کد خبر: ۵۹۶۰۹
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۱
در گفتگویی اختصاصی با تیتر امروز
ما از آقای روحانی انتظار داشتیم که ترکیب بهتری را برای دولت دومش در نظر بگیرد و همچنین ایشان باید در گزینش همکاران خود باید این را در نظر می گرفت که رای دهنده ها، بر اساس اعتقاد به چه تفکر و سلی توقع نداشتیم، روحانی کوتاه بیاید.
معرفی کابینه دوازدهم به مجلس شورای اسلامی در حالی توسط رییس جمهور صورت گرفت که همانطور که پیش بینی می شد، کمافی السابق هیچ کدام از زنان جایی در بین گزینه های وزارت جایی ندارند و به همین دلیل، اعتراض های گسترده ای را در این چند روز شاهد بودیم.

الیاس حضرتی در گفت و گویی کوتاه با تیتر امروز ضمن  اشاره به ترکیبی که برای جلب رای اعتماد معرفی شه است، گفت: ما از آقای روحانی انتظار داشتیم که ترکیب بهتری را برای دولت دومش در نظر بگیرد و همچنین ایشان باید در گزینش همکاران خود باید این را در نظر می گرفت که رای دهنده ها، بر اساس اعتقاد به چه تفکر و سلی توقع نداشتیم، روحانی کوتاه بیاید

مردم در 29 اردیبهشت اسم حسن روحانی را روی برگه های رای خود نوشته اند. این فهرست به نوعی است که قطعا مورد نقد جدی فراکسیون امید است و اگر قرار بر اصرار به این افراد باشد، قطعا چند نفر آنها با تشخیص مجلسی ها، امکان حضور در دولت را پیدا نخواهند کرد.

نماینده مردم تهران در مجلس دهم ادامه داد: از روزیکه برنده شدن روحانی در انتخابات اعلام شد، زنان که نیمی از رای دهنده ها هستند و همچنین آقایانی که دفاع از حقوق زنان را واجب می دانند،‌ به طور جدی خواستار معرفی یک یا چند وزیر زن شدند که گمان نمی کنم، کسی بتواند این مطالبه را غیرمنطقی یا غلط بداند. با این توضیح، واقعا نمی دانم چرا آقای رییس جمهور، نه تنها نستب به این تقاضا بی توجهی نشان دادند، بلکه خانم مولاوردی را از سمت معاونت به جایگاه دستیاری تنزل دادند و باعث شدند تا نوعی دلخوری و دلسردی در بین گروهی نمایان شود که در اردیبهشت گذشته از هیچ کوششی برای رای آوردن ایشان کوتاهی نکردند.

عضو فراکسیون مجلس دهم درباره این ذهنیت که «رییس جمهور برای انتخاب وزیر زن تحت فشار بود» می گوید: همه می دانند که گروه هایی هستند که تحت هیچ شرایطی وزیر شدن زنان را بر نمی تابند و به همین دلیل به رییس جمهور هم فشارهای زیادی را تحمیل می کنند. اما واقعا توقع نداشتیم، روحانی کوتاه بیاید و اصلا دلیل پشتیبانی همه جانبه از ایشان هم این است که فکر می کنیم، می تواند حق را از ناحق تشخیص بدهد و در راستای احقاق حق محکم ایستادگی کند که متاسفانه در قبال توقع زنان اینچنین نشد.

الیاس حضرتی در پایان سخنانش ابراز امیدواری کرد که در فرصت باقی مانده، تغییرهایی در ترکیب وزرای معرفی شده صورت بگیرد و البته به این مساله هم تاکید کرد که در هر شرایطی همراهی با دولت را اصلی اصولی برای خود تصور می کنیم.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
کافه الدورادو
تنیس داخلی
تولید کنند انواع رنگ های صنعتی، ساختمانی و اتومبیلی
تلگرام تیترامروز داخلی
قصر باران داخلی
دست های مهربان داخلی
اینستاگرام داخلی
تولید کنند انواع رنگ های صنعتی، ساختمانی و اتومبیلی
شهروند خبرنگار داخلی
عصر ساري داخلي
تعرفه داخلي تبليغات
مازند اسپرت