امروز: ۲۶ تير ۱۳۹۷ -
کد خبر: ۶۶۹۱۱
۲۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۳

به گزارش تیتر امروز، رسانه‌ها از ارکان موثر دموکراسی بوده که همواره در معادلات اجتماعی و سیاسی نقش آفرین واقعی بودند و با بررسی اثرگذاری این نهادهای مدنی می‌توان به نقش شان در تامین اجتماعی استانها و مناطق پی برد.

امنیت یکی از زیر ساخت‌هایی است که همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری برای رسیدن به تمدن اصیل اسلامی بوده و در دنیای امروز هرکس از علم و اندیشه بیشتری برخوردار باشد، می‌تواند زندگی راحت‌تری داشته باشد.

همه باید کمک کنیم تا امنیت روانی در جامعه ایجاد شود و این منوط به ارتباطی است که آموزش و پرورش و نهادهای آموزشی، فرهنگی و اجتماعی با فعالیت‌های خود در تعامل با نیروی انظتامی می‌توانند فراهم کنند.

مراسم تجلیل از فعالان آموزش همگانی انتظامی مازندران با حضور مسئولان انتظامی و فرهنگی استان مازندران در ساری برگزار شد تا راهکارهای ارتقای امنیت از منظر رسانه‌ها و جامعه بررسی شود.

سرهنگ پاسدار یارعلی نیازی، معاون هماهنگ کننده فرمانده انتظامی مازندران در این مراسم  با اشاره به نقش معاونت اجتماعی در نیروی انتظامی و رویکرد پلیس در چند دهه اخیر ، گفت: جامعه محوری رویکرد پلیس است.

وی افزود: آموزش همگانی از موضوعات مهمی بوده که با رویکرد جامعه‌محوری پلیس آمیخته شده و از ماموریت‌های مهم معاونت اجتماعی در نیروی انتظامی است.

نیازی با بیان اینکه پیشگیری همواره مقدم بر درمان است، افزود: سه مولفه فرهنگ‌سازی، آموزش همگانی و ارائه هشدارهای انتظامی از موضوعات مهمی بوده که در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه بیشتر معضلات و ناهنجاری‌های اجتماعی ریشه انسانی دارند، تصریح کرد: این امر ناشی از نبود فرهنگ و آموزش مناسب در جامعه است.

نیازی به اقدامات فرهنگی نیروی انتظامی در راستای برقراری نظم و امنیت در جامعه اشاره کرد و افزود: رسانه‌ها در کنار عملیات‌های پلیسی نقش موثری در عملیات روانی و ارتقا احساس امنیت در جامعه دارند.

سرهنگ پاسدار علیرضا باقری، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی مازندران نیز با گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، شهدای عرصه نظم و امنیت، گفت: هفته ناجا نمادسازی بخشی از اقدامات نیروی انتظامی بوده که توسط پلیس در طول سال انجام می‌شود.

وی با اشاره به اهداف برگزاری این مراسم، گفت: در این هفته نیروی انتظامی از افرادی که با نیروی انتظامی در طول سال در عرصه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی همکاری داشته قدردانی و در نگاهی دیگر هفته استفاده از فرصت‌ها و بازنویسی برنامه‌ها در پیش رو و بهبود وضعیت برای یک سال متوالی است.

باقری افزود: آموزش نیروی انسانی یکی از شاخصه‌های کشورهای توسعه یافته در روند اجرای ماموریت‌های راهبردی نیروی انتظامی آن کشور است.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی  مازندران، افزود: ظرفیت‌های عظیمی در آموزش و پرورش وجود دارد که باید از آن برای ارتقا امنیت اجتماعی جامعه استفاده کرد.

رشد و بالندگی یک جامعه در گرو وجود امنیت

احد جاودانی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران نیز گفت: نیروی انتظامی از جمله دستگاه‌هایی است که به دلیل ماموریت‌هایش در مبارزه با اشرار و متجاوزان درب شهادت هنور در آن باز است.

وی با بیان اینکه تجلیل از کارکنان نیروی انتظامی کار پسندیده است که در سال‌های اخیر به خوبی به آن پرداخته شده است، افزود: تجلیل از عملکرد و زحمات فعالان آموزش همگانی، امر به معروف از مواردی است که این سنت قطعا مورد رضایت خدای متعال خواهد بود و همه ما موظف به حفظ این سنت هستیم و باید از نیروی انتظامی به طریق اولی قدردانی شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، افزود: وقتی نام نیروی انتظامی برده می‌شود، تنها چیزی که در ذهن تداعی می‌شود و تجلی پیدا می کند، موضوع امنیت است.

وی افزود: باید با توسعه آموزش همگانی در مدارس این امر مهم را نهادینه کرد بگونه ای که هر جا نیروی انتظامی حضور دارد، قطعا در آنجا امنیت است و نیروی انتظامی مساوی با امنیت است.

جاودانی، امنیت را از مولفه‌های بسیار مهم و اثر گذار در توسعه، بالندگی و ترقی یک جامعه دانست و افزود: اگر امنیت نباشد قطعا جامعه روی سعادت را نخواهد دید.

وی امنیت و معاش را دو شرط اساسی و مهم در بروز تمدن‌ها و بالندگی فرهنگی دانست و تصریح کرد: در همه کشورهای توسعه یافته و کشورهای در حال توسعه وجود امنیت از مهم ترین مولفه‌ها بوده است.

جاودانی با اشاره به نقش امنیت در طول تاریخ ایران، قبل و بعد از اسلام، افزود: فقط در دوره‌هایی شاهد پیشرفت‌های علمی، توسعه، معماری بودیم که امنیت در جامعه حکمفرما بوده است.

وی امنیت کشور را مرهون تلاش‌ها و زحمات نیروی انتظامی دانست و افزود: همه ما مدیون کسانی هستیم که از این امنیت حراست می‌کنند.

جاودانی مهم‌ترین بخش امنیت را امنیت روانی دانست و افزود: مردم باید امنیت را احساس کنند و این با ارتباط قلبی و روانی مردم با نیروی انتظامی به دست می آید./تسنیم


برچسب ها: مازندران
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ درختان خیابان بائوب عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ جنگ رنگارنگ عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ کوچه بلوط ترامپ، کفر ملکه را درآورد عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ ابر توفان عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ آزاد و رها عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ چراغ شب عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ مادر و کودک
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم