امروز: ۲۷ تير ۱۳۹۷ -
کد خبر: ۵۹۶۸۳
۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۱
اداره امور آب و فاضلاب روستایی شهرستانهای قائمشهر و سیمرغ از سال1378 به صورت مستقل شروع به فعالیت کرد و تا کنون طرحها و پروژه های آبرسانی بیشماری را به ثمر نشاند و کام مردم محروم روستاهای متعدد از نعمت آب گوارا شیرین شد.


به گزارش تیتر امروز به نقل از روابط عمومی آبفار مازندران امسال به پاسداشت سال اقتصاد مقاومتی- تولید و اشتغال یکی از برنامه های اداره روابط عمومی و آموزش همگانی را بازدید میدانی از امور آب و فاضلاب روستایی شهرستانهای استان مازندارن در دستور کار قرار دادیم تا ضمن بازدید از چگونگی مراحل اجرایی پروژه های آبرسانی و روند خدمات رسانی به اهالی روستاهای استان، اطلاع رسانی مناسبی به مردم داشته باشیم لذا برای شروع با دعوت مدیر امور آب و فاضلاب روستایی قائمشهر و سیمرغ به این اداره رفتیم و ضمن نشستی در خصوص تعداد و مراحل اجرایی پروژه های آبرسانی روستایی در این شهرستانها ، برنامه ها و گزارشهای خبری ارسالی رابط روابط عمومی و ارائه راهکارهای عملی برای تعامل بیشتر و مطلوبتر تبیین و تشریح شد.

در حال حاضر مدیریت امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان قائمشهر و سیمرغ به عهده مهندس مصطفی زمانی از مدیران جوان، فعال و خوش فکر است و بسیاری از مردم روستاهای این دو شهرستان از خدمات رسانی وی و همکاران این اداره رضایت دارند و هراز چندگاهی با ارسال لوح و بنر تقدیر و تشکر از مدیریت این امور قدردانی می کنند.

اداره امور آب و فاضلاب روستایی شهرستانهای قائمشهر و سیمرغ از سال1378 به صورت مستقل شروع به فعالیت کرد و تا کنون طرحها و پروژه های آبرسانی بیشماری را به ثمر نشاند و کام مردم محروم روستاهای متعدد از نعمت آب گوارا شیرین شد.

در حاشیه این بازدید مهندس زمانی با اشاره به تحت پوشش بودن بیش از 105 روستا با 28 هزار مشترک و جمعیتی ثابت بالغ بر 111 هزار و 500 نفر علاوه بر جمعیت شناور اظهار داشت: آب شرب مورد نیاز روستاهای این دو شهرستان از 47 حلقه چاه و بخشی نیز خرید آب از آبفای شهری تامین می شود.


وی افزود: در دولت تدبیر و امید 25پروژه با اعتباری بالغ بر 8 میلیارد و 500 میلیون تومان و بهره مندی 48 هزار نفر اهالی 72روستا از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی به بهره برداری رسید و در حال حاضر 6 پروژه در دست اجراست.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان قائمشهر و سیمرغ تصریح کرد: این امور ضمن تسریع در اجرای پروژه های آبرسانی روستایی بر کیفیت آب حساسیت ویژه ای دارد و با برخورداری از یک واحد آزمایشگاه میکروبی و شیمیایی به طور مداوم آب شرب تمامی روستاهای تحت پوشش شهرستانهای قائمشهر ، سیمرغ،جویبار،سوادکوه شمالی و سوادکوه مرکزی را از شبکه توزیع، چاه ،چشمه و مخازن مورد پایش قرار می دهد و در این آزمایشگاهها انجام آزمونهای میکروبی و شیمیایی، ساخت محیط کشت،برنامه مانور شیر تخلیه و شستشوی مخازن، نمونه برداری و کلر سنجی ،نظارت از ایستگاههای آبرسانی با آزمایشگاه سیار همچنین ثبت مشخصات چاهها و چشمه ها و ایستگاههای پمپاژ،انجام آزمونهای میکروبی و شیمیایی از نمونه های برون سازمانی و.... انجام می شود.

مهندس زمانی در پایان این بازدید اجرای پروژه های بزرگ و رینگ کردن مجتمع ها جهت بهره برداری حداکثری، به کارگیری سیستمهای پیشرفته،پدافند غیرعامل - مدیریت بحران و سیستمهای برق اضطراری، سیستم های نوین گندزدایی و حفظ کیفی آب از اولویت های در دست اقدام شرکت آب و فاضلاب روستایی قائمشهر و سیمرغ ذکر کرد.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ درختان خیابان بائوب عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ جنگ رنگارنگ عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ کوچه بلوط ترامپ، کفر ملکه را درآورد عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ ابر توفان عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ آزاد و رها عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ چراغ شب عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ مادر و کودک
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم