امروز: ۰۱ خرداد ۱۳۹۷ -
کد خبر: ۶۹۷۴۲
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۳
مدیرکل بهزیستی مازندران خبر داد:
دکتر آرام با اشاره به اینکه امروز رویکرد سازمان بهزیستی پیشگیری از معلولیت است و در قانون برنامه ششم توسعه نیز برای تحقق این مهم تاکید شده است. اظهار داشت : اجباری شدن غربالگری ژنتیک یکی دیگر از اقدامات مهم دولت تدبیر و امید برای جلوگیری از تولد کودکان معلول است.
به گزارش تیتر امروز به نقل از  روابط عمومی اداره کل بهزیستی مازندران  ،  همزمان با هفته معلولین  همایش توانمندسازی و بهره گیری از ظرفیت های معلولان  با حضور دکتر سید سعید آرام مدیرکل بهزیستی مازندران ،  حجت الاسلام امیری ارجمندی امام جمعه شهرستان نور ، مهندس خنجری فرماندار این شهرستان ، مهندس قلندری معاون توانبخشی بهزیستی مازندران ، قریشی مشاور مدیرکل و شریفی رئیس اداره بهزیستی شهرستان در تالار اجتماعات پیامبر اعظم ( ع ) شهرستان  نور برگزار شد .

 دکتر سید سعید آرام مدیرکل بهزیستی مازندران ضمن تبریک هفته معلولین با اشاره به اینکه روز جهانی معلولین بهانه ای است تا از حصار معلولیت ها فراتر رفته و در سایه ايمان و باور، به دور از هر محدودیتی زمینه حضور هرچه بیشتر آنها  در جامعه فراهم شود.گفت : مشارکت فعال جامعه را مهمترین و اساسی ترین گام در جهت توانمند سازی معلولین است.

مدیرکل بهزیستی مازندران با اشاره به اینکه  یکی از مهمترین برنامه های بهزیستی توانمندسازی معلولان  و ایجاد زمینه زندگی مستقل و اشتغال است، افزود: اتفاقات خوبی در این حوزه ها رخ داده تا جایی که رتبه برتر اشتغال معلولان در کشور را بهزیستی استان مازندران کسب کرده است.

وی با اشاره به اینکه امروز رویکرد سازمان بهزیستی  پیشگیری از معلولیت است و در قانون برنامه ششم توسعه نیز برای تحقق این مهم تاکید شده است. اظهار داشت : اجباری شدن غربالگری ژنتیک یکی دیگر از اقدامات  مهم دولت تدبیر و امید  برای جلوگیری از تولد کودکان معلول است.

 
دکتر آرام افزود بر اساس آمار سال 95  در سطح استان 21 هزار نفر معلول جسمی حرکتی زندگی می‌کنند که بیش از 13 هزار نفر مرد و بقیه زن هستند و همچنین در این استان  بیش از 400 خانوار دارای 2 معلول زندگی می کنند.

وی به لایحه حمایت از حقوق معلولان اشاره و اظهار داشت : این لایحه هفته آینده به مجلس می رود و امیدوریم هر چه زودتر توسط مجلس بررسی شود.

دکتر آرام از  نمایندگان مجلس درخواست کرد که برای سرعت در تصویب قانون حمایت از حقوق معلولین تمامی تلاش خود را بکار گیرند .
 
 
دکتر آرام بیان داشت : در دولت تدبیر و امید  برنامه های خوبی برای ارائه خدمات مطلوب به معلولان نظیر توزیع عادلانه لوازم کمک توانبخشی انجام گرفته است.

 مدیرکل بهزیستی مازندران به مشارکت سازمان های مردم نهاد و NGO ها   اشاره کرد و گفت : سازمان های مردم نهاد شرکای اجتماعی خوبی برای بهبود فضای کسب وکار برای معلولان می باشند .

گفتنی است در پایان این مراسم از معلولان موفق  شهرستان نور با اهدای لوح سپاس تجلیل به عمل آمد .
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
کافه الدورادو
تنیس داخلی
تولید کنند انواع رنگ های صنعتی، ساختمانی و اتومبیلی
تلگرام تیترامروز داخلی
قصر باران داخلی
دست های مهربان داخلی
اینستاگرام داخلی
تولید کنند انواع رنگ های صنعتی، ساختمانی و اتومبیلی
شهروند خبرنگار داخلی
عصر ساري داخلي
تعرفه داخلي تبليغات
مازند اسپرت