امروز: ۰۱ خرداد ۱۳۹۷ -
کد خبر: ۶۹۷۷۳
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۶ - ۰۰:۱۴
وقتی دولت در ساخت مسکن ارزان قیمت از مصالح بی کیفیت استفاده می کند!!!
قطعا علت تخریب جدی ساختمان‌های مسکن مهر استفاده از مصالح ساختمانی غیر استاندارد، شتابزدگی در ساخت، جانمایی و طراحی نادرست است.

پایگاه خبری تحلیلی تیتر امروز؛ تخریب بیش از 90 درصد از ساختمان های مسکن مهر در جریان زلزله کرمانشاه واکنش های زیادی را از سوی مردم و رسانه ها به همراه داشت. این در حالی است که کیفیت پایین این املاک ارزان قیمت که قرار بود با هدف خانه دار شدن تمام اقشار ضعیف و کم درآمد کشور ساخته شود؛ بین مسئولان دولتی اختلاف انداخته است. به گونه ای که سازمان های متولی کیفیت پایین مسکن مهر را به گردن یکدیگر می اندازند.

بر اساس این هر چند برخی از مسئولان دلیل تخریب ساختمان های مسکن مهر سرپل ذهاب و قصر شیرین را به دلیل قرار گرفتن روی گسل زاگرس می دانند نه به خاطر استفاده از مصالح نامرغوب و بی کیفیت؛ اما رییس بخش زلزله مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی اعلام کرده؛ واحدهای مسکن مهر کرمانشاه بر روی گسل قرار نداشته و علت تخریب جدی پایین بودن مقاومت این ساختمان است به همین دلیل باید ایمنی و مقاومت واحدهای مسکن مهر سراسر کشور باید مورد ارزیابی قرار بگیرد.

به اعتقاد علی بیت‌الهی اینکه گفته می شود علت تخریب این واحدها، مجاورت آنها با گسل است، درست نیست و کاملا رد می شود. مرکز اصلی وقوع زلزله خط مرزی در آن منطقه بوده و قطعا اگر کانون زلزله مرکز شهر سر پل ذهاب بود، چیزی این شهر باقی نمی ماند. این در حالی است که مشاهدات نشان می‌دهد در مجاورت واحدهای مسکن مهر که تخریب بسیار زیادی داشتند، ساختمان‌های دیگر هم هستند که به مراتب تخریب کمتری دارند، اگر این ادعا که مسکن مهر این شهر بر روی گسل ساخته شده و همین علت تخریب است، سایر ساختمان ها هم باید تخریب جدی داشته باشند اما این گونه نیست. در زلزله اخیر بجنورد نیز شاهد تخریب جدی واحدهای مسکن مهر بودیم و زلزله کرمانشاه هم نشان داد که مسکن مهر این منطقه هم در برابر زلزله مقاوم نیست به همین دلیل پیشنهاد ما به وزارت راه و شهرسازی این است که مقاومت واحدهای مسکن مهر در سراسر کشورد مورد ارزیابی قرار بگیرد و واحدهای نا ایمن و با مقاومت کمتر مقاوم سازی شوند.

در حال حاضر پایین بودن ایمنی و مقاومت مسکن مهر در برابر سوانح امروز به یکی از معضلات بزرگ کشور تبدیل شده است به گونه ای که در مناطق زلزله زده شاهد این هستیم که در کنار بناهای خشت و گلی با تخریب کم، واحد‌های مسکن مهر که دو سال از ساخت آنها نمی گذرد به صورت جدی تخریب شده اند و این یک فاجعه است. قطعا علت تخریب جدی ساختمان‌های مسکن مهر استفاده از مصالح ساختمانی غیر استاندارد، شتابزدگی در ساخت، جانمایی و طراحی نادرست است.


مطالب مرتبط
برچسب ها: مسکن مهر ، تیتر امروز
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
کافه الدورادو
تنیس داخلی
تولید کنند انواع رنگ های صنعتی، ساختمانی و اتومبیلی
تلگرام تیترامروز داخلی
قصر باران داخلی
دست های مهربان داخلی
اینستاگرام داخلی
تولید کنند انواع رنگ های صنعتی، ساختمانی و اتومبیلی
شهروند خبرنگار داخلی
عصر ساري داخلي
تعرفه داخلي تبليغات
مازند اسپرت