امروز: ۲۷ تير ۱۳۹۷ -
کد خبر: ۵۳۳۴۴
۰۴ تير ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۴
مدیر مسئول روزنامه خبر شمال
به اعتقاد من مازندران از خودی‌هایی ضربه می‌خورد که برخي هايشان بسیار تهی هستند ولی در عرصه سیاست خود را ابَر می‌دانند و تمام استان را به سخره می‌گیرند و متاسفانه همين افراد با انتصاب يارانشان كاسبي هم مي كنند
تیتر امروز _ مهدی روحی در گفت‌وگو با تیترهفته در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر عملکرد استاندار مازندران در چهار سال گذشته با بیان اینکه هر مدیری در هر منصبی که قرار گیرد قطعا نقاط قوت و ضعف‌هایی دارد اظهار کرد: مهم‌ترین خصیصه دکتر فلاح این است که هیچ وقت در مازندران اسیر حواشی نشد.
وی با اشاره به اینکه مازندران استانی است که به سیاسی بازی شهره است و نماینده عالی دولت در استان خود را درگیر این سیاسی بازی‌ها نکرد، افزود: ربیع فلاح  بیست و یکمین استانداری است که در دوران خدمتگذاری در مقایسه با همتایان پیشین خود رکورد حضور در استانداری مازندران را به ثبت رساند.
روحی اضافه کرد: ماندگاری دکتر فلاح در دولت یازدهم بدین معناست که این استاندار خود را درگیر سیاست بازی‌های خیلی از آقایونی که خودشان را آقا و کاربلد می‌دانند نکرده است.
مدیر مسؤول روزنامه خبرشمال تصریح کرد: به اعتقاد من مازندران از خودی‌هایی ضربه می‌خورد که برخي هايشان بسیار تهی هستند ولی در عرصه سیاست خود را ابَر می‌دانند و تمام استان را به سخره می‌گیرند و متاسفانه همين افراد با انتصاب يارانشان كاسبي هم مي كنند.
این فعال رسانه‌ای با اشاره به اینکه خوشبختانه دکتر فلاح همواره سعی و تلاشش بر این بوده که به اینگونه افراد معلوم‌الحال میدان ندهد، گفت: استاندار مازندران تاکنون معنای واقعی اعتدال را در حوزه مدیریت خود به درستی اجرا کردند و من در این حوزه نمره خوبی به عملکرد استاندار می‌دهم.
روحی با تاکید براینکه روند اعتدالی استاندار مازندران سبب شد تا به دور از هرگونه بازی سیاسی و درگیر کردن فرصت به حواشی‌های برخی افراد به کار بپردازد، افزود: استاندار مازندران شخصیت مردمی دارد و این خصلت در وجودشان مشهود است.
وی با بیان اینکه مردمی بودن ربیع فلاح در زمان بحران برف در غرب مازندران به وضوح دیده شد، ادامه داد: آقای فلاح در مشکلات پا به پای مردم بودند مردم غرب استان وقتی این همراهی و همدلی استاندار با خودشان را دیدند خیلی از مصائب و سختی هایشان را فراموش کردند.
مدیر مسؤول روزنامه خبر شمال با اشاره به اینکه مازندران در بخش‌های مختلف موفقیت قابل توجهی را در زمان تصدی دکتر فلاح کسب کرد، اذعان داشت: به طور مثال در حوزه ورزش و مدال آوری عملکرد و رشد بسیار خوبی داشتیم و به طور میانگین در استان مازندران روزی بيش از یک مدال در حوزه بين المللي کسب کردیم، که نشان از مدیریت درست و نگاه ویژه استاندار مازندران به حوزه ورزش است.
روحی یکی از دستاوردهای مهم در حوزه اجتماعی مازندران را کنترل رشد طلاق دانست و گفت: از نظر من نقد به بعضی از نقاط حوزه سیاسی ربیع فلاح وارد است اما در کل هدف و نیتش این بوده که شایسته سالاری شود و برای استاندار زیاد بحث حزب و جناح مطرح نیست و همواره روش اعتدالی را در پیش گرفته اند، همانطور که در انتخاب مدیرانش می‌بینيم که چهره‌های اصلاح‌طلب، اصولگرا و اعتدالی وجود دارد.
این فعال رسانه‌ای با بیان اینکه لازم است در کسب توفیقات استاندار مازندران و تيم مديريتي او به واقعیت‌ها پرداخته شود، اظهار کرد: بعضا موضوعاتی که مطرح می‌شود به مذاق برخی‌ها خوش نمی‌آید متاسفانه در مازندران هیچ وقت علاقه‌ای به دیدن توفیقات و پیشرفت دیگران نداریم، دلیلش هم این است که ما به تغییر زودهنگام و فصلی استانداران دل بسته و عادت داریم.
مهدي روحی، میانگین ماندگاری و ثبات استانداران مازندران را نهایتا 18 تا 24 ماه دانست و اضافه کرد: ثبات یک استاندار و ماندگاری فلاح در استانداری خیلی به استان کمک کرد و در طی این مدت هم، ربیع فلاح به منابع انسانی و ظرفیت‌های استانی به خوبی آشنا شده است.
وي با بیان اینکه استاندار مازندران یک مدیر عملیاتی و اجرایی است اظهار کرد: آقای فلاح همیشه شخصا در پروژه‌ها حضور دارد و مدیران زیردستی هم متعاقباً وقتی می‌دیدند استاندار جهادی عمل می‌کند به ناچار مدیریت جهادی را در دستور کار خود قرار می‌دادند.
وی گفت: در طی این چهار سال با استاندار و تیم مدیریتیشان با نامهربانی رفتار شده است و بسیاری از دوستان نسبت به عملکرد دكترفلاح و تيم مديريتي شان نظر ناصواب داشتند اما تجربه كاري استاندار به مددش آمد و با اتخاذ تكنيك سكوت به راهش ادامه داد.
مدیر مسؤول روزنامه خبرشمال علاوه بر بیان نقاط قوت و پیشرفت مدیریتی ربیع فلاح به برخی از نقاط ضعف استاندار مازندران هم پرداخت و در پاسخ به سوال این رسانه‌بیان کرد: علاقه‌مندم تا دوستانی که به کار وارد و منتقد هستند نظر بدهند زیرا در بسیاری از مسائل نقد را مغرضانه و دور از انصاف می‌بینم.  این فعال رسانه‌ای افزود: استان ما در دوره ربیع فلاح، در حوزه تولید مرکبات، گوشت و جوجه یک‌روزه رتبه اول را کسب کرده است و همچنین صادرات چشمگیری در حوزه گل و گیاه سنتی داشته‌ایم.
وی ادامه داد: در دولت تدبیر و امید در حوزه صنعت، بهداشت و درمان هم اتفاقات بزرگی در کشور و مازندران رقم خورد که می‌توان مدعی بود در حوزه اقتصاد مقاومتي نيز استان با تصویب 54 پروژه مقام برتر را کسب کرد.
روحی با اشاره به اینکه باید دقت کنیم که فلاح مدیر بالادستی هم دارد، اگر به قول خیلی از منتقدان ایشان در اداره امور در مازندران ضعیف عمل کردند چرا مدیر بالادستی استاندار را عوض نکرد، خاطرنشان کرد: برکسی پوشیده نیست فلاح در حوزه‌های کشوری همیشه رتبه‌های بالا را کسب کرده است.
وی با تاکید براینکه کمی انصاف داشته باشیم و نقد منصفانه وارد کنیم، گفت: منتقدین لطفا پاسخگو باشند که چطور ممکن است عملکرد فلاح ضعیف باشد ولی مازندران در ارزیابی‌ها نمرات مثبت کسب کند؟
روحی با اشاره به اینکه بارها مطرح کردم دکتر فلاح استانداری است که درگیر قید و بندهای سیاسی نمی‌شود، ادامه داد: قبل از همین انتخابات اخير برخي از دوستان مستقر در پايتخت بیشترین فشار را به دولت و شخص رئیس جمهور آوردند و عنوان مي كردند که تمام آرای ریاست جمهوری در مازندران بر باد فنا رفته است اما مشارکت 91 درصدی در ریاست جمهوری و راي بيش از ٦٢ درصدي دکتر روحانی نشان داد که تمام آن داوری‌های از پیش صورت گرفته فقط غرض‌ورزی و مديريت شده عليه فلاح و تيم مديريتش بوده است.
مدیر مسؤول روزنامه خبرشمال، صداقت ربیع فلاح را همیشه نجات دهنده وی دانست و گفت: معتقدم خدا ربیع فلاح را بخاطر قلب رئوفش خیلی دوست دارد.
وی افزود: استاندار مازندران طبق شاخصه‌های مدیریتی عملکرد مثبتی داشته كه در حال حاضر رشد ٧٤ درصدي اعتبارات عمراني مازندران نشان از تعامل و پيگيري شان دارد.
روحی در پاسخ به سوالی مبنی بر لزوم تغییر استاندار مازندران در دولت دوازدهم، اظهار کرد:  تغییر در کابینه و استانداری‌ها حق رئیس جمهور است، اما تا جایی که من باخبرم فلاح خودش میل چندانی به ماندن ندارد چون هرکاری که می‌خواستند انجام بدهند را داده‌اند، فراموش نکنیم که کار کردن در مازندران بسیار سخت است، چهار سال ماندن و دوام آوردن در استانی که همه به دنبال زمین زدن افراد هستند کار آسانی نیست.
این فعال رسانه‌ای با اشاره به اینکه عادت کنیم به جای فرهنگ مچ‌گیری و پاگیری فرهنگ دست‌گیری را در خود تقویت کنیم، بیان کرد: در استانی هستیم که همه دلشان می‎خواهد رتبه اول باشند و کسی قانع به جایگاهش نیست اما آنچه مهم است اینکه این رتبه اولی به چه قیمتی به دست می‌آید.
 روحی در بخش پایانی این گفت‌وگو با بیان اینکه اگر قرار بر تغییر استاندار باشد فردی توانمند در عرصه اجرا و مدیریت در این مسند بنشیند، گفت: برخي از گزينه ها آنقدر استاندار و مدير بوده اند كه ديگر رمق و انگيزه اي براي خدمت به استان ندارند، از رييس جمهور ميخواهيم كه انتخاب هر كسي بود فقط با انگيزه فراوان براي خدمت باشد، ما به صلاح استان توجه داریم تا آن منتخب برای مازندران منشا خیر باشد، استان ما از ظرفیت‌های بالایی برخوردار است که بی‌شک در سایه همدلی و وحدت همگان برای بدست می‌آید.
مطالب مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ درختان خیابان بائوب عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ جنگ رنگارنگ عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ کوچه بلوط ترامپ، کفر ملکه را درآورد عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ ابر توفان عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ آزاد و رها عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ چراغ شب عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ مادر و کودک
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم