امروز: ۲۵ مهر ۱۳۹۷ -
کد خبر: ۷۰۳۷۶
۳۰ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۰

تیتر امروز؛ اکثریت ملت رشید ایران اسلامی، پس از حضور مجدد چشمگیر در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست‌جمهوری خواهان بهبود وضعیت مالی و اقتصادی، اصلاحات امور اجتماعی و سیاسی و پاسخگویی مسئولان به مطالبات قانونی و مشروعشان شدند.

پیشتر به‌تدریج به ‌این تصور رسیده بودند که رأی و نظر آنان نافذ نیست و صدای آنان شنیده نمی‌شود و این در حالی بود که هم با حماسه‌آفرینی سیاسی مردم، ایران بیش از پیش چهره مثبت و موجهی در عرصه جهانی پیدا کرده و هم اینکه در مقطع تبلیغات انتخاباتی ریاست‌جمهوری، عموم کاندیداها انتظارات مردم را خیلی زیاد کردند.

مردم با وجود همه تنگناها و دشواری‌ها، چون به مردمسالاری دینی برای اعتلای ایران و اسلام باور یافته‌اند، با عزمی متوکلانه رئیس‌جمهور و نمایندگان مجلس را برگزیده‌اند و انتظار دارند منتخبان آنان، موقعیت محیطی و اجتماعی و اقتصادی بهتری را برای آنان فراهم کنند. همه‌ ایرانی‌ها از اینکه درآمد سرانه مردم کاهش یافته، ناراحت هستند.

گرانی، تورم، رکود و بیکاری برای مردم زجرآور است و چهره كریه فقر، گستردگی وسیعی یافته و فساد و تبعیض از مظاهر تلخ جامعه ما شده است. بدون تردید بی‌‌‌اعتنایی به مطالبات مشروع و قانونی مردم و بی‌‌‌توجهی به افکار عمومی، به‌تدریج می‌تواند دستاوردهای درخشان دولت در سطوح داخلی و خارجی را تحت‌الشعاع قرار داده و روند امور را در مسیری که خواست همه مخالفان جمهوری اسلامی ایران از جمله آمریکا است به پیش ببرد.

مردم بزرگ و باوفای ایران بر باور خویش به راستی گفتار و درستی کردار رئیس‌جمهور و نمایندگان مجلس، پای فشردند، اینک نوبت آنان است که به پیمانی که با مردم بسته‌اند در عمل وفاداری کنند. پنهانکاری‌ها و پرده‌پوشی برخی سازمان‌ها و تشکیلات، سوءظن‌های فراوان مردمی را باعث شده است و بی‌‌‌شک شاه‌کلید حل مشکلات و عقب‌ماندگی‌ها، پایان‌دادن به تمام این پنهانکاری‌هاست.

با حاشا کردن مشکلات کشور، اگر قرار بود مشکلی حل شود، اکنون یک کشور بی‌‌‌درد و مشکل داشتیم. ارتقای کیفیت زندگی ایرانیان با تحقق حکمرانی شایسته و حمایت نسل جوان، با تکیه بر مردم و بهره‌گیری نیک از ذخایر دانش، آگاهی و تجربه و نقد دلسوزانه آنان میسر است. قانون اساسی در برگیرنده گام‌های بلند پیشوای کبیر انقلاب اسلامی و آرزوها و خواسته‌های بحق مردم بزرگوار ایران در جریان مبارزه دشوار علیه استبداد و وابستگی رژیم ستمشاهی است که همگان بایستی بدان استناد کنند و برای ساماندهی نارسایی‌ها و رفع مشکلات اساسی به رئیس‌جمهور منتخب مردم یاری رسانند.

آقای رئیس‌جمهور بدانند برخی از تشکیلات اجرایی این دیار، به‌رغم ظاهرشان، بر مردمسالاری استوار نیستند و فرایند مشارکت موثر ‌کارشناسی در تصمیم‌سازی، در آنها مختل است. همت كنند فرایند مشارکت عمومی را درتصمیم‌سازی بیش از پیش تجربه کنند. بی‌‌‌تردید راه برون‌رفت از این وضعیت حساس و ویژه، جز با تکیه بر راهبرد اصلاحات امورات و اعتمادسازی بیش از بیش در سطح ملی و بین‌المللی ممکن نیست.

با کمال ناباوری، در این شرایط بس حساس و ویژه مقطع کنونی کشور، ناشی از تحولات پیرامونی کشور ما، در ماه‌های اخیر، متاسفانه عده‌ای با اظهارات و عملشان گویی قصد انتقام از ملت و تلخ کردن کام مردم را دارند. همگان اهتمام برای فراهم‌ آوردن بستر مناسب لازم برای کار مدیریتی در کشور برای دولت و رئیس آن مجدانه به‌عمل آورده و یار شاطر باشیم نه بار خاطر! باید پذیرفت که تنها با حمایت مردمی می‌توان خدمت کرد. تقابل نیروهای سیاسی با رئیس‌جمهور را نمی‌توان اصلاح‌طلبی نامید. تخریب و تخطئه رئیس‌جمهور را در زمره فعالیت‌های اصلاح‌طلبانه نمی‌توان شمرد. شکست روحانی، شکست اصلاحات و اعتدال بوده و عبور از روحانی یعنی هموار کردن راه برای پوپولیسم و بسترسازی برای جان‌گرفتن احمدی‌نژادی جدید.

* نماینده سابق مجلس

برچسب ها: پیرموذن ، تیتر امروز
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
زندان مخوف برای خلاف سنگین‌ها / تصاویر نیمی از مجسمه‌های سر معروف شیلی، زیر زمین بوده است +عکس تصاویر دیدنی از حیات وحش تانزانیا واکنش تند محمدرضا گلزار به یک خبر جنجالی عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ جواهرات زیر آب ۴۰۰ کشته در زلزله و سونامی اندونزی جرعه‌نوشی آهو در عکس روز نشنال جئوگرافیک عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ در میان بامبو
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم