امروز: ۲۹ مهر ۱۳۹۶ -
کد خبر: ۶۰
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۰
رازجویان:
متاسفانه بیشترین آمار غریق در استان در مناطق ممنوعه گزارش شده است چرا که در این مناطق هیچ نوع امکانات بهداشتی و غریق نجات برای نجات افراد وجود ندارد.

هر ساله با فرا رسیدن فصل گرما، مازندران مسافران زیادی را در خود می پذیرد تا با دریا، جنگل و سایر مواهب خدادادی از آنها به بهترین نحو پذیرایی نماید

در این میان، طرح های ویژه سالم سازی دریا با هدف حفظ جان شهروندان و مسافران، نقش موثری در رضایتمندی بازی می کند.

با نگاهی به مناطق اجرای طرح های سالم سازی دریا، مواردی مانند کمبود امکانات رفاهی، بهداشتی، وجود انواع زباله‌های خانگی و پزشکی، ورود پساب فاضلاب‌های شهری و شیمیایی کارخانه ها به دریا و ساخت و سازهای بلند و غیرمجاز در کنار طرح‌های سالم سازی دریا برای مسافران تابستانی این خطه سرسبز از کشورمان مشکلاتی را ایجاد کرده است.

مدیر کل دفتر فنی و مهندسی استانداری مازندران در این خصوص گفت: در نظر داریم تفرجگاه دائمی برای استراحت مسافران و مهمانانی که مازندران را انتخاب می کنند مهیا کنیم و اینکار نیاز به احیای زیرساختهای دولتی دارد.

مهدی رازجویان با اشاره به اجرای طرح سالمسازی سواحل دریای مازندران اظهار داشت: این سواحل مختص مردم مازندران نیست و به همه ایرانیان تعلق دارد و ما باید با تلاش بیشتر شرایط را برای اسکان و استفاده بیشتر مسافران فراهم آوریم.

وی اضافه کرد: در نظر داریم تفرجگاه دائمی برای استراحت مسافران و مهمانانی که مازندران را انتخاب می کنند مهیا کنیم و اینکار نیاز به احیای زیرساختهای دولتی دارد.

رازجویان به ساخت و ساز بی رویه در سواحل دریا اشاره کرد و گفت: این کار نیاز به نظارت بیشتر دارد و توجه ویژه ای را می طلبد تا فضایی فراهم آید که همه مردم بتوانند از مواهب خدادادی و ساحل آرام و پاک دریا استفاده کنند و حاشیه امنی داشته باشیم.

آزادسازی محیط و طراز 60 متر، ایجاد سکوها و اسکله های گردشگری، احداث هتل آبی از برنامه های آینده ما، برای استقبال و رضایت بیشتر مسافران و شهروندان است.

وی بیان کرد: امسال برای اولین بار در مازندران و بمنظور حفظ سلامت و زیباسازی سواحل دریا، توانستیم از دولت اعتباری دریافت و به زیباسازی سواحل اختصاص دهیم و 8 شهر بعنوان پایلوت انتخاب شدند.

در این شهرها، طرح جامع سالمسازی دریا به طور کامل انجام شد.

مدیر کل دفتر فنی و مهندسی استانداری مازندران در ادامه به تعداد افراد غرق شده در دریای مازندران اشاره کرد و افزود: متاسفانه بیشترین آمار غریق در استان در مناطق ممنوعه گزارش شده است چرا که در این مناطق هیچ نوع امکانات بهداشتی و غریق نجات برای نجات افراد وجود ندارد.

وی در پایان به وفاق و همدلی در مازندران اشاره کرد و از هموطنان خواست در نگهداری محیط کوشا باشند و با ریختن زباله زیبایی محیط را از بین نبرند.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
تولید کنند انواع رنگ های صنعتی، ساختمانی و اتومبیلی
تولید کنند انواع رنگ های صنعتی، ساختمانی و اتومبیلی
شهروند خبرنگار داخلی
عصر ساري داخلي
تعرفه داخلي تبليغات
پيامكي داخل
تلگرام صفحات داخلي
مازند اسپرت