امروز: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ -
کد خبر: ۶۹۷۷۰
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۱
دستاورد نمایشگاه فن بازار پارک علم و فناوری استان مازندران
رئیس پارک علم و فناوری استان مازندران، گفت: سومین فن بازار استانی با محوریت پارک علم و فناوری استان مازندران به مناسبت هفته پژوهش و فناوری در استان مازندران برگزار شد.

علی معتمدزادگان در گفت و گو با تیتر امروز، در حاشیه نمایشگاه فن بازار در دانشکده امام محمدباقر (ع)، اظهار کرد: سومین فن بازار استانی با محوریت پارک علم و فناوری استان مازندران به مناسبت هفته پژوهش و فناوری در طی سه روز در استان مازندران برگزار شد که امروز آخرین روز آن است و امسال در این فن بازار ۳۷ قرفه از مراکز فناوری، پژوهشی و دانشگاهی دایر بود.
وی افزود: تم این فن بازار محصولات دانش بنیان و بیشتر در راستای محصول محوری برگزار شد و از جمله وجه تمایز این فن بازار با بازارهای دیگر این است که ارائه محصولات فناوری که بیشتر از این بخش‌های فناوری و پژوهشی و پایان نامه‌های دانشجویی استفاده شد.
معتمدزادگان با اشاره به اینکه در فن بازار امسال ۲۵۰ محصول را به نمایش درآمد که پنج محصول رونمایی شد، تصریح کرد: محصولاتی که رونمایی شد رقم برنج طارم روشن از دانشکده زیست فناوری طبرستان در ساری، دستگاه اندازه‌گیری دهانه رحم که از دانشگاه نوشیروانی بابل، سه محصول نیز از شرکت‌های پارک علم و فناوری که این محصولات دستگاه ویلر چگالشی آب از شرکت دابو صنعت، نرم افزار سامانه ادارای که روی اپلیکیشن موبایل نصب می‌شود و نظام پاسخگویی که توسط شرکت نرم‌افزاری جادوی فکر است.
رئیس پارک علم و فناوری استان مازندران، گفت: حدود پنج هزار نفر از این مراکز فن بازار بازدید کردند که بخش دانش‌آموزی بسیار فعال بود چراکه با توجه به روابط خوبی که با آموزش و پرورش داشتیم فرصتی فراهم شد تا دانش‌آموزانی که در آینده وارد مراکز دانشگاهی و مخاطب جامعه دانشگاهیمان هستند با بازدید از این مراکز دانشگاهی با این فناوری‌ها آشنا می‌شوند و این به توسعه فناوری و توسعه کسب و کار در میان جوانان و دانش‌آموزان کمک می‌کند.
این مسئول، یادآور شد: از مراکز دانشگاهی و اساتید دانشگاه نیز از این مراکز دانشگاهی بازدید کردند و نیز صنعتگران مختلف و خیرین حوزه علم و فناوری هم در این فن بازار حضور داشتند.
وی افزود: این فن بازار حلقه وصلی میان مراکز علمی و دانشگاهی، فناوری و صنعتی و تجاری در سطح استان مازندران بود.
معتمدزادگان تصریح کرد: در حاشیه این  فن بازار از ابتدای آذر ماه تا کنون حدود ۱۵ برنامه در سطح استان اجرا شد و حدود ۵۰ درصد این برنامه‌ها در حاشیه این فن بازار در دانشکده امام محمد باقر برگزار و از جمله این برنامه‌ها تدکلاب و نیز کافه تک و کارگاه‌های آموزشی همچون همفکر و نیز اقتصاد دانش بنیان و آشنایی با مراکز رشد بود.
وی گفت: در برنامه کافه تک که نوعی گردهمایی و دورهمایی که در آن افراد راهنما و صاحب نظر در آن ایده پردازی می‌کنند و نظرات خود را بیان می‌کنند و نیز در کافه تک امسال سه نوع فناوری برتر دانش‌آموزی دستاوردهای خود را ارائه دادند که در این ماه بیشتر کسب و کار دانش‌آموزی بود.
رئیس پارک علم و فناوری استان مازندران، افزود: در برنامه تدکلاب نیز سخنرانی‌هایی برگزار و در حول آن محورها صحبت شد و برخی از افرادی که دارای تجربیات خوبی در زمینه کارآفرینی بودند در آن محور سخنرانی و توضیحاتی ارائه ‌دادند و امسال در این بخش بیشتر به حوزه آموزش و برنامه‌های همفکر که با همکاری مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی ساری بود و به مشکلات موجود برای شروع یک کسب و کار دانش بنیان را بررسی کردیم.
این مسئول، یادآور شد: ویژگی فن بازار امسال برگزاری فن بازی بود که افرادی که در سن‌های پایین در حال کار در بازار هستند توانستند با مخاطبان خود در این فن بازار ارتباط برقرار کنند و از جمله ویژگی منحصر به فرد دیگر نیز در این فن بازار، حدود ۹ کارگاه‌های توانمندسازی نیز برگزار شد.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
کافه الدورادو
تنیس داخلی
تولید کنند انواع رنگ های صنعتی، ساختمانی و اتومبیلی
تلگرام تیترامروز داخلی
قصر باران داخلی
دست های مهربان داخلی
اینستاگرام داخلی
تولید کنند انواع رنگ های صنعتی، ساختمانی و اتومبیلی
شهروند خبرنگار داخلی
عصر ساري داخلي
تعرفه داخلي تبليغات
مازند اسپرت