امروز: ۲۸ تير ۱۳۹۷ -
کد خبر: ۵۷۷۸۱
۰۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۲
شنیده ها حاکی است جعفر رحمانزاده مدیر توانا و اصلاح طلب مازندران که سوابق درخشان او بر کسی پوشیده نیست به زودی ردای استانداری مازندران را به تن کرده و مدیریت ارشد استان را عهده دار خواهد شد.
سرویس سیاسی تیتر امروز؛
29 اردیبهشت ماه 1396 برگ دیگری از تاریخ  ایران رقم خورد  و با رای قاطع مردم دکتر حسن روحانی  یک بار دیگر به کرسی  ریاست جمهوری تکیه زده و راهی  ساختمان پاستور شد.
ایرانیان علیرغم همه مشکلات و تنگناهای اقتصادی و معیشتی بار دیگر گفتمان اصلاحات و اعتدال اری گفتند و امید دارند تا دولت دوزادهم با ارائه و اجرای برنامه های مناسب در مسیر توسعه و کاهش مشکلات آنان گام بردارد.
اما آنچه در گام نخست برای نیل به این هدف اهمیت دارد چگونگی چینش و تغییر کابینه و انتخاب مدیران ارشد در سطح استان هاست طرفه آنکه صحبت های اخیر دکتر روحانی در باب تغییر 50 درصدی کابینه  انتظارات جهت کنار رفتن مدیران ضعیف و غیرهمسو با دولت را تقویت می نماید.
مازندران که خود آغازگر موج حمایت از روحانی در انتخابات پیشین بود علی رغم همه نارضایتی ها از عملکرد استاندر فعلی بار دیگر رای خود را به نام روحانی به صندوق انداخت تا شاید این بار با انتخاب گزینه ای اصلح و توانمند پاسخ مناسبتری از اعتماد خود به تدبیر و امید بگیرد و البته اخبار درگوشی نیز این چنین گواهی میدهد.
شنیده ها حاکی است جعفر رحمانزاده مدیر توانا و اصلاح طلب مازندران که سوابق درخشان او بر کسی پوشیده نیست به زودی ردای استانداری مازندران را به تن کرده و مدیریت ارشد استان را عهده دار خواهد شد.
یکی از ویژگی های مهم رحمانزاده تجربه مدیریت در سطح کلان مازندران است. معاونت سیاسی امنیتی مازندران در دولت اول خاتمی، سرپرست استانداری مازندران، استانداری زنجان از جمله سمت هایی است که رحمانزاده پیشتر بر عهده داشته است و این موضوع یک امتیاز مهم جهت به پیش بردن برنامه های دولت تدبیر و امید در جغرافیای سیاسی مازندارن است. قدرت مدیریت حاشیه ها در مازندران سیاست زده تنها از عهده شخصی چون رحمانزاده بر می اید. نقطه ضعفی که در همه 4 سال حضور ربیع فلاح به شدت احساس میشد.
یکی از چالش های مهم اصلاح طلبان در دولت روحانی عدم بهره گیری از نیروهای شاخص آنان در پست های کلیدی و باقی ماندن بسیاری از مدیران دو زیست و احمدی نژادی در ارکان دولت بود که این موضوع در مازندران چشمگیرتر مینمود انتصاب رحمانزاده راه را برای حضور اصلاح طلبان هموار کرده و امکان پوست اندازی و کادرسازی را برای این طیف فراهم می آورد بویژه آنکه  قاطبه بدنه اجتماعی روحانی را اصلاح طلبان تشکیل میدهند و اگر حمایت های انان نبود ممکن بود امروز شخص دیگری رئیس جمهور ایران باشد پس انتصاب مدیران اصلاح طلبی چون رحمانزاده نوعی ادای دین و دست مریزاد به حامیان این جریان سیاسی نیز می باشد. تحقق شعارها و اهداف اصلاحطلبانه نیازمند مدیرانی است که به این تفکر عمیقا باور داشته باشند
از دیگر ویژگی های مهم رحمانزاده که میتواند امید به این انتصاب احتمالی را افزایش دهد روابط بسیار مناسب رحمانزاده با چهره های تاثیرگذار دولت و بزرگان اصلاح طلب است عاملی که می تواند جهت جذب اعتبارات دولتی و بالفعل کردن قابلیت های بالقوه استان در حوزه های مختلف صنعت گردشگری و کشاورزی به کار اید و اقتصاد بیمار استان را به سوی بهبودی سوق دهد. اتفاقی که در دوره ربیع فلاح شاهد آن نبودیم
حضور رحمانزاده مواهب دیگری نیز به همراه دارد که در اینده به صورت مصداقی تر بدان پرداخته و البته انتظارات و توقعات خود را نیز خواهیم گفت.
مطالب مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ درختان خیابان بائوب عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ جنگ رنگارنگ عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ کوچه بلوط ترامپ، کفر ملکه را درآورد عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ ابر توفان عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ آزاد و رها عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ چراغ شب عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ مادر و کودک
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم