امروز: ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ -
کد خبر: ۴۶۸۲۳
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۱
8اردیبهشت ماه ۹۶ روستای سادات محله شهرستان ساری:
روستای سادات محله بخش چهاردانگه شهرستان ساری 8 اردیبهشت‌ماه با برگزاری جشنواره همدلی، توسعه گردشگری و حفاظت محیط زیست میزبان مردم سراسر مازندران و کشور است.


با فرا رسیدن بهار و شکفتن گل‌ها و سرسبز شدن جنگل‌های منطقه چهاردانگه روستای زیبای سادات محله 8 اردیبهشت‌ماه میزبان نخستین جشنواره همدلی، توسعه گردشگری و حفاظت محیط زیست است.
سید محمد اندراجمی رئیس ستاد و دبیر اجرایی اولین جشنواره همدلی، توسعه گردشگری و حفاظت محیط زیست در گفت‌و گو با تیتر امروز، با بیان اینکه این جشنواره در راستای تقویت و همدلی و هم زبانی مردم منطقه مازندران در 8 اردیبهشت‌ماه برگزار می‎شود، گفت: هدف از برگزاری این جشنواره به منظور معرفی مناطق نمونه گردشگری، معرفی گیاهان دارویی منطقه، بررسی مشکلات زیست محیطی و رفاهی مردم این روستا، آگاهی بخشی و ارائه راهکارهای مهم در حوزه اقتصادی و اشتغالزایی و ترویج فرهنگ و حفظ اعتقادات و آیین‎های محلی است.
اندراجمی افزود: روستای سادات محله و دیگر نقاط منطقه دارای ظرفیت‎های بسیار ارزشمند در حوزه گردشگری، کشاورزی، دامداری و تولیدات و محصولات جنگلی است و باید با حمایت مسؤولان و همراهی فعالان دلسوز و زحمتکش، برنامه راهبردی و اجرایی در این زمینه تدوین تا زمینه‌ساز شکوفایی و توسعه منطقه شود.
وی تصریح کرد: جشنواره همدلی، توسعه گردشگری و حفاظت محیط زیست با همکاری ادارات و نهادهای عمومی، سازمان ها، بزرگان منطقه و اهالی روستای سادات محله و حومه اجرا می‌شود.
 رئیس ستاد  و دبیر اجرایی جشنواره با اشاره به برنامه‌های اصلی این جشنواره، اظهار کرذ: در این جشنواره برنامه‌هایی از قبیل برپایی کارناوال شادی، صله‌رحم، شعر خوانی، بازی‌های بومی و محلی، موسیقی سنتی، کارگاه‌های آموزشی، تجلیل و پاکسازی زباله‌های منطقه به اجرای برنامه می‌پردازد.
وی عنوان کرد: برای معرفی و شناسایی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های روستایی این جشنواره قصد دارد بازارچه محلی و نمایشگاه جانبی هم از صبح در محل برگزاری جشنواره با ارائه انواع محصولات جنگلی، غذاهای محلی، صنایع دستی، انواع ترشی و شیرینی‌های محلی  و دیگر دستاوردها و تولیدات بومی توسط مردم زحمتکش منطقه برگزار می‌شود.
اندراجمی یادآور شد: در راستای اهداف نظام و نامگذاری سال جدید، ستاد اجرایی جشنواره تمام سعی و تلاش خود را انجام داده تا با کمک و همراهی مردم منطقه با اجرای این جشنواره  به توسعه و ترویج صنایع دستی، گردشگری، کشاورزی و دامداری و خدمات رفاهی مردم را با این مشاغل خانگی که از گذشتگانمان برجای مانده آشنا کند.
وی تصریح کرد: این ستاد در گام نخست توانست در زمینه تولید و اشتغال با شناسایی دو مقوله گیاهان دارویی و سبزیجات جنگلی  بیش از 10 مورد که در این منطقه می‌رویند اقدام کرده که از این پس سعی می‌شود با آموزش افراد محلی در راستای صنعتی کردن این محصولات اقدام کنند تا شاهد دستاوردهای مناسب فرهنگی و اقتصادی در منطقه باشیم.

نخستین جشنواره همدلی، توسعه گردشگری و حفاظت محیط زیست برگزار می‌شود
مطالب مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
کافه الدورادو
تنیس داخلی
تولید کنند انواع رنگ های صنعتی، ساختمانی و اتومبیلی
تلگرام تیترامروز داخلی
قصر باران داخلی
دست های مهربان داخلی
اینستاگرام داخلی
تولید کنند انواع رنگ های صنعتی، ساختمانی و اتومبیلی
شهروند خبرنگار داخلی
عصر ساري داخلي
تعرفه داخلي تبليغات
مازند اسپرت