امروز: ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ -
کد خبر: ۴۶۶۹۰
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۸
با مردم صادق باشیم:
نباید دغدغه مردم در فضای اطلاع‌رسانی و تصمیم‌گیری بودن یا نبودن پخش زنده مناظره‌ها باشد و مسئله اصلی ایجاد شور انتخاباتی برای حضور حداکثری پای صندوق‌های رای است.

فضای اجتماعی و سیاسی جوامع بشری همیشه به دنبال یافتن ایده ها، نظرات و اندیشه‌های مسئولان خود هستند تا از این منظر پیگیر مطابات خود باشند.

یکی از بهترین راه‌های پیگیری مطالبات مردم از مسئولان برگزاری مناظره‌ها بود که در جامعه ایرانی به خوبی جواب داده است و در انتخابات سال 88 و 92 به خوبی شاهد تاثیرپذیری مردم از این ررویکرد صدا و سیما شده بود.

فارغ از هرگونه پیش‌زمینه سیاسی و با توجه به اینکه امام راحل(ره) صدا و سیما را دانشگاه انسان‌سازی نامیدند ضرورت اطلاع‌رسانی درست در این زمینه نباید دست‌خوش برخی ناملایمات و بداخلاقی‌های گذشته برخی افراد قرار گیرد.

آنچه که در روزهای اخیر نقل محافل شده برگزاری مناظره‌های انتخابات ریاست جمهوری و پخش زنده آن است.

سوال عمومی مردم و اهالی رسانه این روزها بر چرایی عدم پخش این مناظره‌ها است و شبهه‌های مختلفی که در این زمینه افکار عمومی را دستخوش خود قرار داده است این مسئله را به ذهن می رساند که چرا صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با مردم صادق نیست.

برخی از سوالاتی که در ذهن مردم و رسانه‌ها این روزها مطرح می‌شود را با هم مرور می‌کنیم:

- دلیل اصلی مناظره‌ها روبرو شدن کاندیداها با سوالات مردم و بی‌واسطه پاسخگویی است حال اگر تصمیمی بر ضبط و پخش غیر‌زنده آن انجام شود پس چه فرقی این مناظره ها با برنامه معرفی کاندیداها خواهد داشت.

- آیا مسائلی پشت‌پرده عالم سایست و سیاسیون وجود دارد که نمی‌خواهند در کشاکش اختلافات سیاسی در فضای مناظره مطرح شود؟

- آیا نمی‌شود با ایجاد یک مرام‌نامه و امضای دسته جمعی از آقااین کاندیدا جلوی برخی گفتمان‌های نامناسب را گرفت که اگر مسئله این باشد صلاحیت این افراد خود خدشه‌دار خواهد شد.

- چرا نباید مناظره‌ها زنده باشد تا مردم به جهت دار بودن برخی برنامه های کاندیداها شبهه وارد نکنند.

- برخی جریان‌های مخالف عملکرد دولت معتقدند این مسئله از سوی دولتی‌ها به عنوان خواسته مطرح شده تا جلوی برخی هجمه‌ها را بگیرند و برخی دیگر معتقدند دولتی‌ها با ارائه گزارش و آمار فضای دیگری را ایجاد می‌کنند که باعث جریح دار شدن برخی مخالفان‌ خواهد شد که وضعیت عمومی را ملتهب خواهد کرد.

- چرا به فهم مردم احترام گذاشته نمی شود و اجازه داده نمی شود خوب و بد را خود انتخاب کنند،ضبط برنامه و ادیت‌های پیش‌بینی شده(ویرایش‌های مختلف) عدم اعتماد عمومی را در پی خواهد داشت.

- تغییر ذائقه مردم با وجود فضای مجازی موجود، مطالبه برای رسیدن به سریعترین و دقیق‌ترین اطلاعات عملا فضای رسانه کشور را دستخوش گمانه‌زنی بسیار خواهد کرد.

- چرا کشوری که مناظره‌های انتخاباتی دشمنان خود را به صورت مستقیم پخش می‌کند نباید مناظره‌ کاندیدای ریاست جمهوری و سکانداران اجرایی آینده ایران را زنده پخش نکند؟

- آیا عدم پخش مناظره کاندیداهای ریاست جمهوری زمینه‌سازی برای ایجاد موج بی‌اعتمادی و شکاف بین مردم و مسئولان را توسط رسانه‌های غربی و دشمنان نظام اسلامی فراهم نخواهد کرد؟

در نهایت گفتمان امروز مردم ایران اسلامی و مطالبه به حق کسانی که پای صندوق‌های رای خواهند آمد صداقت در گفتار و عدالت در کردار است که باید ببینیم در روزهای آینده مسئولان صدا وس یما و وزارت کشور چه تصمیمی در این زمینه خواهند گرفت.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
کافه الدورادو
تنیس داخلی
تولید کنند انواع رنگ های صنعتی، ساختمانی و اتومبیلی
تلگرام تیترامروز داخلی
قصر باران داخلی
دست های مهربان داخلی
اینستاگرام داخلی
تولید کنند انواع رنگ های صنعتی، ساختمانی و اتومبیلی
شهروند خبرنگار داخلی
عصر ساري داخلي
تعرفه داخلي تبليغات
مازند اسپرت