امروز: ۲۷ دی ۱۳۹۷ -
کد خبر: ۷۱۶۴۰
۲۱ دی ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۴
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران خبر داد
کامران اصغری با اشاره به اینکه از ابتدای سال تاکنون 32 واحد کارگاهی در این استان پلمپ شده است، گفت: 12 واحد کارگاهی دیگر در لیست پلمپ قرار دارد.

به گزارش تیتر امروز به نقل از ایسنا، کامران اصغری  اظهار کرد: با توجه به نقش مهم و ماموریت سازمانی این اداره کل در راستای حفظ و صیانت از نیروی انسانی و ضرورت کاهش حوادث ناشی از کار، اجرای طرح بازدید هدفمند از کارگاه‌های پرخطر مازندران به صورت گسترده و ویژه‌ای در دستور کار بازرسان قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران در اجرای ماده 105 قانون کار اقدام به تعطیلی کارگاه‌های نا ایمن کرده است، تصریح کرد: در همین راستا از ابتدای سال تاکنون 32 واحد کارگاهی به دلیل عدم رعایت موازین ایمنی توسط بازرسان کار در شهرستان‌ها با هماهنگی دادستانی پلمپ شد و 12 واحد نیز در ماه جاری در سطح مازندران تعطیل می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران، خاطرنشان کرد: بیشترین حوادث در کارگاه های ساختمانی در اثر وجود دهانه باز و پرتگاه های بدون حفاظ اتفاق می‌افتد، بنابراین با ایجاد پوشش موقت بر روی دهانه های باز و نصب حفاظ موقت در اطراف پرتگاه ها می توان بخش مهمی از حوادث ساختمانی از کاهش داد.

وی تصریح کرد: آموزش های لازم به بسیاری از مهندسان و کارگران در زمینه ایمنی ارائه شده است و دیگر هیچ بهانه‌ای برای سهل انگاری در رعایت موازین ایمنی پذیرفته نیست.

اصغری با اشاره به استقرار مسئول ایمنی در کارگاه‌های ساختمانی اظهار کرد: مسئولان ایمنی نیز وظایفی مانند شناسایی خطر، نظارت برنظم، ترتیب و آرایش مواد اولیه، محصولات، استقرار ماشین آلات و ابزار کار به شیوه صحیح و ایمن، شناسایی اعمال ناایمن، نیازسنجی، نظارت بر خرید، آموزش، تحویل و استفاده از وسایل حفاظت فردی و غیره را باید انجام دهند.

وی ادامه داد: استقرار مسئولان ایمنی در کارگاه‌ها نیز از اقدامات بسیار خوبی است که به طور قطع در کاهش حوادث ناشی از کار تاثیر دارد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران در پایان خاطرنشان کرد: اجرای قوانین و آئین نامه های مربوط به ایمنی از وظایف مهم تمامی کارگاه‌ها به ویژه ساختمانی است و در غیر این صورت به طور قطع پلمپ این کارگاه‌ها با شدت بیشتری ادامه دارد.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌های امروز؛ از آمادگی برای آتش‌بازی شب سال نو تا سونای در دل کوه هیجان در بزرگ‌ترین پیست اسکی ایران بازماندگان فاجعه روهینگیا‎ افتتاح اولین هتل زیرزمینی جهان تماشای تصاویر زیبای زمین از بالا پاییز در کشورهای دیگر چه شکلی است؟ عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ کابوی آمریکایی عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ رقصنده نقاب‌دار
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم