امروز: ۲۶ آبان ۱۳۹۷ -
کد خبر: ۶۸۰۸۳
۱۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۷
سخنگوی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی مازندران در گفتگو با تیتر امروز؛
استاندار جدید باید بیش از پیش کشاورزی و ظرفیت‌های گردشگری را مورد بررسی قرار دهد و از نخبگان صادق مشورت بگیرد چرا که استان مازندران در بخش کشاورزی و گردشگری و صنایع تبدیلی بسیار دچار مشکل است و نیازمند توجه دلسوزانه استاندار جدید دارد.
 به گزارش تیتر امروز، بیست و دومین استاندار مازندران نیز انتخاب شد اما این دوره این فرد غیربومی است و اهل استان اصفهان و شناخت چندانی نیز از این استان و ظرفیت‌های این استان ندارد و تا وی بتواند به ظرفیت‌های درست این استان پی ببرد حدود یک سالی به زمان نیاز دارد و بعد از شناسایی ظرفیت‌ها و اجرای برنامه‌های مدون آن نیز مدتی نیاز به زمان دارد که در نهایت پست مدیریت ایشان نیز به اتمام می‌رسد اما آنچه که استاندار جدید باید به آن توجه کند بخش کشاورزی و مدیریت در بخش گردشگری است.

بخش کشاورزی و صنایع فرآوری در این بخش بسیار مغفول ماند و نیز بخش گردشگری که تنها به این شکل شده که کشاورزان به دلیل نبود صنایع فرآوری و کم درآمد بودن  بخش کشاورزی زمین‌های زراعی خود را به فروش می‌رسانند و آن زمین به ویلایی برای تولید زباله در استان تبدیل می‌شود که هیچ جنیبه اقتصادی ندارد در حالی که اگر صنایع فرآوری در بخش کشاورزی وجود داشت همه مردم در زمین‌های  خود به تولید محصول می‌پرداختند و این زمینه‌ها به ویلا تبدیل نمی‌شد.

استاندار مازندران به این موضوع نیز توجه کند که این روزها بارش باران در استان کاهش یافته و باید در مدیریت آب مدیری را در این بخش انتخاب کند که آن مدیر بجای ساخت سد و آنتقال تمامی آب سدها به استان سمنان استان مازندران را آباد کند چراکه استان سمنان از نظر جغرافیایی منطقه‌ای خشک بوده و نمی‌توان با آب استان‌های دیگر و از بین بردن منابع زیست محیطی آن استان را سرسبز کرد بلکه استان سمنان باید از منابع و ظرفیت‌های خود برای پیشبرد استان خود بهره گیرد.

استان مازندران در بخش کشاورزی و گردشگری و صنایع تبدیلی بسیار دچار مشکل است و نیازمند توجه دلسوزانه استاندار جدید دارد.

شکرالله رضازاده شرمه سخنگوی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی مازندران و سخنگوی جمنای استان مازندران در گفت و گو با تیتر امروز، با بیان اینکه اگر استاندار بومی انتخاب می‌شد بهتر می‌توانست فعالیت کند هر چند حال که دولت استانداری غیر بومی را انتخاب کرد همگان باید به نظرشان احترام بگذاریم، گفت: استان مازندران دارای ظرفیت‌های فراوانی است که علاوه بر استان مازندران می‌توان از طریق این ظرفیت‌ها کشور را نیز اداره کرد.

رضازاده افزد: استاندار جدید باید ظرفیت‌های استان را به دقت مورد مطالعه قرار دهد چراکه مازندران دارای پهنه جغرافیایی گسترده‌ای از شهرستان گلوگاه تا رامسر است و باید تمامی ظرفیت هر شهرستانی به دقت مورد بررسی قرار گیرد.

وی تصریح کرد: استاندار جدید آقای اسلامی باید با اهل فن مشورت کند و نباید اطلاعات استان را از برخی از افراد سیاسی ورشکسته دریافت کند چراکه برخی از جریانات سیاسی به دنبال باج خواهی هستند.

سخنگوی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی مازندران، یادآور شد: استاندار جدید طی نشستی که برگزار شده بود عنوان کردند که به دنبال پیشرفت و آبادانی در استان است و این سخن وی را همگان استقبال می‌کنیم اما باید در گام اول ظرفیت‌های استان را بشناسد.

این سخنگو با اشاره به اینکه آقای اسلامی تاکنون برنامه جامعی برای استان ارائه ندادند در حالی که باید هر چه سریعتر برنامه‌های جامعی ارائه دهد و در معرض نخبگان استان قرار گیرد تا آن را مورد بررسی قرار دهند، تصریح کرد: استاندار جدید باید بیش از پیش کشاورزی و ظرفیت‌های گردشگری را مورد بررسی قرار دهد و از نخبگان صادق مشورت بگیرد.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات استان کشاورزی است، گفت: کشاورزی مازندران از روی کاغذ خارج شده و این استان را در رده صنعتی قرار می‌دهند در حالی که در واقعیت این چنین نیست زیرا مازندران دارای ظرفیت‌های فوق‌العاده‌ای در بخش کشاورزی است و باید صنایعی در استان راه‌اندازی شود که مرتبط با کشاورزی باشد و اگر کارخانجات صنایع مرتبط کشاورزی احداث شود، پاسخگوی اشتغال کل جوانان استان و خارج از استان است.

رضازاده افزود: احیای بخش کشاورزی در زمینه اقتصادی و اشتغال بسیار مؤثر است به عنوان مثال شلتوک برنج به کارخانه شالیکوبی داده می‌شود و فقط پوسه آن جدا شده و روانه بازار می‌شود در حالی که می‌توان از آن فرآورده‌های دیگری حتی از پوسته برنج استفاده کرد اما صنایع آن وجود ندارد ویا در زمینه مرکبات در حال حاضر فقط مرکبات در انبار دپو می‌شود اما می‌توان به جای دپو آن حتی پرتقال‌های دور ریز کف باغ را به فرآورده‌های متعدد تبدیل کرد و نیز در زمینه انجیر در گلوگاه، از این محصول می‌توان ۱۱۰ فرآورده را مورد بهره برداری قرار داد و تا هنگامی که صنایع جانبی وجود نداشته باشد فرآورده‌ای نیز تولید نخواهد شد.

وی تصریح کرد: اگر استاندار جدید مازندران به ایجاد صنایع فرآوری کشاورزی بپردازد می‌تواند به تمامی ظرفیت‌های اشتغال پاسخ دهد.

سخنگوی جمنای استان مازندران با اشاره به اینکه باید به صنعت مرتبط با کشاورزی توجه شود و در کنار آن پتانسیل گردشگری نیز در مازندران وجود دارد، یادآرو شد: گردشگر در هر مکانی که وارد می‌شود دو اثر فرهنگی و اقتصادی دارد اما متأسفانه در مازندران هر دو اثر سوء است یعنی در این استان شاهد اثرهای سوء فرهنگی و اقتصادی در زمینه گردشگری هستیم و اگر در این زمینه مدیریت شود و حسن‌ها را مورد توجه قرار دهیم، این استان می‌تواند به نمادی برای عمران و آبادانی در جمهوری اسلامی تلقی شود.

وی گفت: در مازندران همچنین ظرفیت ترانزیت کالا با توجه به همسایگی ایران با چند کشور آسیای میانه از لحاظ دریایی وجود دارد که این نیز می‌تواند در پیشرفت استان مؤثر باشد بنابراین باید ظرفیت‌های استان شناسایی و شناسانده شود.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
تماشای تصاویر زیبای زمین از بالا پاییز در کشورهای دیگر چه شکلی است؟ عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ کابوی آمریکایی عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ رقصنده نقاب‌دار عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ برداشت چای مسابقات ملی رباتیک و هوش مصنوعی چین تصاویر روز زندان مخوف برای خلاف سنگین‌ها / تصاویر
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم