امروز: ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ -
کد خبر: ۴۷۳۴۵
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۱
ناگفته‌های مدافع حرم احمدعلی ابکایی:
احمدعلی ابکایی مدافع حرم اهل بیت(ع) و از بازماندگان حماسه خان طومان در گفت و گو با تیتر امروز از دلاورمردی‌های سربازان اسلام می‌گوید.
باید عاشق باشی تا جان برکف و با تمام شجاعت تعلقات را بگذاری و برای دفاع از سرزمین و ملتت قدم بر راهی بگذاری که هر لحظه‌اش ندانی که بر تو چه‌ها خواهد گذشت.

عاشق که باشی وصل یار برایت واجب الوجود است تو پروانه‌وار خطرها را در می‌نوردی و از هیچ کس و هیچ چیز ابایی نداری.

کار هرکسی نیست که از جان شیرینش بگذرد تا انقلابی که با خون هزاران لاله آرمیده در خاک ریشه دوانده پابرجا بماند.

روایت عاشقی از شلمچه تا خان طومان

امروز روایت عاشقی را قلم می‌زنیم که اگر نبودند امثال آن‌ها شاید واژه امنیت برایمان بی‌معنا بود.

هرچند این روزها با شیوع تب تند و تیز انتخاباتی بسیاری سنگ انقلابی بودن را بر سینه می‌زنند و خود را عاشق ولایت می‌دانند و بر طبل‌های توخالی وعده‌های شیرینشان می‌کوبند اما باید گفت عاشقی شیوه رندان بلا کش باشد.

امروز به سراغ مردی رفته‌ایم که کارون و اروند را به خان‌طومان پیوند زده است.

ابکایی مردی از جنس رزم از16سالگی به عرصه نبرد حق علیه باطل وارد شد و به جرگه انقلابی‌های زمان خود پیوست.

در دوران دفاع مقدس حضور پررنگی در جبهه‌های نبرد داشت.

علت حضورش را در 8سال دفاع مقدس عشق به انقلاب می‌داند و می‌گوید: "اینکه برای سرزمینت بجنگی و مردانه از آن دفاع کنی افتخاری است که نصیب هرکسی نخواهد شد همیشه هدف نهایی‌ام برای حضور در جبهه‌های نبرد آزادی مسلمانان جهان، مظلومان و مردم ستم‌دیده به خصوص مردم مظلوم فلسطین بود".

پس ازجنگ در 48 سالگی به دلیل حضور فعال در خط مقدم نبرد حق علیه باطل از سوی سپاه پاسداران بازنشته می‌شود اما بازنشستگی نیز نمی تواند مانعی برای ترویج افکار انقلابی اصیلش باشد پس به کارهای فرهنگی و جمع آوری آثار 8 سال دفاع مقدس روی می‌آورد و دلیل این کارش را حفط این ارزش‌ها و انتقال به نسل‌های بعد می‌داند.

سوریه جبهه دوم مردان انقلاب و جنگ/اعزام به سوریه و دفاع از حرم اهل‌البیت

ابکایی سال‌ها به کار ترویج فرهنگ انقلاب و دفاع مقدس مشغول بود تا اینکه داعش قدم برخاک سوریه گذاشت.

وی می‌گوید: در زمانه کنونی توطئه‌هایی علیه انقلاب و نطام اسلامی انجام می‌شود که ماهیت آن کمی متفاوت تر از دوران 8 سال دفاع مقدس است.

ابکایی بیان می‌کند: نظام استکبار که نمی‌تواند قدرت، امنیت و موقعیت کنونی جمهوری اسلامی ایران را برتابد می‌خواهد با ایجاد فتنه، غائله و شورش در اطراف کشورمان فضا را به نفع خود تغییر دهد و ما را ضعیف کند.

وی تروریست‌ها و داعش را یکی از مهمترین فتنه‌های جهان استکبار برای تضعیف نطام جمهوری اسلامی ایران می‌داند و می‌گوید: پیدایش داعش که ریشه در سی سال گذشته دارد نشات گرفته از حمایت کشورهای مرتجع منطقه و دشمنان انقلاب از جمله آمریکا است.

داعش در شکل و شمال رویکردی نظامی دارد اما تفکر انقلاب‌ستیزی در پشت این هیبت نظامی ریشه دارد و رهبران داعشی گوش به فرمان استکبار جهانی و مواجب بگیر پول‌های بادآورده عربستان هستند.

با ظهور گروهکی به نام داعش و با اشاره رهبری مبنی برآنکه داعش قلب انقلاب را نشانه گرفته و اگر این فتنه در نطفه خفه نشود در آینده تهدیدی برای انقلاب خواهد بود مرد مبارز انقلابی روایت ما دواطلبانه در سن 54 سالگی به نبرد با داعشیان سوریه اعزام شد.


لنگرگاه حمایت ما از مقاومت سوریه است/ سوریه تاوان دوستی با ایران را پس می‌دهد

ابکایی می‌گوید: به دو دلیل به برای نبرد با داعش وارد خاک سوریه شدم اول اینکه 8 سال دفاع مقدس تجربیات ارزنده‌ای از تاکتیک‌های جنگی در اختیارم گذاشت که می‌توانست برای جوانان مثمرثمر باشد و دیگر آنکه سوریه منطقه‌ای استراتژیک است، اگر خاک آن اشغال شود مرزهای ما امنیت خود را از دست خواهد داد در عراق هم همین‌طور است اگر فتنه داعش در عراق وسعت یابد منطقه غربی کشور دیگر امنیت نخواهد داشت.

در زمان دفاع مقدس در دهه60 زمانی که همه کشورها علیه ایران بپاخواسته بودند 2 کشور سوریه و کره‌شمالی از ما حمایت می‌کردند و حتی بخشی ازملزوامت، تجهیزات و لباس‌های رزمی ما باواسطه از طریق این دو کشور تامین می‌شد.

وی می‌گوید: حافط اسد برای دوستی با ایران تاوان جدایی از عراق را پس داد و اگر اکنون تمامی دول عربی با سوریه دشمن هستند نتیجه همراهی این کشور با ایران است مرام دوستی این نیست که حال که آن‌ها به ما نیازمندند تنهایشان بگذاریم.

این مدافع حرم تقویت حزب‌الله را از طریق سوریه می‌داند و می‌گوید: لنگرگاه حمایت ما از جهبه مقاومت تنها سوریه است.


شایعه گرفتن پول‌های گزاف برای جنگیدن در سوریه: عشق قیمت ندارد

ابکایی در خصوص شایعه گرفتن پول‌های گزاف مدافعان حرم برای شرکت در نبرد سوریه بیان می‌کند: این موضوع کذب محض است برای عشق نمی‌توان قیمتی را متصور شد چه مقدار پول می‌تواند بهای جان انسان باشد؟

وی می‌گوید :یکی از مهمترین دلایل ورود نیروهای ایرانی به جبهه‌های نبرد علیه داعش در سوریه وجود حرمین حضرت زینب(س)، رقیه(س) و سکینه(س) است.

حرم حضرت زینب(س) تنها یک مقبره و بارگاه نیست بلکه هویت ما شیعیان است و یک شیعه واقعی نمی‌گذارد هویتش دچار خدشه شود و بسیاری از مدافعان آمدند تا نگذارند به این حرمین جسارتی شده و تخریب شود.


خان طومان جلوگاه زیبای عاشقی

این مدافع حرم می‌گوید: هیچ کس به اجبار و با تطمیع وعده‌های مالی وارد سوریه نشد بلکه همه کاروانی که از مازندران به خان طومان آمدند با آگاهی، عشق و اعتقاد کامل راهی این نبرد شده بودند.

وی می‌گوید: در کاروان 100 نفره ما  10نفر از نسل گذشته وجود داشت و مابقی جوانان با انگیزه، شاداب و آموزش دیده‌ای بودند که جان خود را برای در نطفه خفه کردن توطئه‌های دشمن در دست گرفته و وارد سوریه شدند.

این کاروان خاطرات زیبایی را در ذهن قهرمان روایت ما برجا گذاشته است می‌گوید: در این کاروان پدر و پسری بودند که پسر در هجوم اول زخمی شده و به کشور بازگشته بود اما پدر ماند و به تکلیف خود عمل کرد، حضور پدر، پسر و داماد خانواده‌ای که دو نسل را بهم پیوند می‌داد و 2 برادر که یکی شهید و دیگری زخمی شده بود همه جز خاطرات زیبای این دوره از زندگی من است که کمتر جایی می‌توان اینها را به تجربه نشست.

در این حضور کسی ناراحت نبود همه آماده نبرد بودند و فضای جنگی سخت خان‌طومان مانع از نشاط، شادابی، شوخ طبعی و انگیزه مبازران نمی‌شد.

کسانی که به این کاروان وارد شدند انتخاب شده آمدند چه بسا بسیاری از این کاروان جا ماندند و بسیاری نیز در مسیرکاروان همراه شدند.


شهدای مدافع حرم ستارگان پرفروغ کشور

شهدا همواره خصوصیاتی دارند که بعد از شهادتشان پی به آن خصایص بی‌نظیر می‌بری و ابکایی در این زمینه می‌گوید: شهید بلباسی مسئول سفرهای اردویی راهیان نور بود و تازه از سفر بازگشته بود باید گزارش سفر خود را به مافوق خود می‌داد اما آنقدر شوق رفتن به جهبه خان‌طومان و مبارزه با داعش را داشت که توانست ماموریت مهم خارج از کشور را با یک تماس تلفنی حل کند و خود را به خان‌طومان برساند.

شهید بلباسی نه تنها یک چهره خوشنام در امور فرهنگی استان و کشور بود بلکه در رزم نیز به دلیل اعتقاد و ایمان بسیارش می‌درخشید و سخت‌ترین کارها را انجام می‌داد.

ابکایی در ادامه می‌گوید: شهید کابلی 17 روز با زبان روزه جنگید و کسی تا روز آخر متوجه نشد که این شهید بزرگوار روزه داراست و بعید می‌دانم در روز آخر درگیری به دلیل سرعت و هجوم گسترده توانسته باشد افطارکند.

چون درگیری به حدی شدت داشت که من آن روز تشنه‌ترین انسان روی زمین بودم و با اینکه آب همراهم بود اما نتوانستم به دلیل هجوم داعش جرعه‌ای بنوشنم.

وی پرکاری و تلاش مستمر را از دیگر ویژگی شهدای مدافع حرم می‌داند و می‌گوید: شهید رجایی فرمسئول مهندسی و ساخت سنگرهای مدافعان بود و همیشه در هر لحظه با علاقه وافری مشغول ساخت سنگرها بود.

شهید مشتقاقی جوانی پرانرژی و شاداب که به به دلیل جنب و جوش بسیارش هرکجا خطی سقوط می‌کرد با سرعت بعنوان نیروی کمکی وارد صحنه نبرد می‌شد.

همین حرکات رفتارها، اعتقادات و منش‌ها یک جنگ را به صحنه‌های زیبا بدل می‌سازد وگرنه جنگ و کشتاری هیبتی ترسناک و زشت دارد.


و کلام آخر:

هرچند روایت عاشقی به اینجاختم نمی‌شود اما آنان که امروز شعار آزادی را در بوق و کرنا می‌کوبند باید بدانند این آزادی نشات گرفته از خون‌های پاک دلاورانی‌است که رفتند تا ایران آباد، ازاد و با امنیت بماند.


نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
کافه الدورادو
تنیس داخلی
تولید کنند انواع رنگ های صنعتی، ساختمانی و اتومبیلی
تلگرام تیترامروز داخلی
قصر باران داخلی
دست های مهربان داخلی
اینستاگرام داخلی
تولید کنند انواع رنگ های صنعتی، ساختمانی و اتومبیلی
شهروند خبرنگار داخلی
عصر ساري داخلي
تعرفه داخلي تبليغات
مازند اسپرت