امروز: ۲۸ تير ۱۳۹۷ -
کد خبر: ۵۸۷۳۳
۱۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۹
مردها که عدم احراز صلاحیت خوردند و عرصه از شیران تهی گشت و اضطرار و اضطراب بر فضای سیاسی شهر و روستاهایمان حاکم , سودای نفس کشیدن در این وانفسا ما را به دلگرمی لیستی به نام "امید " امیدوار ساخت .
سرویس سیاسی تیتر امروز؛ صاحب شریفی، روزی روزگاری رسمی بود به نام مروت و معرفت که نه قباله ای داشت و نه دفتر ثبتی و شاهدی ; همه ی تشریفاتش نگاه به چشمان طرف مقابل و قولی و قراری بود که با یک دست مردانه در انتهای کار قرداد منعقد میشد .اگر هم احیانا مورد اهمیت بالایی داشته و نیازبه وثیقه بود ,تار سبیل یک مرد وجه الضمان حرف بود و السلام .
و چقدر آن قراردادهای چند دقیقه ای اعتبار داشتند ,اعتباری در حد جان و جهان یک انسان .
روزها و سالها گذشت و روز به روز بازار دفترخانه ها و محاکم و عقد و قباله نویسها شلوغ و شلوغتر گردید ,دیگر از قولهای مرامی کمتر خبریست و هرچه هست عقد و قرارداد مکتوب و رسمیست که بر سر ایفای تعهدات آن نیز پرونده ها در دستگاه قضا جریان دارد شنیدنی و خواندنی .
قصه ی بازار سیاست نیز کم و بیش چنین بود ,روزی افراد به پای عقایدشان جان می باختند و امروز با سلام و صلوات طرف را دعوت میکنید و اونیز با چشمانی درشت و صدایی رسا  پشت تریبون حرف میزند و فردای همان روز به دنبال آدرس کوچه ی علی چپ میگردد .
و این قصه ی غم انگیز حوزه ی مانیز هست .
مردها که عدم احراز صلاحیت خوردند و  عرصه از شیران تهی گشت و اضطرار و اضطراب بر فضای سیاسی شهر و روستاهایمان حاکم , سودای نفس کشیدن در این وانفسا ما را به دلگرمی لیستی به نام "امید " امیدوار ساخت .
هرچه جلوتر رفتیم امیدمان بیش از پیش با تحیر به سکته افتاد و اندک اندک میرود تا نشیب ضریب هوشی اش این پیکر نیمه جان را به اغما فرستد .از ماجرای رای به دکتر عارف گرفته تا ماجرای رفتن به شستا و جدال بر سرعزل و نصبها و حضور جناب مطهری در هیئت رییسه و... که همه و همه یا انکار گردیدند یا تخطئه .
علیرغم اینکه در عصر فیلمفارسی ها نبودیم اما همچنان تم قول شرف و تار سبیل پس زمینه فرهنگ سنتی تربیت خانواده هامان بود و نمی توانستیم بپذیریم عزیزی که با "لیست امید" چهره شد ,خدای ناکرده به یاران پشت نماید .
..
..
روزی روزگاری فراکسیونی تشکیل شد به نام "مستقلین.ولایی"
چه کسی عضو شد ؟نماینده ی لیست امید;
چرا ؟خب احتمالا چون دوره و زمانه عوض شده و این روزها روزگاران تعهد محضریست و ما اصلاح طلبان ساده دل به همان چهره ی خندان و ضمانت برخی هم اندیشان اکتفا نمودیم و قصه این شد که میبینیم و برادر حامی حضرات قاضی القضات و ابوشهیدین که سر از لیست امید در آورد , پس از گذشتن از پل مراد به فراکسیون مستقلین ولایی میپیونددو با افتخار از اینکه جزء موسسین آن بوده سخن می راند .
بازهم گفتیم خودکرده را تدبیر نیست باید که این درد را تحمل کنیم و دم برنیاوریم ,راستی ها سوءاستفاده میکنند و به قول مادربزرگ دشمن شاد میشویم..باشد که روزگار نامناسب بگذرد و گذر ایام رخ نیکوی خویش برما بنماید .
با این زخم خو گرفتیم که طی روزهای اخیر دیدیم حواریون آن دلبر سیاسی لیست امید و موسس!! فراکسیون مستقلین ولایی با صراحت از برکناری فرماندار سوادکوه شمالی و جایگرینی نیروی جدید طی چند هفته ی آینده چنان خبر میدهندکه تو گویی بناست نماینده ی قوبلای خان مغول را از دیار پارس برکنند !!
فرماندار سوادکوه شمالی را همگان میشناسند ,اصلاح طلبی تمام عیار که از معدود چهره های شناسنامه دار این جریان در بین مدیران استانداری مازندران است اما طنز تلخ این قصه اینجاست که بنا بر اظهارات هواداران جناب قاضی سابق و وکیل لاحق , نماینده ی لیست امید که با رای اصلاح طلبان برسرکار آمد ابتکار عمل برکناری فرماندار اصلاح طلب را بر عهده دارد !

روزگار غریبیست یاران
روزی روزگاری مرد که حرف میزد میشد با خیال راحتش تا آن سر دنیا رفت
افسوس
این روزها چقدر دیوار حاشا بلند شده !
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ درختان خیابان بائوب عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ جنگ رنگارنگ عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ کوچه بلوط ترامپ، کفر ملکه را درآورد عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ ابر توفان عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ آزاد و رها عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ چراغ شب عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ مادر و کودک
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم