امروز: ۲۵ مهر ۱۳۹۷ -
کد خبر: ۷۱۶۴۰
۲۱ دی ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۴
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران خبر داد
کامران اصغری با اشاره به اینکه از ابتدای سال تاکنون 32 واحد کارگاهی در این استان پلمپ شده است، گفت: 12 واحد کارگاهی دیگر در لیست پلمپ قرار دارد.

به گزارش تیتر امروز به نقل از ایسنا، کامران اصغری  اظهار کرد: با توجه به نقش مهم و ماموریت سازمانی این اداره کل در راستای حفظ و صیانت از نیروی انسانی و ضرورت کاهش حوادث ناشی از کار، اجرای طرح بازدید هدفمند از کارگاه‌های پرخطر مازندران به صورت گسترده و ویژه‌ای در دستور کار بازرسان قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران در اجرای ماده 105 قانون کار اقدام به تعطیلی کارگاه‌های نا ایمن کرده است، تصریح کرد: در همین راستا از ابتدای سال تاکنون 32 واحد کارگاهی به دلیل عدم رعایت موازین ایمنی توسط بازرسان کار در شهرستان‌ها با هماهنگی دادستانی پلمپ شد و 12 واحد نیز در ماه جاری در سطح مازندران تعطیل می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران، خاطرنشان کرد: بیشترین حوادث در کارگاه های ساختمانی در اثر وجود دهانه باز و پرتگاه های بدون حفاظ اتفاق می‌افتد، بنابراین با ایجاد پوشش موقت بر روی دهانه های باز و نصب حفاظ موقت در اطراف پرتگاه ها می توان بخش مهمی از حوادث ساختمانی از کاهش داد.

وی تصریح کرد: آموزش های لازم به بسیاری از مهندسان و کارگران در زمینه ایمنی ارائه شده است و دیگر هیچ بهانه‌ای برای سهل انگاری در رعایت موازین ایمنی پذیرفته نیست.

اصغری با اشاره به استقرار مسئول ایمنی در کارگاه‌های ساختمانی اظهار کرد: مسئولان ایمنی نیز وظایفی مانند شناسایی خطر، نظارت برنظم، ترتیب و آرایش مواد اولیه، محصولات، استقرار ماشین آلات و ابزار کار به شیوه صحیح و ایمن، شناسایی اعمال ناایمن، نیازسنجی، نظارت بر خرید، آموزش، تحویل و استفاده از وسایل حفاظت فردی و غیره را باید انجام دهند.

وی ادامه داد: استقرار مسئولان ایمنی در کارگاه‌ها نیز از اقدامات بسیار خوبی است که به طور قطع در کاهش حوادث ناشی از کار تاثیر دارد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران در پایان خاطرنشان کرد: اجرای قوانین و آئین نامه های مربوط به ایمنی از وظایف مهم تمامی کارگاه‌ها به ویژه ساختمانی است و در غیر این صورت به طور قطع پلمپ این کارگاه‌ها با شدت بیشتری ادامه دارد.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
زندان مخوف برای خلاف سنگین‌ها / تصاویر نیمی از مجسمه‌های سر معروف شیلی، زیر زمین بوده است +عکس تصاویر دیدنی از حیات وحش تانزانیا واکنش تند محمدرضا گلزار به یک خبر جنجالی عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ جواهرات زیر آب ۴۰۰ کشته در زلزله و سونامی اندونزی جرعه‌نوشی آهو در عکس روز نشنال جئوگرافیک عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ در میان بامبو
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم