امروز: ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ -
کد خبر: ۴۷۴۸۹
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۹
نامزد پنجمین دوره شورای شهر قائم‌شهر:
نامزد پنجمین دوره شورای شهر قائم‌شهر گفت: شورا نهادی کاملا مردمی جدا از سلسله مراتب حکومتی برای حسن اداره شهر و نظارت برشهرداری بنیان نهاده شد.
ایمان پویامهر با حضور در دفتر مجموعه گروه رسانه‌ای تیتر امروز اظهار کرد: ساختار شورای شهر با سلسله مراتب حکومتی بسیار متفاوت بوده و طرفیتی مبتنی برقانون اساسی که کاملا مردمی است.

وی افزود: برپایه این نهاد که توسط مردم اداره خواهد شد اولویت برحسن نطارت کار شهردار و شهرداری است.

معاون سابق فرماندار قائمشهر با اشاره به این امر نظارت بزرگترین مشکل قائمشهراست تصریح کرد: امروز شورای شهر قائمشهر از جایگاه قانونی خود منحرف و تبدیل به یک تاریکخانه بزرگ شده است.

پویامهر گفت: شورا چشم تیزبین مردم و مکانی برای تجمع و تبادل آرا معتمدین شهر است در نتیجه وطایف شورا باید احیا گردد.

نامزد پنجمین دوره شورای شهر قائم شهر خاطرنشان کرد: در شورای امروز شهر قائمشهر هیچ گونه شفافیتی وجود ندارد و نظارت برحسن اجرای شهرداری نادیده گرفته شده و عدم پاسخگویی به ارباب رجوع رویه کاری ممعمول شوراها شده است.

وی یادآور شد: شفافیت در انتشار مصوبات شوراها در پایگاهای خبری برای اطلاع‌رسانی به مردم امری ضروری و لازم است.
معاون سابق فرماندار قائم شهر تصریح کرد: در حال حاضر مردم سهم خود را از حقوق شهروندی نمی‌دانند و چون نمی‌‌دانند و نمی‌بینند به شوراها مشکوک و بدبین هستند.

پویامهر با اشاره به لزوم اصلاح رویه کار شوراها گفت: احیاجایگاه قانونی شورا، پاسخگویی و کوچک سازی باید سرلوحه کار شوراها قرار گیرد که متاسفانه برعکس آن درحال گسترش است.

وی در مورد تعویض مستمر شهرداران گفت: این تغییرات به بدنه قائمشهر ضربات سنگینی وارد کرده هر چند در طول این مدت کارهای ساختاری صورت گرفته اما غیرکارشناسانه بوده و در ساختار ما هنوز دچار مشکل هستیم.

نامزد پنجمین دوره شورای شهر قائم شهر افزود: افزایش تعداد نیرو از 400- 500 نفر به 1460 نفر در شهرداری  کارایی حوزه شهرداری را کاهش داده است.

معاون سابق فرماندار قائمشهر تصریح کرد: با تمرکز نابجای مدیریت شهری بر هسته مرکزی شهر، قائمشهر امروزبه خوابگاه بزرگی تبدیل شده است.

وی گفت: این تمرکز موجب توجه کمتربه حاشیه ها شده و قائمشهر را به شهری بی هویت تبدیل کرده است.

پویامهر ادامه داد: عدم جذب مسافران و توجه به اسکان آنها، دپوی10میلیون تن زباله در کنار رودخانه تالار، کاهش سرانه فضای سبز برای شهروندان قائمشهری، نبود امکانات تفریحی مهمترین مشکلات شهری قائمشهراست.

نامزدپنجمین دوره شورای شهر قائمشهر با اشاره به این امر که شورا و شهرداری نباید اقدام به کارهای عجله‌ای و قانون گریزانه کنند خاطرنشان کرد: هر چند راه آهن شاید فرصتی برای قائمشهر تلقی نشود که چه بسا اگر بود شهرداری تهران 600 میلیارد برای قطار زیر زمینی هزینه نمی‌کرد اما می‌توان با برنامه‌هایی مدون این کمربندی را که گلوی شهرستان را فشرده تبدیل به فرصت کرد.

پویامهر اظهار کرد: می‌توان با صلاح ساختاری نقاط جزیره ای شهر را بهم پیوند داد و با مدیریت درست شهری که می‌تواند نمونه‌ای از آن استفاده از جادبه‌های رودخانه تالار و سیاه رود و یا ایجاد برند شهر مرکبات قائمشهر را دوباره احیا کرد.

معاون سابق فرماندار قائم شهر در پایان گفت:با ایجاد جذابیت برای مسافران و سرمایه‌گذاران و ایجاد ورودی زیبا برای شهر که با کار جهادی میسر خواهد بود می‌توان شاهد رونق قایم شهر بود.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
کافه الدورادو
تنیس داخلی
تولید کنند انواع رنگ های صنعتی، ساختمانی و اتومبیلی
تلگرام تیترامروز داخلی
قصر باران داخلی
دست های مهربان داخلی
اینستاگرام داخلی
تولید کنند انواع رنگ های صنعتی، ساختمانی و اتومبیلی
شهروند خبرنگار داخلی
عصر ساري داخلي
تعرفه داخلي تبليغات
مازند اسپرت