امروز: ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ -
کد خبر: ۴۷۳۴۸
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۷
فیروزپور رییس شورای شهر بابل:
رییس شورای شهر بابل گفت: بحث و جدل های شورا برای منافع شخصی نبوده و همه این ها اختلاف جهت اولویت بندی برای ایجاد رفاه و ارامش مردم است.
مرمر فیروزپور با حضور در دفتر مجموعه گروه رسانه‌ای تیتر امروز در مصاحبه با خبرنگار ما اظهار کرد: وجود حاشیه و اختلاف‌نظر در حوزه شوراها امری عادی تلقی شده و همه این‌ اختلاف جهت اولویت‌بندی برای ایجاد رفاه و آرامش مردم بوده و هیچ‌کدام برای منافع شخصی نیست.

لزوم توجه به قابلیت‌های پزشکی و تجاری بابل برای جذب سرمایه‌گذار/داشتن نگاه سیاسی برای هر مدیری لازم است/ برند بهارنارنج بابل قدمتی18ساله دارد

وی افزود: به طور کلی در دوره چهارم به دلیل افزایش بدون مطالعه تعداد اعضای شورا حاشیه‌های شوراها بیش از ادوار گذشته بوده است.

رییس شورای شهر بابل ادامه داد: دلیل این امرضعف مدیران شهری در خصوص کارگروهی است.

این مقام مسئول تصریح کرد: به دلیل سابقه طولانی در کار شورا این دوره سخت‌ترین دوره محسوب می‌شد زیرا فضای بابل نیازمند جذب سرمایه‌گذار و اعتباردهی به حوزه‌های فرهنگی در سطح کلان بود.

وی با اشاره به این امر که در حوزه مدیریت شهری باید از روزمرگی خارج شد گفت: طی بازدیدی که از کلان شهرهای کشور چون مشهد، اصفهان، شیراز و کرج به این نتیجه رسیدم که کارهایی در بابل برای توسعه پایدارشهری، شهرسازی مسایل عمرانی، فرهنگی، اجتماعی و توسعه فضای سبز باید لحاظ شود.

فیروزپور تاکید کرد: در دوره چهارم توانستیم این پروژه‌ها را طی مطالعاتی به سند توسعه پایدار شهری بابل تبدیل کنیم البته هنوز این سند اجرایی نشده است.

وی افزود: موقعیت مکانی بابل با شهرهای ساحلی بسیار متفاوت است و نمی‌توان آن‌طور که باید در حوزه گردشگری ورود پیدا کرد اما هرشهری دارای قابلیت‌هایی است و بابل نیز در حوزه درمان و تجارت می‌تواند جذب سرمایه‌گذار کند.

قدیمی‌ترین عضو شورای شهر بابل گفت: متاسفانه آن طور که باید این ظرفیت‌ها دیده نشده و امروز سرمایه‌گذاران بابلی به دلیل نبود بسترهای مناسب برای سرمایه‌گذاری در بابل به شهرهای همجوار می‌روند.

وی با اشاره به اینکه بابل باید مجددا خود را احیا کرده و به جایگاه 50 سال قبل خود برسد گفت: اگرمی‌خواهیم بابل از لحاظ اقتصادی و تجاری فعال شود باید همه مدیران با اعتقاد به جذب سرمایه‌گذار و شکوفایی بابل عزم خود را برای این مهم جزم کنند.

رییس شورای شهر بابل در خصوص تاثیر جهت‌گیری‌های سیاسی برحوزه مدیریت شهری تصریح کرد: داشتن نگاه سیاسی برای هر مدیر ایرانی لازم است اما این نگاه نباید در وظایف محوله تاثیرگذار باشد بخصوص در حوزه مدیریت شهری زیرا ما مدیران تمامی آحاد جامعه با هر نظر و عقیده سیاسی هستیم.

وی در خصوص دلیل اختلاف عقیده با شهردار بابل گفت: شهردار بابل با رای اکثریت آرا بر سر کار آمد و همیشه رای اکثریت قابل احترام است اما بعد از انتساب برنامه‌های شهردار با پیشنهادهایش فاصله بسیار گرفت.

فیروزپور افزود: شاید این فاصله به دلیل عدم آگاهی شهردار فعلی از شهرداری بوده زیرا شهرداری بابل درسال 95 نتوانست درآمد قابل توجهی کسب کند و در نتیجه پای برنامه‌های اجرایی شهردار لنگ ماند.

رییس شورای شهر بابل خاطرنشان کرد: دلیل دیگر اختلاف با شهردار نبود برنامه‌ای جامع برای ایجاد درآمد پایدار بود و شهردار فعلی بابل نتوانست برطبق دفترچه بودجه پیشنهادی ابتدای کار اقدامات خود را انجام دهد.

نامزد پنجمین دوره شورای شهربابل یادآورشد: شهردار فعلی بابل یک مدیرملی و توانمند در حوزه تخصصی خود یعنی نیروی انتظامی است اما برای تکیه‌زدن برمسند شهرداری نیاز به تجربه بیشتری دارد.

وی خاطرنشان کرد: شایسته نیست یک شهردار برای گرفتن مطالبات شهرداری از شهروندان تنش در شهر ایجاد کند در صورتی که در قانون شهرداری‌ها می‌توان از طریق قانونی به همه حق و حقوق شهرداری دست یافت،

فیروزپور گفت: با ایجاد تنش مردم اعتماد خود را به شهرداری و مدیران شهری از دست خواهند داد.

رییس شورای شهر بابل در مورد اختلاف بابل و ساری در برندسازی بهارنارنج اظهار داشت: هر چند تمامی شهرهای مازندران شهر بهارنارنج است و از این حیث اختلافی بین ساری و بابل وجود ندارد اما برند بهارنارنج از 18 سال پیش در بابل متولد شد و کپی‌برداری نیست.

وی افزود: از سال 1378 در دوره نخست شورا بنده با تغییر سربرگ شهرداری بابل با آرم بهارنارنج درخواستی مبنی بر اینکه بابل به شهر بهارنارنج نامیده شود به وزارت کشور ارسال کردم و از سال1379تمامی مکاتبات با آرم بابل شهربهارنارنج انجام می‌شد که همه اسناد آن موجود است.

فیروزپور با اشاره به این امر که برند بهارنارنج کپی‌برداری نشده است یاداورشد: کتابی هم به همین عنوان در بابل به چاپ رسید و از آن پس جشنواره بهارنارنج در بابل پایه‌گذاری شد که در طول سال‌های بعد برخی شهرهای مازندران با الگوبرداری از بابل این جشنواره را در شهرهای خود اجرا کردند که این افتخاری برای شهر بابل است.

رییس شورای شهر بابل مهمترین عملکرد خود را در دوره چهارم احقاق حقوق در پرونده جریمه سنگین شهرداری در پروژه پارک شهید شکری و قرار گرفتن سه پروژه بابل در ردیف اعتباری وزارت مسکن و شهرسازی دانست.

لزوم توجه به قابلیت‌های پزشکی و تجاری بابل برای جذب سرمایه‌گذار/داشتن نگاه سیاسی برای هر مدیری لازم است/ برند بهارنارنج بابل قدمتی18ساله دارد

وی گفت: تشکیل مدیریت سرمایه‌گذاری و مشارکت مردمی از دیگر عملکردها مثبت شورای چهارم است که توانستیم از این طریق دست به اقدامات امکان سنجی فرصت‌های سرمایه‌گذاری بابل و تهیه دفترچه‌ای جامع در این امر دست بزنیم.

نامزد پنجمین دوره شورای شهر بابل با اشاره به اینکه در حال حاضر یک شصتم شهردار حقوق دریافت می‌کند اظهارکرد: تمام دارایی زندگی شخص‌ام یک دستگاه آپارتمان و یک ماشین بوده و کل هزینه تبلیغات دوره چهارم شورای شهر نیز 17 میلیون بوده است.

وی افزود: برای تبلیغات در دوره پنجمین نیاز به صرف هزینه‌های گزاف ندارم زیرا مردم باید به عملکرد من رای بدهند.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
کافه الدورادو
تنیس داخلی
تولید کنند انواع رنگ های صنعتی، ساختمانی و اتومبیلی
تلگرام تیترامروز داخلی
قصر باران داخلی
دست های مهربان داخلی
اینستاگرام داخلی
تولید کنند انواع رنگ های صنعتی، ساختمانی و اتومبیلی
شهروند خبرنگار داخلی
عصر ساري داخلي
تعرفه داخلي تبليغات
مازند اسپرت