امروز: ۲۶ تير ۱۳۹۷ -
کد خبر: ۶۶۸۷۱
۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۲
مناف هاشمی یکی از گزینه هایی بود که گفته می شد قرار است استاندار مازندران شود، اما این مدیر مازندرانی هشتمین استاندار گلستان شد. / در حال حاضر تنها چند استان مانده است که هنوز سرنوشت استاندارانش مشخص نشده و در این بین مازندران همچنان در برزخ سیاسی به سر می برد.
به گزارش تیتر امروز؛ سید مناف هاشمی مدیر مازندرانی اهل بهشهر است که امروز به عنوان استاندار گلستان معرفی شد.
او پیشتر در سال های 89 تا 92 معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهری شهردار تهران در زمان تصدی محمدباقر قالیباف بود.

مناف هاشمی در کنار علی کریمی مله ، مهدی عبوری و جعفر رحمانزاده چهار گزینه جدی تصدی استانداری مازندران بوده است. هاشمی در مدت کوتاهی که برای استانداری مازندران مطرح شده بود لابی های سیاسی خود را با کمترین اشکال پیگیری کرد و با صندلی استانداری فاصله چندانی نداشت. اما او با تصویب پیشنهاد وزارت کشور در هیأت وزیران به عنوان استاندار گلستان انتخاب شد. دولت بازهم نشان داد که روی گزینه های غیر بومی برای استان های کشور تمرکز کرده است.
در شرایط فعلی بدون شک امید اصلاح طلبان استان بیشتر خواهد شد، حال که مناف هاشمی از دایره رقابت در استان بیرون رفت اصلاح طلبان شانس بیشتری برای موفقیت گزینه های خود می بینند. کریمی مله و جعفر رحمانزاده جدی ترین گزینه های استانداری مازندران هستند در کنار این دو نفر مهدی عبوری هم حمایت بخشی از بدنه اصلاح طلبان را دارا می باشد. چیزی که کفه ترازو را به نفع عبوری سنگین می کند حمایت مجمع نمایندگان مازندران از او است.
چند ماهی می شود که رسانه های حامی این سه نفر به طریق مختلف در حال فراهم کردن بستر مناسبی هستند تا با زمینه چینی کافی گزینه مطلوبشان به استانداری مازندران برسد.
در این آشفته بازار بخشی از اصولگرایان و همچنین جبهه مردمی نیروهای انقلاب از استاندار فعلی حمایت می کنند.
اگر تا دیروز می توانستیم با اطمینان بگوییم که یکی از همین گزینه های بومی ساکن ساختمان سفید استانداری می شود امروز دیگر نمی شود با اطمینان در این مورد کلامی به زبان آورد.
از سویی دعواهای سیاسی گروه های مختلف در استان و از سویی هم اصرار دولت بر انتخاب استاندارن غیر بومی این گمان را تشدید می بخشد که سرنوشت مازندران یا ابقا ربیع فلاح است و یا استاندار غیر بومی .