو حوزه پیشگیری و مبارزه با تخلفات انتخاباتی انجام می شود اظهار داشت: از مرداد ماه امسال ستاد پیشگیری و مبارزه با تخلفات انتخاباتی شکل گرفت و طی 4 جلسه 21 مصوبه داشته ایم که از این تعداد 19 مصوبه اجرایی شد.

دادستان قائم شهر همچنین از تشکیل شعبه ویژه برای رسیدگی به تخلفات انتخاباتی در دادسرا ی شهرستان خبر داد و گفت: شعبه 104 در دادگاه نیز به این موضوع مربوط می شود.

عشقی در ادامه به اصلاح قانون مجازات اسلامی در سال 92اشاره کرد و افزود: یکی از این اصلاحات، بحث مجازات جایگزین به جای حبس بود که در ماده 64 قانون مجازات اسلامی قید گردید قاضی پرونده می تواند با تشخیص خود به جای حبس، مجازات جایگزین را برگزیند.

وی ادامه داد: این آیین نامه به تصویب رسید و در حال حاضر حالت اجرایی پیدا کرده است که طی آن خدمات عمومی رایگان جایگزین حبس می شود و فرد در اختیار نهاد های اداری قرار می گیرد تا بصورت رایگان در بخش تعریف شده کار کند .

عشقی از همه دستگاهها خواست تا نوع خدمات و محل بکارگیری و مدت زمان را مشخص کنند تا به بالاترین نهاد اجرایی ملی ارائه گردد و بعد به دادستانهای شهرستانها داده شود تا توسط فرماندارها به دستگاههای اجرایی ابلاغ گردد.

گزارش: رضا متانی


نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
تولید کنند انواع رنگ های صنعتی، ساختمانی و اتومبیلی
تولید کنند انواع رنگ های صنعتی، ساختمانی و اتومبیلی
شهروند خبرنگار داخلی
عصر ساري داخلي
تعرفه داخلي تبليغات
پيامكي داخل
تلگرام صفحات داخلي
مازند اسپرت