امروز: ۰۳ فروردين ۱۳۹۷ -
کد خبر: ۶۶۲۴۰
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۰
آسیب شناسی جریان اصلاحات یا همان چپ سابق نیازمند بررسی دقیق و علمی است که بی شک این مهم برعهده صاحب نظران و شیوخ این جریان است اما نگاهی اجمالی به چند انتخابات گذشته نشان میدهد قطار اصلاح طلبی از مسیر درست خارج شده و به ناکجا آباد میرود.
انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی جایی بود که شاید رقیب میخواست با حذف نیروهای کارکشته و اصیل اصلاح طلب فضا را برای ورود افراد بدون شناسنامه باز کرده و به دیدگاه نگارنده جریان اصلاح طلبی را "بی آینده” کند.
ورود افرادی به بهارستان که پس از سوار شدن بر موج رد صلاحیت ها و جلب آرا مردم،در ساحل آرامش اصولگرایان پهلو گرفته و بعد با نیشخندی خود را اصلاح طلب ندانسته،زخم عمیقی بر پیکره اعتماد عمومی به جریان اصلاح طلبی بود.
اما نکته مهم این است که چه کسانی موجب حضور افرادی بعنوان کاندیدای این جریان شدند؟و دلیل انتخاب افراد بی ریشه و ضعیف و بدون سابقه روشن اصلاح طلبی توسط به اصطلاح نخبگان این جریان چه بود؟قطعا ترجیح منافع شخصی بر منافع عمومی و جریانی و معامله های از جنس پول و پست و مقام در پس این انتخاب ها نهفته بود.
در ادامه و در بحث انتخابات ریاست جمهوری دعواهای افراد بر سر گرفتن احکام ستادی کار را به جایی رساند که دلسوزان واقعی این جریان احساس خطر کرده و خود آستین همت را بالا زدند و شهر به شهر و روستا به روستا برای جلب نظر مردم به گفت و گو با آنان پرداختند.
بزرگان اصلاح طلب حداقل در مازندران نشان دادند که استانداری و نمایندگی مجلس و مدیرکلی قیمتی دارد که هر کس توان پرداخت آن را داشته باشد -خواه از جریان رقیب-قابل خرید و فروش است.اصلاح طلبان نشان دادند که ظرفیت به قدرت رسیدنشان بسیار کمتر از اصولگرایان است.اگر روزی حاکمیت از آن اصلاح طلبان بود قطعا شاهد برخوردهایی سخت تر بودیم.
اصلاح طلبی با این روش در مسیر مرگ تدریجی قرار گرفته است.بزرگان این جریان فقط در انتخابات ها به سراغ جوانان می آیند و انتظارشان این است جوانان همچنان منتظر آن بمانند که فلان بزرگ اصلاح طلب در شهرشان چه فرموده است.اگر این جریان به فکر آسیب شناسی نباشد قطعا در آینده باید در کناری بنشیند و شاهد فتح سنگرهایش توسط جریان رقیب باشد.
مطالب مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
کافه الدورادو
تنیس داخلی
تولید کنند انواع رنگ های صنعتی، ساختمانی و اتومبیلی
تلگرام تیترامروز داخلی
قصر باران داخلی
دست های مهربان داخلی
اینستاگرام داخلی
تولید کنند انواع رنگ های صنعتی، ساختمانی و اتومبیلی
شهروند خبرنگار داخلی
عصر ساري داخلي
تعرفه داخلي تبليغات
مازند اسپرت