امروز: ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ -
کد خبر: ۴۶۹۴۸
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۰۱:۳۸
گزارش اختصاصی تیتر امروز:
جشنواره توسعه گردشگری و حفاظت محیط زیست سادات‌محله ساری با حضور گردشگران خارجی برگزار شد.
معرفی ظرفیت‌های گردشگری، کشاورزی، دامداری و توانمندهای دیگر بخش‌ها در حاشیه جشنواره‌های محلی، نقش تأثیرگذاری در تحول، توسعه و پیشرفت هر منطقه‌ای در حوزه‌های مختلف از جمله گردشگری، بازگشت جوانان به روستا، اشتغال‌زایی، خدمات رفاهی، توسعه کشاورزی و نگاه ویژه محیط زیستی خواهد داشت.

ظرفیت‌های جشنواره‌های محلی
برگزاری جشنوراره‌های محلی برای ایجاد شادی، نشاط و نیز به نمایش قرار دادن محصولات محلی در این میان می‌تواند در روستاها رونق اقتصادی ایجاد کند.
جشنواره‌ها علاوه بر معرفی محصولات محلی در برخی موارد با برگزاری موسیقی‌های محلی در تبلیغ فرهنگ بومی میان نسل‌های آینده بسیار مؤثر است.
هوای سرد و بارانی به جشنواره همدلی، توسعه گردشگری و حفاظت محیط زیست سادات محله ساری استقبال با شکوه مردم منطقه، سراسر استان، کشور و حتی مهمانان خارجی شور و شوق خاصی بخشید.
جشنواره‌های محلی نقش تأثیرگذاری در تحول، توسعه و پیشرفت روستاها دارند

جشنواره همدلی بستری مناسب پیرامون ایجاد وحدت بیشتر میان مردم
سیدمحمد اندراجمی دبیر و رییس ستاد اجرایی جشنواره همدلی، توسعه گردشگری و حفاظت محیط زیست سادات محله ساری در گفت‌و گو با خبرنگار تیتر امروز اظهار کرد: حضور و استقبال باشکوه مسئولان، مردم منطقه و بازدید فعالان گردشگری و صنایع‌دستی موجب برپایی شکوهمند نخستین جشنواره همدلی، توسعه گردشگری و حفاظت محیط زیست شد.
وی افزود: با توجه به شرایط آب و هوایی نامناسب اما استقبال باشکوهی انجام شد که از  جمله بازدید و سخنرانی حجت‌الاسلام اکرمی رئیس شورای عالی فرهنگی نهاد ریاست جمهوری و هیأت همراه یکی از اتفاقات جالب توجه این جشنواره بود.
رییس ستاد اجرایی جشنواره همدلی ادامه داد: حجت‌الاسلام اکرمی رییس شورای‌عالی فرهنگی نهاد ریاست جمهوری ضمن بازدید از روستای ما تاکید کرد و از مسئولان ذیربط خواست که پیگیر مشکلات مردم باشند و برای رفع مشکلات جاده‌ای و رفاهی این مردم خون گرم منطقه تلاش کنند تا مردم زحمتکش از خدمات دولتی بهره‌مند شوند.
وی افزود: بر اساس رهنمودها و فرمایشات مقام معظم رهبری در این زمینه که روستا کانون تولید و اشتغال است، باید همگان این مورد را سرلوحه کار خود قرار داده و در این راستا با تمام تلاش و کوش سعی کنند بستری مناسب پیرامون ایجاد وحدت میان مردم منطقه و ترویج فرهنگ و نگاه ويژه به مردم روستا و تشویق، راهنمایی و همراهی آن‌ها برای ارائه توانمندی‌های مختلف و معرفی آن‌ها بپردازند.
اندراجمی با بیان اینکه از موضوعات مهمی که به آن توجه ويژه کردیم بوم‌گردی و گردشگری بود، تصریح کرد: در مدت زمان اندک به شناسایی 10 نوع گیاه دارویی بومی در منطقه پرداختیم و همچنین بررسی شد که چگونه مشکلات زیست محیطی منطقه و مشکلات جاده‌ای و رفاهی مردم روستا را پیگیری و حل کنیم.
اندراجمی گفت: در این برنامه با دعوت از گروه‌های موسیقی توانمند همچون گروه موسیقی استاد اسحاقی و گروه آیین زندگی سوادکوه به سرپرستی علی حسن‌نژاد که مجری برنامه هم بودند شرایطی شاد برای بازدیدکنندگان فراهم شد.
وی در پایان یادآور شد: ضمن تشکر همراهی مسئولان از اعضای ستاد اجرایی از حضور و استقبال  مردم زحمتکش منطقه و استان مازندران تقدیر و تشکر می‌کنم.
جشنواره‌های محلی نقش تأثیرگذاری در تحول، توسعه و پیشرفت روستاها دارند

مشارکت در جوامع روستایی یک امر ضروری است
عباد طیبی‌سیف‌کتی یکی از فعالان حوزه فرهنگ و منابع طبیعی در حاشیه جشنواره همدلی  توسعه گردشگری و حفاظت محیط زیست روستای سادات محله ساری در گفت‌و گو با خبرنگار ما درباره محل برپایی و تأثیر جشنواره بر توسعه منطقه و اهمیت آن اظهار کرد: محل برگزاری جشن یکی از مناطق مهم و زیبای گردشگری است که با تدوین برنامه راهبردی، تصمیمات نتیجه‌بخش و اقتصادی با در نظر گرفتن حفظ منابع، محیط زیست و با نگاه ویژه و حمایتی از سوی مسئولان ادارات و دستگاه‌های اجرایی مربوطه شاهد توسعه روستای سادات محله و دیگر روستاهای حومه خواهیم بود.
وی افزود: معرفی ظرفیت‌های گردشگری، کشاورزی، دامداری و توانمندهای دیگر بخش‌ها در حاشیه جشنواره نقش تأثیرگذاری در تحول و توسعه و پیشرفت منطقه در حوزه‌های مختلف، از جمله گردشگری، بازگشت جوانان به روستا، اشتغال‌زایی، خدمات رفاهی، توسعه کشاورزی و نگاه ویژه محیط زیستی خواهد داشت که به نظرم ستاد اجرایی به خوبی توانستند این هدف را مدنظر قرار داده و اجرایی کند.
این فعال حوزه فرهنگ و منابع طبیعی ادامه داد: ایجاد شادی و نشاط، همدلی، وحدت میان مردم منطقه یکی از با ارزش‌ترین دستاوردهای اولین جشنواره همدلی، توسعه گردشگری و حفظ محیط زیست بود که امروزه همگان با توجه به تغییر شیوه زندگی و پیشرفت تکنولوژی کاملاً نیازمند شادی و آرامش هستیم.
طیبی تصریح کرد: حضور و مشاهده زنده از نحوه زندگی، اعتقادات، رفتار، کردار، تحمل سختی‌ها و نبود خدمات رفاهی مردم دلسوز  روستا یک تجربه و افتخاری مهم است چرا که در حقیقت می‌توان ساختار اصلی اقتصاد مقاومتی را در روستا مشاهده کرد و با نگرش علمی و منطقی درست، تجربه حاصله را به صورت کلان اجرایی کرد.
وی افزود: امروزه مشارکت در جوامع روستایی یک امر ضروری است و رفع تنگناها و مشکلات روستاییان از طریق برنامه‌ریزی آگاهانه توسعه گردشگری روستایی امکان پذیر خواهد بود.
این فعال زیست محیطی با بیان اینکه هر برنامه مؤثر توسعه روستایی باید از راه افزایش مشارکت مردم روستا و با همکاری و مشارکت سازمان‌های ذیربط انجام شود، عنوان کرد: گردشگری روستایی و طبیعت‌گردی، موضوعی تخصصی است که نیازمند آموزش است که در راستای توسعه اقتصادی کشور و افزایش مشارکت عمومی جوامع بومی آموزش فرهنگ گردشگری و گردشگر پذیری در نواحی روستایی باید با همکاری سایر دستگاه‌ها مورد توجه قرار داده شود.
وی افزود: مردم منطقه به خوبی توانستند با همکاری و وحدت هم میزبان شایسته باشند و همچنین با تدوین برنامه‌های متنوعی همانند بازی‌های محلی، خرمن زنی، نمد زنی، موسیقی سنتی، تجلیل، پرواز بادبادک‌ها، کارگاه آموزشی بخشی از توانمندی خود را ارائه دهند.
طیبی خاطرنشان کرد: مردم محلی توانستند با برپایی بازارچه، نمایشگاه جانبی و ارائه توانمندی‌ها و دستاوردهای بومی خود از قبیل صنایع دستی، انواع شیرینی های محلی، ترشی، سبزی‌های جنگلی، گیاهان دارویی و انواع غذاهای سنتی و سالم، محصولات جنگلی و معرفی دیگر ظرفیت‌های منطقه مراسم باشکوهی را در معرض نمایش قرار دهند.
وی با اشاره به توانمندهای مازندران افزود: با تشکیل یک کمیته توانمند و اجرایی قصد داریم چند جشنواره در تابستان سال جاری در زمینه گردشگری و همایش تخصصی در حوزه زیست محیطی در مازندران برگزار کنیم.
این فعال حوزه فرهنگ و منابع طبیعی در پایان گفت: از زحمات خالصانه دبیر، اعضای ستاد اجرایی و از اجرای بسیار زیبا، دلنشین رییس و اعضای گروه آیین زندگی سوادکوه و همچنین از همراهی و همکاری مردم دلسوز منطقه تقدیر و تشکر می‌کنم.

به گزارش تیتر امروز٬ در جشنواره همدلی، توسعه گردشگری و حفاظت محیط‌زیست سادات‌محله ساری انواع بازی‌های بومی محلی، مراسم تجلیل و مسابقه میان کودکان برای تشویق و ترویج فرهنگ انجام شد.
مطالب مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
کافه الدورادو
تنیس داخلی
تولید کنند انواع رنگ های صنعتی، ساختمانی و اتومبیلی
تلگرام تیترامروز داخلی
قصر باران داخلی
دست های مهربان داخلی
اینستاگرام داخلی
تولید کنند انواع رنگ های صنعتی، ساختمانی و اتومبیلی
شهروند خبرنگار داخلی
عصر ساري داخلي
تعرفه داخلي تبليغات
مازند اسپرت