امروز: ۰۶ اسفند ۱۳۹۶ -
کد خبر: ۵۸۴۵۲
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۰

شماره ششم هفته نامه تیتر هفته ( ستون سخن سردبیر)
همواره وقتي صحبت از ناهنجاري هاي فرهنگي و اجتماعي به ميان مي آيد بدنبال مقصر در دولت ها و حكومت ها ميگرديم و بهانه مان نيز اين است كه الناس علي دين ملوكهم...اما به واقع چقدر ما مقصريم؟؟؟
در هفته گذشته كه موضوع تيترهفته را پيگيري طرح ساماندهي دريا قرار داديم به ادارات و نهادهاي مختلف سرك كشيديم،معضلات و مشكلات بسياري را رصد نموديم،از جمله ديركرد در پرداخت حقوق ناجيان و ضعف بيش از حد طرح هاي سالم سازي در آماده سازي بستر مناسب براي شناگران و آمار بالاي كشته شدگان در طرح هاي سالم سازي نسبت به مناطق شنا ممنوع و...
اما عليرغم تمام نارسايي هايي كه گريبان درياي خزر و مهمانان آن را گرفته برداشت ما اين بود كه همه استان مشغول كارند تا ضعف ها را پوشش دهند و خاطره هاي تلخ مسافران را از مازندران بدرقه نكند.روند مثبت و چشمگير كاهش تلفات و افزايش نجات يافتگان گواه اين مدعاست كه اگرچه در شرايط مطلوب به سر نميبريم اما در مسير درست قرار داريم.
اما نقش ما چيست؟چه ميزان ما مقصريم؟نقش هريك از ما بعنوان شهروند در كاهش اين مخاطرات چيست؟چه ميزان رسانه هاي ملي و محلي در اين زمينه اقدام به فرهنگ سازي كرده اند؟؟پاسخ ها موجب شرمساري است،چرا كه ما نيز به اندازه خودمان تلاشي در اين مسير نكرده ايم.
در حالي كه طرح هاي ساماندهي دريا در طول تمام سواحل دريا آماده خدمت به مردم عزيزند اما متاسفانه مردم همكاري لازم را در اين زمينه بعمل نمي آورند و موجبات حوادث را خود رقم ميزنند.اينكه در بعضي موارد ناجي غريق مورد ضرب و شتم شناگران واقع ميشوند يعني اوج عقب ماندگي فرهنگي،و بايد ديد براستي نقش دستگاه هايي كه در حوزه فرهنگي بودجه دريافت ميكنند چيست؟
مسئله دريا در وهله اول نيازمند فرهنگ سازي مردمي است و فرهنگ سازي نيز ديگر به معناي نصب بنر نيست.بايد از شيوه هاي جديد و تكنولوژي ها روز در آگاه سازي مردم نسبت به مخاطرات دريا آن هم در سطح ملي اقدام نمود تا طي چند سال اين معضل حل گردد.

مهدی گرزین، سردبیر هفته نامه تیتر هفته
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
کافه الدورادو
تنیس داخلی
تولید کنند انواع رنگ های صنعتی، ساختمانی و اتومبیلی
تلگرام تیترامروز داخلی
قصر باران داخلی
دست های مهربان داخلی
اینستاگرام داخلی
تولید کنند انواع رنگ های صنعتی، ساختمانی و اتومبیلی
شهروند خبرنگار داخلی
عصر ساري داخلي
تعرفه داخلي تبليغات
مازند اسپرت