امروز: ۲۸ شهريور ۱۳۹۷ -
کد خبر: ۶۹۴۶۳
۱۰ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۹
تفکر هدیه ای است از جانب خداوند، که وجه تمایز انسان و حیوان است. حیوان قدرت تفکر ندارد و بر اساس غریزه عمل می کند و به همین دلیل تغییر رویه نمی دهد. تفکر و تدبر مختص انسان است و وسیله ای است که در اختیار او نهاده شده، اما کمتر از آن استفاده می کند.
اینکه انسان نقش و موقعیت خود را در عرصه روابط عاطفی خانواده بررسی کند و ببیند در سلامت روانی خانواده اش چه سهمی دارد، بسیار راهگشاست. اما این که عیب جویی کنیم و به دنبال کاستی های خود باشیمو نفهمیم چه اقداماتی و رعایت چه نکات ساده ای می تواند رضایت و خرسندی بیشتری را در محیط خانواده ایجاد کند هیچ سودی ندارد.
بسیاری از کسانی که در پی مال اندوزی و انباشتن سرمایه هستند درباره سرانجام و فایده عملشان فکر نمی کنند و تنها به دنبال آن هستند که در سندی، اسم دیگری را خط بزنند و نام خود را بنویسند. بسیاری از بانوانی که در آرزوی ادامه تحصیل یا اشتغال هستند به تبعات و عواقب آن توجه نمی کنند. چه بسا خانمی که بخش عمده ای از دستمزد خود را صرف رفت و آمد و شهریه مهدکودک و خرید غذای آماده می کند، نه تنها نفع مادی نخواهد داشت بلکه ضرر اقتصادی هم دارد. جوانی که هر طور شده می خواهد وارد دانشگاه شود مهم نیست چه رشته ای! فکر نمی کند که آیا این رشته برای جامعه مفید است؟ بازار کار دارد؟ مثل کار بدون فکر، مثل آن دو نفری است که یکی زمین را گود می کرد و دیگری خاک می ریخت و آن گودال را پر می کرد. وقتی از آنان درباره علت کا بیهوده شان سوال شد پاسخ دادند: ما سه نفر بودیم.
یکی می کند، دومی نهالی که میگذاشت و سومی روی آن خاک می ریخت. امروز نفر دوم نیامده اما ما کار خود را می کنیم.
حضرت علی(ع) می فرماید: اندیشه، آیینه ای جلا یافته است.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
جرعه‌نوشی آهو در عکس روز نشنال جئوگرافیک عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ در میان بامبو عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ صعود تصاویر/ بلایی که تورم ۱ میلیون درصدی سر مردم ونزوئلا آورد مسابقه ماشین‌های دست ساز در اندونزی عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ دوستان صمیمی عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ برداشت پنبه دیدنی های امروز
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم