امروز: ۰۵ مهر ۱۳۹۶ -
کد خبر: ۵۵۸۱
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۶
از سال ۱۳۶۸ وارد بازار پوشاک شدم و اقدام به راه اندازی تولیدی نمودم و جهت تکمیل آموزش دوخت لباس جین به کشور ترکیه رفتم و سالها در انجا به کارآفرینی مشغول بودم.
خیلی اتفاقی تابلوی تولیدی لباس جین که روی نرده های ورودی اداره فنی و حرفه ایی نصب شده بود نظرمو جلب کرد ، به طرف مکان مورد نظر که یک سوله در محوطه اداره بود رفتم ، تعداد زیادی از هنرجویان مشغول دوخت و دوز بودن که همگی از طبقه آسیب پذیر جامعه بانوان بی یا بد سرپرست بودند که در در محیطی امن و صمیمی به امرار معاش می پرداختند ،

عیسی ترنمی یکی که از کارآفرینان حوزه پوشاک است. وی که سابقه کارآفرینی و آموزش در کشور ترکیه و شهرهای مختلف ایران را دارد گفت :در حال حاضر و با امکانات موجود برای ۱۲ خانم فرصت کار و اشتغال ایجاد کردم و در صورت همکاری مسئولین امر ، این تعداد را تا ۱۵۰۰نفر افزایش میدهم ،

وی ادامه داد:هنرجویان کاملا مبتدی به مدت ۴۰ روز آموزش می بینند و سقف درآمد آنها از تولید لباس بین ششصد تا یک میلیون و هشتصد  هزارتومان میباشد .

ترنمی گفت: در کشور ترکیه حدود ۶۰۰ نفر نیروی کار داشتم که به کارتولید مشغول بودند که  نخست وزیر و وزیر کار به دفعات از کارگاه من بازدید می کردند ، شاید این بازدید  از نظر اقتصادی برایم منفعتی نداشت ولی موجبات دلگرمی و اشتیاق به کار من و هنرجویانم را فراهم می کرد

وی اضافه کرد:ولی متاسفانه در قائمشهر به غیر مدیر کل سازمان هنوز هیچ یک از مسیولین شهری جهت بازدید از وضعیت تولید و  روند پیشرد کار اقدام نکردنددر جهت توسعه کار و ایجاد اشتغال دائم برای ۲۰۰۰ نفر از مدیر کل سازمان قول مساعد برای تخصیص یک سوله به مساحت ۴ هزار متر در شهرک صنعتی شهرستان ساری را گرفتم و در صورت همکاری مسیولین و مساعدت مالی و ارایه تسهیلات مالی قادر خواهم بود ماشین آلات سنگشور را با قیمت  ۸ میلیارد به استان بیاورم .

  ترنمی افزود:جهت عرضه مستقیم محصولات به دست مصرف کننده بدور از واسطه و دلال تصمیم به افتتاح فروشگاههای زنجیره ایی در سطح استان را دارم.

وی ادامه داد:در موسسات خیریه و تولیدیهای ساری و تهران خیاطی آموزش میدهم و از سال ۱۳۶۸ وارد بازار پوشاک شدم و اقدام به راه اندازی تولیدی نمودم و جهت تکمیل آموزش دوخت لباس جین به کشور ترکیه رفتم و سالها در انجا به کارآفرینی مشغول بودم.

لازم به ذکر است که عیسی از جانبازان شیمیایی دفاع مقدس میباشد که به خاطر آلودگی هوا قادر به زندگی در تهران نیست و به استان مازندران مهاجرت کرده است.

گزارش: رضا متانی
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
تولید کنند انواع رنگ های صنعتی، ساختمانی و اتومبیلی
تولید کنند انواع رنگ های صنعتی، ساختمانی و اتومبیلی
شهروند خبرنگار داخلی
عصر ساري داخلي
تعرفه داخلي تبليغات
پيامكي داخل
تلگرام صفحات داخلي
مازند اسپرت