امروز: ۲۶ تير ۱۳۹۷ -
کد خبر: ۶۶۸۷۵
۲۰ مهر ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۸
تعداد زیادی از ناظران که هم دارای فعالیت و سوابق چندین ساله و هم دارای گواهی آموزشی و آزمون‎های کتبی و شفاهی جهاد کشاورزی و سازمان نظام مهندسی کشاورزی هستند اما همچنان بلاتکلیف باقی مانده‌اند
به گزارش تیتر امروز، جمعی از مهندسان ناظر جهاد کشاورزی با ارسال مطلبی به رسانه های کشور خواستار انعکاس صدایشان و بررسی مشکلاتشان و جذب سریع‌تر این قشر زحمتکش شدند. در این مطلب آمده است: ما ناظران بخش کشاورزی سراسر کشور وضعیت بلاتکلیفی داریم به‌ طوری که بعضا با سن بالای ۳۵ سال از همه جا بازمانده ایم و در تنگنای بیکاری به سر می‌بریم.
این درحالیست همکاران ما با همین شرایط ما استخدام شده‌اند و طبق گفته معاون نیروی انسانی وزارت جهاد کشاورزی از سال 94 تا کنون 60 هزار نفر کارمند از وزارت جهاد کشاورزی بازخرید و بازنشسته شده‌اند و دولت باید براساس بند ج ماده 24 قانون مدیریت خدمات کشوری به ازای هر سه نفر خروجی یک نفر جذب نماید. امیدواریم دولت و مجلس محترم تدابیری اتخاذ نمایند که این جوانان که سرمایه علمی و تجربی کشور هستند از لحاظ اشتغال تعیین تکلیف شوند.
طی مصوبه سال ۹۰ حدود ۱۰ هزار نفر مهندس ناظر کشاورزی که سابقه فعالیت در جهاد کشاورزی داشته اند استخدام شده‎اند و تعداد زیادی از ناظران که هم دارای فعالیت و سوابق چندین ساله و هم دارای گواهی آموزشی و آزمون‎های کتبی و شفاهی جهاد کشاورزی و سازمان نظام مهندسی کشاورزی هستند همچنان بلاتکلیف باقی مانده‌اند و اکنون با توجه به سن بالای 30 سال اکثریت ناظرین و سال‌ها تلاش در عرصه جهاد با دستمزد بسیار ناچیز، شرایط استخدام در ارگان‌های دیگر را از دست دادند.
آیا این تبعیض و بی عدالتی نیست یک عده استخدام شوند یک عده دیگر با همان شرایط بلاتکلیف باشند این در حالیست که بنای دین مقدس اسلام بر مبنای قسط و عدل است و ما در کشوری زندگی می‌کنیم که پرچم دار و الگوی عدالت در جهان است.
همانطور که در رسانه‌ها می‌بینیم همه وزارتخانه‌ها هر ساله و یا یک سال در میان و یا گاها دوبار در سال نیرو جذب می‌کنند الا جهاد کشاورزی.
طبق آمارها هر ساله در وزارت بهداشت، آموزش و پرورش و در سایر وزارتخانه‌ها افراد با ۳ تا ۴ سال سابقه کار استخدام می‌شوند اما ناظران جهاد کشاورزی که طی سال‌ها کار برای دولت شده و موحب توسعه کمی و کیفی بخش کشاورزی و اقتصاد مقاومتی، پا به پای وزارت جهاد کشاورزی و کشاورزان در سخت ترین شرایط زحمت کشیده‌اند، هنوز بلاتکلیف هستند لذا انتظار می‌رود وزیر محترم جهاد کشاورزی و نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی برای تعیین تکلیف استخدام آنها وارد عمل شوند.
چطور اگر معلم نباشد مدرسه‎ای نیست اگر پزشک و پرستار و پیراپزشک نباشد بهداشت و درمان معنایی ندارد. اگر استاد دانشگاه نباشد دانشگاه معنایی ندارد اگر خلبان نباشد هواپیما حرکت نمی‌کند اگر مهندس برق و مخابرات نباشد چرخ نیرو و ارتباطات ما با مشکل مواجه می‌شود و... همه جا نیاز به متخصص مربوطه است اما خیلی جالب است نوبت به کشاورزی می‌رسد مهندس کشاورزی دیده نمی‌شود این دیده نشدن‌ها فقط بخاطر نگاه سنتی افراد است که چنین می‌اندیشند.
اگر به علت کمبود معلم بی‌سوادان جامعه  زیاد شوتد هیچ اتفاقی نمی‌افتد این همه باسواد برایشان چه کردیم...
اما به علت نبود مهندس کشاورزی در عرصه جان مردم ما؛ هم در بحث سلامت و کیفیت بهداشتی محصولات غذایی به خطر می‌افتد هم در بحث تولید کمی غذای 85 میلیون ایرانی هم با مشکل جدی مواجه خواهیم شد. در یک کلام نابودی کشاورزی یعنی نابودی جان مردم. چرا به این مقوله مهم باید ساده نگریست؟!!
بله نتیجه این سنتی اندیشی‌ها می‌شود: افزایش آمار بالای انواع امراض و سرطان‌ها بواسطه استفاده غیر اصولی از کود و سموم شیمیایی و نتیجتا افزایش مرگ و میرها انسان و افتادن هزینه‌های سرسام آور برای بخش بهداشت و درمان کشور، بله بحث آب به کمیسیون امنیت ملی مجلس می‌رود و روزی می‌رسد به واسطه کشاورزی غیرمهندسی، کشاورزی ما نیز وضعیتش قرمز خواهد شد و این نیز به کمیسیون امنیت ملی مجلس خواهد رفت.
و روزی فرا می‌رسد تولید غذای ما می‌شود بحران ما.
از این روست که کشورهای توسعه یافته به شدت با مهندسی کردن  کشاورزی خود نه تنها در آینده با بحران تولید غذا و قوت مردمشان مواجه نخواهند شد بلکه توسعه کمی و کیفی کشاورزیشان به حدی است که در بحث صادرات چندین کشور را می‌توانند پوشش دهند.
پس نباید به مهندسی کردن کشاورزی  از طریق مهندسان مجرب و کارآزموده سرسری نگاه کرد.
پس انتظار می‌رود تصمیم گیران و تصمیم سازان کشور در بحث استفاده از توان نیروهای متخصص کشاورزی آن هم از نوع مجرب و کارآزموده ورود جدی و عاجلانه نمایند تا ضمن استفاده از توان آنها در راستای ارتقای بخش کشاورزی، تبعیضی بین ناظران استخدام شده با ناظرانی که تعیین تکلیف نشده‌اند نباشد.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ درختان خیابان بائوب عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ جنگ رنگارنگ عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ کوچه بلوط ترامپ، کفر ملکه را درآورد عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ ابر توفان عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ آزاد و رها عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ چراغ شب عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ مادر و کودک
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم