امروز: ۲۶ تير ۱۳۹۷ -
کد خبر: ۶۶۹۲۵
۲۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۲
گویا تمام سر و صداهایی که گروه هایی مختلف سیاسی برای مطرح کردن گزینه مطلوبشان داشتند بیهوده بوده و دولت توجهی به پافشاری و ارسال نامه های پی در پی آنها نکرده است. نه موج سازی های رسانه ای حامیان مهدی عبوری به کار آمد و نه سعی در نزدیک نشان دادن کریمی مله به رئیس جمهور که توسط برخی حامیانش مطرح شده بود.

پایگاه خبری تحلیلی تیتر امروز ؛آخرین گمانه زنی ها در مورد استاندار آینده مازندران خبر از شانس بالای سه گزینه بومی می داد، علی کریمی مله، مهدی عبوری و جعفر رحمانزاده سه نفری بودند که تا آخرین لحظه در میدان رقابت ماندند و هر روز خبر از نهایی شدن یکی از این گزینه به گوشمان می رسید..

اخیرا سید مناف هاشمی هم به این جمع اضافه شده بود و شانس بالاتری نسبت به سه گزینه قدیمی داشت، اما او ناگهان به عنوان استاندار گلستان معرفی شد. یک مازندرانی استاندار گلستان شد تا ما بهتر متوجه شویم که دولت اصرار در انتخاب استانداران غیر بومی دارد.

گویا تمام سر و صداهایی که گروه هایی مختلف سیاسی برای مطرح کردن گزینه مطلوبشان داشتند بیهوده بوده و دولت توجهی به پافشاری و ارسال نامه های پی در پی آنها نکرده است. نه موج سازی های رسانه ای حامیان مهدی عبوری به کار آمد و نه سعی در نزدیک نشان دادن کریمی مله به رئیس جمهور که توسط برخی حامیانش مطرح شده بود.

این تعلل دولت در تعیین تکلیف سرنوشت مازندارن دو ذهنیت را ایجاد می کند:

1- دولت و یا کسانی در پشت پرده سعی دارند تا با کنترل سیاسی فضای استان بستر را برای ابقاء فلاح فراهم کنند، گویا ربیع فلاح هم از این ماجرا خبر دارد و از همین رو تاب نیاورد و در جلسه ای رسمی اعلام کرد که 4 سال دیگر نیز در مازندارن خواهم ماند، گرچه این حرف او خنده را بر لبان حضار پدید آورد اما به نظر نمی رسد که استاندار با آنها شوخی کرد است.

2- دولت از ابتدای آعاز به کارش در سال 96 نسان داد که اعتقادی به گماردن استانداران بومی در استان ها ندارد، حال اینکه این روش چه مقدار صحیح است از حوصله این نوشتار خارج است . با ن/اهی به روند نصب استانداران پی خواهیم برد که اراده ای برای انتخاب استاندارن بومی وجود ندارد مگر اینکه از جایی فشاری وارد شود.

اکنون مازندرانی ها در آستانه یک باخت در داخل خانه هستند، اصلاح طلبان که 4 سال گذشته را از دست دادند امروز به شرط نصب استاندار اصلاح طلب به غیر بومی بودن آن رضایت می دهند. مختافان دولت هم به ابقا فلاح راضی هستند.

اسدالله رازانی اولین گزینه غیر بومی بود که برای مازندران مطرح شد.

طبق اخباری که از یک منبع آگاه به تیتر امروز رسیده است دولت اصرار در انتخاب استاندار غیر بومی برای مازندران دارد و در بین اینها رازانی شانس بالاتری دارد. اسدالله رازانی اصلاح طلب و متولد لرستان است. او سابقه استانداری کرمان شاه را در کارنامه خود دارد و همچنین گفته می شود رابطه نزدیکی با رئیس دولت اصلاحات دارد.

دومین گزینه غیر بومی گفته می شود شاید به مازندران بیاید سید حمید طهایی است. وی اهل همدان است و در دولت تدبیر و امید استاندار استان البرز بوده است

سومین گزینه ای که امروز یک منبع آگاه به تیتر امروز معرفی کرد مدیر کل دفتر فنی استانداری خراسان جنوبی است، محمد فرهادی دیگر گزینه ای است که گفته می شود برای استانداری مازندران مطرح شده.

گویا غیر بومی ها نزدیک به یک برد در خانه حریف هستند و مازندرانی ها هچنان منتظرند تا ببینند سرنوشت آینده استانشان چه می شود.

مطالب مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ درختان خیابان بائوب عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ جنگ رنگارنگ عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ کوچه بلوط ترامپ، کفر ملکه را درآورد عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ ابر توفان عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ آزاد و رها عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ چراغ شب عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ مادر و کودک
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم