امروز: ۲۸ تير ۱۳۹۷ -
کد خبر: ۵۶۶۲۳
۲۳ تير ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۵
نگاه اجمالی به کارنامه مدیران ملی مازندران در ادوار و سطوح مختلف به‌ویژه در مقاطعی که تقریباً در هر سه قوه حائز عناوین برجسته‌ای بودند، بیانگر اوج تبلور و خلاقیت بارز مازندرانی‌های فهیم در اعمال مدیریت ملی برای رفع مشکلات و اداره کشور می‌باشد. به نظرم این برجستگی باید به‌خوبی به تصویر کشیده شود.
پایگاه خبری تحلیلی تیتر امروز ؛ تیتر هفته؛ میرحسن موسوی رییس دفتر محمود احمدی نژاد در دوران ریاست جمهوری وی بود که در آبان ۱۳۹۱ (آخرین سال فعالیت دولت دوم احمدی نژاد) منصوب گردید.
وی در سال‌های قبل از دولت احمدی نژاد مدتی رییس شرکت سایپا یدک بوده است و اولین سمت خود در دولت احمدی نژاد را برای سازمان میراث فرهنگی از اسفندیار رحیم مشایی (به عنوان معاون سرمایه‌گذاری و طرح‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری) در سال ۱۳۸۶ دریافت کرد. یک سال بعد به مرکز ملی جهانی شدن منتقل شد. وی در سال ۱۳۹۰ رییس سازمان میراث فرهنگی شد و سپس در سال ۱۳۹۱ به سمت رییس دفتر وی منصوب گردید.
در این شماره بر آن شدیم تا با این مازندرانی پایتخت نشین گفتگویی در خصوص مدیران موفق مازندرانی داخل و خارج از استان داشته باشیم.
تیترهفته: به نظر شما مزایا و معایب مدیریت در استان مازندران چیست؟
در آغاز با سپاس از فراهم‌آوری فرصت ارتباط با مردم فهیم و قدرشناس مازندران که به‌حق در زمره بهترین‌های ایران عزیز هستند و با اغتنام از این فرصت بهترین درودها و ارادتم را نثار همه خوبان مازندرانی می‌کنم.
مدیریت با هدف به‌کارگیری تمامی ظرفیت‌های بومی و غیربومی و پتانسیل‌های بالقوه و بالفعل در کنار هنر فردی در هر رده‌ای متناسب با توانایی‌های مدیریتی و لجستیکی در اختیار و رویکرد خلاقانه به‌عنوان یک راهبرد اساسی در دستیابی به قله‌های آرمانی و با بالندگی‌های مبتنی بر اهداف و برنامه‌های چشم‌انداز کشور مدنظر می‌باشد که اهتمام بایسته در بهره‌مندی از ابزارهای لازم و راهگشا اهداف ترسیمی را تحقق می‌بخشد.
اما مدیریت در داخل استان به‌واسطه شناخت بهتر نقاط ضعف‌ها و آسیب‌های پیرامونی و هم‌افزایی توان‌ها با تأثیرپذیری از مختصات فرهنگی حاکم بر استان موجب ارتقای خلاقیت مدیران و تسریع در حل تنگناهای توسعه می‌شود. و از این زاویه معایبی بر مدیریت در استان متصور نیست. اما با توجه به اینکه مازندران با بهره‌مندی از امکانات سرشار طبیعی و منابع عظیم خدادادی چون نگینی در سطح کشور می‌درخشد و از این‌رو ارتقای سطح خدمات‌رسانی به مردم این سامان در ابعاد گوناگون ضرورت دارد، مدیران برخاسته از این دیار در سایر مناطق و حتی مرکز کشور کارنامه درخور تقدیری دارند.
نگاه اجمالی به کارنامه مدیران ملی مازندران در ادوار و سطوح مختلف به‌ویژه در مقاطعی که تقریباً در هر سه قوه حائز عناوین برجسته‌ای بودند، بیانگر اوج تبلور و خلاقیت بارز مازندرانی‌های فهیم در اعمال مدیریت ملی برای رفع مشکلات و اداره کشور می‌باشد. به نظرم این برجستگی باید به‌خوبی به تصویر کشیده شود.

تیترهفته: از نظر شما چرا مدیران مازندرانی در خارج از استان موفق تر عمل می‌کنند؟
موفقیت مدیران مازندرانی در خارج استان را عمدتاً ناشی از نجابت آنان در سخت‌کوشی و اهتمام در راستای اهداف متعالی نظام فارغ از برخی دل‌بستگی‌ها و پرهیز از حواشی غیرضروری و متأثر از اعتقاد راسخ آنان در مسیر اعتلای ایران اسلامی می‌دانم.
تیترهفته: چه موانعی در استان باعث عدم پیشرفت مدیریت می شود؟
به نظر بنده یکی از مشکلات اساسی مازندران عدم درک مشترک نخبگان و تأثیرگذاران عرصه پیشرفت و بالندگی استان از مؤلفه‌های توسعه در استان است که به همین دلیل اولویت‌های توسعه در قالب‌های استراتژی سازگار با وضعیت اقلیمی و جمعیتی و نیازهای واقعی استان مشخص نشده است و عمده مشکلات در این مسیر متأثر از عدم تجمیع نیازها با اولویت‌ها و ظرفیت‌های کنونی استان می‌باشد.
همچنین آینده استان می‌طلبد مدیریت‌ها با نگاه اصولی به امر هم‌افزایی و مشارکت در تصمیم‌سازی‌های راهبردی‌ در حوزه فرهنگ که زیربنای توسعه محسوب می‌شود و نیز با ارتقای عالمانه آستانه تحمل یکدیگر ضمن حمایت از ثبات مدیریت‌ها زمینه بهره‌گیری هر چه بیشتر از ظرفیت تشکل‌های اجتماعی خودباور و مسئولیت‌پذیر را برای یاری مدیران و مجموعه‌های اجرایی و مدیریتی فراهم آورند.
تیترهفته: چرا مدیران مازندرانی بعد از کسب تجربه به استان های دیگر رفته و در آنجا مدیریت می کنند؟
 همان‌طور که قبلاً گفته شد مدیران مازندرانی به دلیل توانمندی بالا و اراده کارنامه درخشان و درخور در سطوح ملی و استانی همواره از سوی مدیران و مسئولان عالی کشور موردتقدیر قرار می‌گیرند و بی‌تردید یکی از دلایل صدور مدیران مازندرانی به سایر استان‌ها زبدگی و چیرگی آنان است. که اتفاقاً این موضوع تصویر روشنی از توانمندی مدیران مازندرانی را ارائه می‌کند. البته هستند مدیران باتجربه و شایسته‌ای که به دلیلی تعصب ذاتی و علایق درونی به رقم درخواست‌های فراوان در سطوح ملی حاضر به ترک استان نشدند و این موضوع نافی تلاش‌های تحسین‌برانگیز آنان در ارتقای وضعیت استان نمی‌باشد.
مطالب مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ درختان خیابان بائوب عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ جنگ رنگارنگ عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ کوچه بلوط ترامپ، کفر ملکه را درآورد عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ ابر توفان عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ آزاد و رها عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ چراغ شب عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ مادر و کودک
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم