امروز: ۲۸ تير ۱۳۹۷ -
کد خبر: ۶۶۸۸۸
۲۰ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۱
در آیین معارفه مدیر جهاد کشاورزی گلوگاه مطرح شد؛
مدیر سابق جهاد کشاورزی گلوگاه گفت: با توجه به زیر کشت بودن اراضی، گلوگاه از شهرستانهای نخست در استان به شمار می رود و این موضوع بسیار دلگرم کننده است.
به گزارش خبرنگار تیتر امروز از گلوگاه، رضا پورفلاح سیدمحله در آئین تودیع و معارفه ای که برای او در سالن اجتماعات فرمانداری گلوگاه گرفتند، با بیان اینکه ظرفیت بخش کشاورزی در مازندران بسیار فراوان است، اظهار کرد: این ظرفیتهای بالقوه و بالفعل در استان بالطبع در شهرستان گلوگاه نیز فراوان است.

وی افزود: موفقیت هایی که در چند سال گذشته در بخش کشاورزی گلوگاه به دست آمد؛ با زحمات و همکاری کلیه دستگاه های اجرایی، کشاورزان، بهره برداران، ریش سفیدان، معتمدان، شوراهای کشاورزی، دهیاران و بخشداران بوده است که ما را حمایت و هدایت کردند.

رئیس سابق اداره جهاد کشاورزی گلوگاه، عنوان کرد: در بخش زراعت چند محصول استراتژی از جمله گندم، برنج و دانه های روغنی در گلوگاه داریم که در واقع از محصولات استراتژیک هستند.

پورفلاح گفت: بیش از ۱۲۰۰ الی ۱۳۰۰ هکتا را با مجموعه کلزا پیش بردیم و امسال مجموعا ۲ هزا هکتار داریم، همچنین هر ۲ تا ۳ روستا را یک کارشناس پهنه گذاشتیم که در کنار کشاورزان و بهره برداران خواهند بود.

وی ادامه داد: گلوگاه کانون ملخ در اراضی کشاورزی است و همکارانم از بهمن ماه این موضوع را بصورت دقیق رصد میکنند و این مبارزه با همکاری و همت شوراهای کشاورزی و شوراهای اسلامی انجام میگیرد.

رئیس سابق جهاد کشاورزی گلوگاه با بیان اینکه احداث باغ در اراضی شیبدار از جمله کارهای دیگری بود که مدیریت جهاد کشاورزی گلوگاه انجام داد، خاطرنشان کرد: با توجه به زیر کشت بودن این اراضی، گلوگاه از شهرستانهای نخست در استان به شمار می رود و این موضوع بسیار دلگرم کننده است.

این مقام مسؤول ادامه داد: بدهکاری ما به پیمانکاران برای احداث باغ و خط انتقال آب و استخر زیاد است و البته این امکان برای مدیریت وجود دارد که هرچقدر سهمیه ابلاغی باشد، این کار نیز قطعا اتفاق بیفتد.

پورفلاح با بیان اینکه در حوزه ترویج، جشنواره انجیر و گیاهان دارویی اقدامات خوبی انجام شد، اظهار کرد: عملکرد خوبی در این بخش داریم از جمله اینکه کلاسهای آموزشی و ترویجی نیز در سرلوحه کار مدیریت جهاد کشاورزی گلوگاه بوده و خواهد بود زیرا معتقد هستیم هر چه بهره برداران ، دانامحورتر و خردمندانه تر باشند تولید محصولات کشاورزی با هزینه کمتر اتفاق می افتد.

وی با بیان اینکه در حوزه صنایع روستایی سامانه بهین یاب و پروژه هایی که بالای ۵۰ تا ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته باشند هیچگونه محدودیتی برای دادن اعتبار به آنها نداریم، بیان کرد: 22 طرح از ۱۱۳ طرحی که از شهرستانهای استان در سامانه بهین یاب ثبت شده است مختص گلوگاه است، این نشان می دهد که اگرچه گلوگاه هرچند از شهرستان کوچکی به شمار می رود و شاید تا الان کمتر دیده شده، اما 4.8 درصد طرح ها در سایت بهین یاب را به خود اختصاص داده و رتبه هفتم استان را دارد.

رئیس سابق اداره جهاد کشاورزی گلوگاه عنوان کرد: در حوزه امور زمین و حفظ کاربری ساخت و سازهای غیرمجاز نداریم و این با همکاری دادستانی، فرمانداری و نیروی انتظامی حاصل شده است.

وی در پایان دربحث اعتبارات حوزه جهاد کشاورزی گلوگاه از سال 93 تا 96 گفت: این بودجه در سال 93 به میزان ۳۵۰ میلیون تومان، در سال 94 یک میلیارد و در سال 95 هم 1.5 میلیارد تومان و در سال 96 نیز نزدیک به 2.5 میلیارد تومان بوده است.

به گزارش تیتر امروز، آقای غلامرضا قنبری به عنوان رئیس جدید این اداره منصوب شد.

خبرنگار: فرزانه حسنی


نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ درختان خیابان بائوب عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ جنگ رنگارنگ عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ کوچه بلوط ترامپ، کفر ملکه را درآورد عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ ابر توفان عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ آزاد و رها عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ چراغ شب عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ مادر و کودک
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم