امروز: ۰۵ مهر ۱۳۹۶ -
کد خبر: ۷۰۰۳
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۴ - ۱۷:۳۲
گزارش تیتر امروز از آخرین جلسه پیگیری مطالبات کارگران نساجی مازندران؛
تلاش می کنیم تا با دستورات استاندار و رایزنی نمایندگان مجلس و پیگیری های همه جانبه فرماندار قائم شهر، 20میلیارد ریال تسهیلات برای برطرف سازی مشکلات مالی نساجی مازندران اختصاص یابد.

به گزارش خبرنگار تیتر امروز از قائم شهر پس از تجمع جمعی از کارگران کارخانه نساجی مازندران در  روز سه شنبه هفته گذشته با هماهنگی فرماندار جلسه بررسی مشکلات کارخانه نساجی مازندران و پیگیری پرداخت 4 ماه حقوق معوقه کارگران با حضور معاون سیاسی و امنیتی و امور اجتماعی، نمایندگان مردم قائم شهر،مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی و علم بیگی سرمایه گذار شرکت نساجی و نماینده کارگران تشکیل شد.

*اختصاص تسهیلات 20 میلیارد ریالی برای حل مشکل کارخانه نساجی مازندران

معاون سیاسی امنیتی و امور اجتماعی استانداری مازندران اظهار داشت: سیاست دولت حمایت همه جانبه از کارگران و تولید کنندگان است و هرکمکی که لازم باشد جهت توسعه و برطرف کردن مشکلات کارخانه نساجی مازندران انجام می دهیم.

علیرضا یونسی افزود: از سرمایه گذار انتظار داریم با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال، مشکلات حقوقی کارگران را برطرف نماید.

وی ضمن درخواست از سرمایه گذار و مدیریت کارخانه مبنی بر یکماه حقوق معوقه کارگران در روزهای آینده خاطر نشان کرد: تلاش می کنیم تا با دستورات استاندار و رایزنی نمایندگان مجلس و پیگیری های همه جانبه فرماندار قائم شهر، 20میلیارد ریال تسهیلات برای برطرف سازی مشکلات مالی نساجی مازندران اختصاص یابد.

* رابطه سرمایه گذار کارخانه نساجی با نمایندگان حوزه قائم شهر ضعیف است

حسینی نماینده مردم قائم شهر و حوزه انتخابیه در ادامه با بیان اینکه از ابتدا به اهمیت موضوع بازاریابی و فروش محصولات به سرمایه گذار تذکر داده بودیم اظهار داشت: با بازرگانی مناسب و برنامه ریزی صحیح در مسیر تولید محصولات با کیفیت می توان از بحران خارج شد.

وی ضمن انتقاد از سرمایه گذار و رابطه ضعیفش با نمایندگان حوزه انتخابیه گفت: علی رغم حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در سفر ریاست جمهور و فک پلمپ دستگاههای چاپ و رنگرزی هنوز مدیریت کارخانه از این دستگاهها استفاده نکرده است.

*سرمایه گذار موظف است نساجی را به سمت توسعه سوق دهد

در ادامه دیگر نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه، سوادکوه شمالی، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ما نمایندگان صدای مردم و پیگیر مطالبات به حق مردم هستیم تصریح کرد: کارگران باید به حق و حقوق خود برسند و مدیریت کارخانه موظف به پرداخت مطالبات کارگران است و ما نیز در این راستا به وی کمک خواهیم نمود.

کمال علیپور خنکداری با بیان اینکه دولت در آن زمان بر اساس شرایط و مبنی اصل خصوصی سازی، کارخانه نساجی مازندران که یک برند کشوری بود به بخش خصوصی واگذار کرد افزود: سرمایه گذار موظف است نساجی را به سمت توسعه سوق دهد.

*در صورت همکاری و معرفی نماینده، پیگیر معوقه 4 ماهه کارگران خواهم بود

فرماندار قائم شهرنیز با بیان اینکه کارگر بواسطه کاری که انجام می دهد مطالبه حقوق می نماید و اعتراض به تعویق 4 ماهه دستمزد حق مسلم آنهاست اظهار داشت: این اعتراض نباید بصورت تجمع، دسته روی و ایجاد مزاحمت برای مردم باشد.

مهدی محمدی تصریح کرد: همانطور که به بازنشستگان نساجی قول دادیم که برای رسیدن به مطالباتشان تلاش میکنم با کمک استاندار و نمایندگان این مهم انجام پذیرفت.

وی افزود: در صورت همکاری و معرفی نماینده، پیگیر معوقه 4 ماهه کارگران خواهم بود.

*تحریم های ظالمانه بر اقتصاد  دلیل به تعویق افتادن پرداخت حقوق کارگران

در خاتمه سرمایه گذار کارخانه نساجی مازندران با بیان اینکه کارخانه چند ماه با توقف تولید مواجه بود اظهار داشت: مشکلاتی که تحریم های ظالمانه بر اقتصاد و نقدینگی بازار وارد آورد باعث شد نتوانیم چند ماه، حقوق کارگران را پرداخت نماییم.

مهدی علم بیگی اظهار امیدواری کرد با تزریق 20 میلیارد ریال تسهیلات بانکی علاوه بر اینکه مشکل مرتف می شود ما می توانیم پس از این حقوق را به روز نماییم.

گزارش: رضا متانی

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
تولید کنند انواع رنگ های صنعتی، ساختمانی و اتومبیلی
تولید کنند انواع رنگ های صنعتی، ساختمانی و اتومبیلی
شهروند خبرنگار داخلی
عصر ساري داخلي
تعرفه داخلي تبليغات
پيامكي داخل
تلگرام صفحات داخلي
مازند اسپرت