امروز: ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ -
کد خبر: ۶۹۴۶۳
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۹
تفکر هدیه ای است از جانب خداوند، که وجه تمایز انسان و حیوان است. حیوان قدرت تفکر ندارد و بر اساس غریزه عمل می کند و به همین دلیل تغییر رویه نمی دهد. تفکر و تدبر مختص انسان است و وسیله ای است که در اختیار او نهاده شده، اما کمتر از آن استفاده می کند.
اینکه انسان نقش و موقعیت خود را در عرصه روابط عاطفی خانواده بررسی کند و ببیند در سلامت روانی خانواده اش چه سهمی دارد، بسیار راهگشاست. اما این که عیب جویی کنیم و به دنبال کاستی های خود باشیمو نفهمیم چه اقداماتی و رعایت چه نکات ساده ای می تواند رضایت و خرسندی بیشتری را در محیط خانواده ایجاد کند هیچ سودی ندارد.
بسیاری از کسانی که در پی مال اندوزی و انباشتن سرمایه هستند درباره سرانجام و فایده عملشان فکر نمی کنند و تنها به دنبال آن هستند که در سندی، اسم دیگری را خط بزنند و نام خود را بنویسند. بسیاری از بانوانی که در آرزوی ادامه تحصیل یا اشتغال هستند به تبعات و عواقب آن توجه نمی کنند. چه بسا خانمی که بخش عمده ای از دستمزد خود را صرف رفت و آمد و شهریه مهدکودک و خرید غذای آماده می کند، نه تنها نفع مادی نخواهد داشت بلکه ضرر اقتصادی هم دارد. جوانی که هر طور شده می خواهد وارد دانشگاه شود مهم نیست چه رشته ای! فکر نمی کند که آیا این رشته برای جامعه مفید است؟ بازار کار دارد؟ مثل کار بدون فکر، مثل آن دو نفری است که یکی زمین را گود می کرد و دیگری خاک می ریخت و آن گودال را پر می کرد. وقتی از آنان درباره علت کا بیهوده شان سوال شد پاسخ دادند: ما سه نفر بودیم.
یکی می کند، دومی نهالی که میگذاشت و سومی روی آن خاک می ریخت. امروز نفر دوم نیامده اما ما کار خود را می کنیم.
حضرت علی(ع) می فرماید: اندیشه، آیینه ای جلا یافته است.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
کافه الدورادو
تنیس داخلی
تولید کنند انواع رنگ های صنعتی، ساختمانی و اتومبیلی
تلگرام تیترامروز داخلی
قصر باران داخلی
دست های مهربان داخلی
اینستاگرام داخلی
تولید کنند انواع رنگ های صنعتی، ساختمانی و اتومبیلی
شهروند خبرنگار داخلی
عصر ساري داخلي
تعرفه داخلي تبليغات
مازند اسپرت