امروز: ۲۸ تير ۱۳۹۷ -
کد خبر: ۵۹۹۹۹
۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۳:۳۵
پس از انعقادصلح حدیبیه پیامبر نتوانست در همان سال به حج مشرف شود و سال بعد، یعنی سال هفتم هجری رول خدا (ص) همراه با 1400 نفر از یاران خود برای انجام منسک حج عمره به مکه مشرف شدند.

هنگامی که کاروان پیامبر به سوی مکه می رفت، بیم آن داشتند که مشرکان همچون سال قبل مانع ورود آنها شوند و یکی از شرایط صلح حدیبیه یعنی توقف سه روزه مسلمانان در مکه فقط برای انجام مناسک حج را نقض کنند و در نتیجه جنگی رخ دهد.با اینکه رسول خدا از جنگیدن در مکه آن هم در ماه حرام منع شده بود.

در این لحظه جبرییل امین فرود آمد و آیه 190 سوره بقره نازل شد که خداوند می فرماید:و در راه خدا با کسانی که با شما می جنگند نبرد کنید، از حد تجاوز نکنید که خداوند متجاوزان را دوست ندارد.

به این ترتیب پیامبر (ص) دریافت که نباید جنگ کرد ولی اگر جنگ از ناحیه دشمن شروع شود باید دفاع کرد و با آنها جنگید و در عین حال کاملا رعایت حد احترام مکه را نمود که جنگی واقع نشود.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ درختان خیابان بائوب عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ جنگ رنگارنگ عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ کوچه بلوط ترامپ، کفر ملکه را درآورد عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ ابر توفان عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ آزاد و رها عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ چراغ شب عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ مادر و کودک
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم