امروز: ۰۵ مهر ۱۳۹۶ -
کد خبر: ۵۲۱۴
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۴ - ۰۸:۱۰
دانشگاه علوم پزشکی و محیط زیست پاسخگو باشند
پساب آلوده بیمارستان امام ساری در کانال آب شهری رهاسازی می‌شود، مردم از بوی بد آن شکایت دارند و پژوهشگرانی که روی این پساب تحقیق کرده‌اند می‌گویند این فاضلاب پر از تخم انگل بیماری‌زاست.
به گزارش تیتر امروز، مردم ساری از تخلیه پساب بیمارستان امام خمینی (ره) به‌شدت ناراضی هستند، پسابی که آنها می‌گویند دارای بوی نامطبوع است، به گفته پژوهشگران، خطرات زیادی برای سلامتی و محیط زیست دارد.

یکی از شهروندان ساروی که خود را مجتبی داودی معرفی کرده، می‌گوید: در اثر تخلیه فاضلاب بیمارستان حضرت امام خمینی (ره) شهرستان ساری در کانال آب منطقه سه‌راه امام تا خیابان شهیدان عبوری باعث ایجاد آلودگی شدید و بوی بسیار نامطبوع شده و آسایش را ازساکنان محترم این منطقه گرفته است، پیگیری‌هایی از طریق شهرداری و محیط زیست هم به‌عمل آمده ولی تاکنون ترتیب اثر داده نشد.

جالب اینجاست بدانیم در تحقیقی که سال ۸۷ روی پساب این بیمارستان توسط ۴ محقق بهداشتی انجام گرفته، مشخص شده است تصفیه‌خانه این بیمارستان نمی‌تواند جلوی انتشار عوامل بیماری‌زا در پساب را بگیرد و پساب بیمارستان یادشده، به‌شدت بیماری‌زا است.

در تحقیق این پژوهشگران نوشته شده: نتایج تحقیق نشان داد در بیمارستان امام خمینی (ره) میانگین تعداد کل تخم انگل‌ها در ورودی و خروجی به ترتیب 8/53 و 13/83 عدد در لیتر است که بیشترین نوع انگل در ورودی لارو نماتود به میزان 4/78 و در خروجی اووسیست به تعداد 7/81 عدد در لیتر است.

در بخش دیگری از این تحقیق عنوان شده: در پساب بیمارستان امام خمینی (ره) نیز اووسینست بالاترین میزان را داشت. نتایج شمارش تخم انگل‌ها بر روی ورودی و پساب خروجی تصفیه‌خانه نشان داد که تصفیه‌خانه کارایی مناسبی در حذف انگل نداشت و وجود لارو نماتود در پساب خروجی بیمارستان نشان‌دهنده عدم مطابقت کیفیت پساب خروجی با شاخص انگلبرگ (تعداد تخم نماتود ≤ 1 عدد در لیتر) است که برای مصارف کشاورزی و آبیاری فضای سبز قابل استفاده نیست.

اکنون دانشگاه علوم پزشکی مازندران و سازمان حفاظت از محیط زیست باید پاسخگو باشند، چرا اجازه تخلیه این پساب آلاینده در شهر را صادر کرده‌اند.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
تولید کنند انواع رنگ های صنعتی، ساختمانی و اتومبیلی
تولید کنند انواع رنگ های صنعتی، ساختمانی و اتومبیلی
شهروند خبرنگار داخلی
عصر ساري داخلي
تعرفه داخلي تبليغات
پيامكي داخل
تلگرام صفحات داخلي
مازند اسپرت