امروز: ۲۶ تير ۱۳۹۷ -
کد خبر: ۶۵۰۴۱
۲۶ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۲:۴۰
در گفتگو با تیتر امروز؛
اینکه گروهی شبانه روز تلاش می کنند تا دولت روحانی را ناکارآمد نشان بدهند و به همین دلیل به خودشان اجازه می دهند هر کاری را انجام بدهند، متاسفانه واقعیت است. در واقع همانطور که اوباما در زمان ریاست جمهوری اش گفته بود اگر قدرت داشتم، پیچ و مهره تاسیسات هسته ای ایران را جمع می کردم، اینها هم اگر می توانستند پیچ و مهره دولت را باز می کردند.

"افراطیون" ، " افراطی گری" یا همان "تندورها" و "تندروی" چند سالی می شود که در ادبیات سیاسی ایران جا خوش کرده است، البته به عنوان پدیده ای هزینه ساز! دقیقا به همین دلیل مقابله با رفتارهایی اینچنینی به عنوان دغدغه، آن هم دغدغه ای مهم ذهن جامعه را به خودش مشغول کرده است تا بلکه راه کار یا راه کارهایی برای حاشیه نشین کردن چنین رویکرد غلطی پیدا شود و در نتیجه کشور از شرشان رهایی پیدا کند. چون واضح است که این مشی، به طور کاملا ملموسی هزینه های گزافی را به اهداف و ...جامعه وارد می کند.

محسن غرویان از مدرسان فلسفه اسلامی حوزه علمیه قم که به دلیل انتقاد به روش آیت الله مصباح یزدی چند سالی می شود بر سر کلاسهای ایشان حاضر نمی شود در گفتگو با خبرنگار تیتر امروز، با اشاره به بحث هایی که این روزها درباره سیاست دولت درباره برجام مطرح می کنند، و همچنین ضمن تاکیدِ موکد بر ضرورت مقابله با تندروی امید دارد که همچون انتخابات این چند سال اخیر، مردم با رای ندادن به چهره های افراطی در انتخابات 98، افراطی گری را برای همیشه از فضای سیاسی و تصمیم گیری خارج یا بهتر است گفته شود اخراج کنند.

*ظاهرا باید با کارهای تندروها کنار آمد!

اصلا و ابدا نباید چنین ذهتیتی داشت که آنها اجازه داشته باشند تا همچنان هزینه سازی کنند، چون لازم است که از کارشان ممانعت به عمل آید.

*اما آنها همچنان تندروی می کنند و فقط "مخالفت" مشاهده می شود و از "ممانعت" خبری نیست.

اینطور نیست که مسئولان و دلسوزان نسبت رفتارهای رادیکالی تندرها بی تفاوت باشند. به عنوان مثال بعد از اینکه مقام معظم رهبری به آن شکل از مذاکره های هسته ای دفاع کردند، حجت برای همه تمام شد و باید قدم به قدم با معیارهای ایشان همراهی شود.

*این گروه با بهانه های مختلف تلاش دارند تا توافق هسته ای را "توافق بد" به مردم بشناسانند.

این تلاششان با توجه به فضایی که در کشور به وجود آمده است، ثمری نخواهد داشت. البته آنها قطعا و حتما باید منتظر برخوردهای لازم باشند، چرا که بعد از اعلام نظر مقام معظم رهبری، زیر سئوال بردن توافق نهایی هسته ای را تحت هیچ شرایط و با هیچ بهانه ای نمی توان توجیه کرد. پس باید بدانند که از این پس، تخریب نوع مذاکرات و البته توافق خطایی نابخشودنی است.

*به نظر می رسد، توافق بهانه است و شواهد نشان می دهد "تقابل با دولت" هدف است، حالا چه با توافق هسته ای یا چه با موضوعات دیگر.

اینکه گروهی شبانه روز تلاش می کنند تا دولت روحانی را ناکارآمد نشان بدهند و به همین دلیل به خودشان اجازه می دهند هر کاری را انجام بدهند، متاسفانه واقعیت است. در واقع همانطور که اوباما در زمان ریاست جمهوری اش گفته بود اگر قدرت داشتم، پیچ و مهره تاسیسات هسته ای ایران را جمع می کردم، اینها هم اگر می توانستند پیچ و مهره دولت را باز می کردند.

*" اگر می توانستند..." نمی توانند؟

قطعا نه.

*چطور؟

این گروه به قدری بد عمل کرده اند که دستشان برای مردم رو شده است و دقیقا به همین دلیل نمی توانند منتظر این باشند که به هدفهایشان برسند. با وجود اینکه تخریب دولت را کار مهمی برای خود قلمداد کرده اند و راحت نمی شنینند تا به زعم خود نظر مردم را از دولت برگردانند، کاری که محال است بتوانند انجامش بدهند.

* دولت باید چکار کند؛ بی تفاونی یا واکنش نشان دادن؟

اینکه با چنین تفکری مقابله شود "باید"ی است که نباید نادیده گرفته شود. اما با در نظر گرفتن اینکه کشور در مرحله فوق العاده حساس پساتحریم قرار دارد، لازم به مراقبت از ارامش به دست آمده است. به هرحال برخوردهای چکشی حتی اگر علیه افراطیون هم باشد، باعث به وجود آمدن فضای تنش می شود و اجازه کار در محیطی آرام را سلب می کند. به هر حال باید این را هم در نظر گرفت که افراطیون دنبال اینند تا دولت را به رفتارهای خشن وادار کنند. به همین دلیل تصمیم گیران کشور باید با روشنگری فعالیتهای افراطیون را خنثی کنند که انشاءالله موفق هم خواهند شد.

*حرفی مانده است؟

حاشیه نشینی تندروها است نشان داد که تندروی به هیچ جایی نمی رسد، البته آنها همچنان اصرار به تداوم رویه شان دارند و به همین دلیل، روز به روز بیشتر از مردم دور می شوند.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ درختان خیابان بائوب عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ جنگ رنگارنگ عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ کوچه بلوط ترامپ، کفر ملکه را درآورد عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ ابر توفان عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ آزاد و رها عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ چراغ شب عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ مادر و کودک
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم