امروز: ۳۱ فروردين ۱۳۹۷ -
کد خبر: ۴۰۵۶۹
تاریخ انتشار: ۰۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۸
همایش اهمیت ثبت ملی و بین‌المللی نشان تجاری در ساری با حضور سیدمهدی میرصالحی مدیرکل دفتر حمایت از مالکیت صنعتی وزارت صنعت، معدن و تجارت در حالی برگزار شد که بیش از نیمی از صندلی‌های سالن برگزاری مراسم خالی بود.
به گزارش تیتر امروز، نشان تجاری برای اشاره به محصولی به‌کار می‌رود که ارزش اعتباری و اجتماعی بالایی داشته باشد.

در واقع نشان‎های تجاری دارای ماهیت اجتماعی بوده و نشان‌های قدرتمند، نشان‌هایی است که افراد نسبت به آن‌ احساس مالکیت می‌کنند و می‌توانند هیجان و احساسات مصرف‌کنندگان را برانگیزانند و مشتریان به آن اعتماد کنند.

در همین زمینه با توجه به اهمیت این موضوع همایشی در ارتباط با نشان تجاری و اهمیت آن توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت و شهرک صنعتی در استان مازندران ترتیب داده شد.

همایش اهمیت ثبت ملی و بین‌المللی نشان تجاری با حضور سیدمهدی میرصالحی مدیرکل دفتر حمایت از مالکیت صنعتی وزرات صنعت، معدن و تجارت، محمد محمدپور رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، سیدمصطفی موسوی مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان و تعدادی کمی از کارآفرینان و مدیران واحد‌های صنعتی امروز در سالن آمفی تئاتر سرپرستی بانک ملی استان در ساری برگزار شد.

* وضع تولید و صنعت در هیچ جای دنیا آسان نیست

در ابتدای برنامه رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مازندران به اهمیت نشان تجاری اشاره کرد و افزود: امروز تولید انحصاری نیست و در فروشگاه‌ها نشان‌های تجاری زیادی وجود دارد که انتخاب با مشتری است و در واقع نشان تجاری رمز و عامل موفقیت است.

محمد محمدپور با بیان اینکه وضع تولید و صنعت در هیچ جای دنیا آسان نیست، خاطرنشان کرد: ارزش اقتصادی توسط بنگاه‌ها تولید می شود و مسئله آموزش و مدیریت انرژی در بنگاه‌ها از مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی بیان کرد: هر آن چیزی که در تولید است بر اساس سفارش بازار و در ذهن مشتری وجود دارد، ارزشمندی یک برند کار آسانی نبوده و هزینه دارد.

* منابع و نیروی انسانی توانمندی داریم

سیدمصطفی موسوی مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران در سخنان کوتاهی بزرگ‌ترین سرمایه یک بنگاه را نیروی انسانی عنوان کرد و یادآور شد: ما منابع و نیروی انسانی توانمندی داریم که باید این توانایی را به فعلیت برسانیم.

* واحد‌های صنعتی به موضوعات درون خود توجه بیشتری داشته باشند

در ادامه این همایش مدیرکل دفتر حمایت از مالکیت صنعتی وزرات صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اهمیت نشان تجاری گفت: واحدهای صنعتی همواره نگاه‌شان این باشد که مشکلات نظیر بانک، منابع مالی، گرانی، بیمه، مالیات و تعرفه‌ها وجود دارد و البته مسؤولان هم کم و بیش به دنبال حل مشکلات هستند.

سیدمهدی میرصالحی با بیان اینکه در بسته حمایتی تولید موضوع مالیات، بیمه و مشکلات مالی در نظر گرفته شده است، افزود: واحد‌های صنعتی علاوه بر توجه به مشکلات بیرونی باید به موضوعات درون خود توجه بیشتری داشته باشند و سعی کنند تا بروز شوند.

وی با اشاره با به اینکه امروز دانش زیاد اما مدیریت آن کم است، خاطرنشان کرد: مشکلات واحد‌های تولیدی فقط سخت‌افزاری نیست و مدیریت واحدها و بنگاه‌های اقتصادی از مسائلی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش فارس، در پایان کارگاه آموزشی اهمیت و جایگاه مالکیت صنعتی توسط و فرآیند ثبت ملی و بین‌المللی نشان تجاری توسط مدیرکل دفتر حمایت از مالکیت صنعتی وزرات صنعت، معدن و تجارت برای کار‌آفرینان برگزار شد.

* حواشی همایش اهمیت ثبت ملی و بین‌المللی نشان تجاری

* همایش اهمیت ثبت ملی و بین‌المللی نشان تجاری در حالی برگزار شد که بیشتر صندلی‌های سالن بانک ملی خالی بود و از 250 صندلی موجود در آن فقط حدود 50 و یا کمتر پُر شده بودند.

* رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت از نخستین نفراتی بود که در این برنامه حضور یافت و در زمان ورود وی تقریباً سالن خالی از جمعیت بود.

محمد محمدپور در ابتدای صحبت‌های خود گفت: امیدواریم در ادامه این برنامه حضور بیشتری از مدیران صنعتی را شاهد باشیم و در جلسه حضور پیدا کنند و اگر هم نشد این تلاش ارزشمند بوده و می‌خواهیم که این مسیر ادامه پیدا کند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران سخنران نخست این برنامه بود که در پایان صحبت‌های خود با اعلام اینکه باید در جلسه دیگری حضور یابد از حاضران عذر‌خواهی و پس از سخنرانی جلسه را ترک کرد.

هنگام ترک مجری برنامه در پشت تربیون از وی خواست تا چند دقیقه بیشتر در جلسه حضور داشته باشد که با پاسخ منفی محمدپور مواجه شد و جناب رئیس گفت: بیشتر از این نمی‌توانم حضور داشته باشم و از حضار هم عذر‌خواهی کردم.

* مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران هم که دومین سخنران همایش بود با کوتاه کردن سخنان خود و با عذرخواهی از حاضران به‌دلیل حضور در جلسه دیگر سالن همایش را ترک کرد و گفت: حتماً فیلم ادامه همایش را می‌بینم و از آن استفاده می‌کنم.

* با توجه به اینکه برگزارکنندگان این همایش سازمان صنعت، معدن و تجارت و شرکت شهرک‌های صنعتی استان بوده‌اند انتظار می‌رفت تا مدیران این دستگاه‌ها توجه بیشتری به این همایش داشته باشند.

* حدود 200 واحد صنعتی در استان برای حضور در این همایش دعوت شدند که کمتر از 50 واحد حضور پیدا کردند.

همایش اهمیت ثبت ملی و بین‌المللی نشان تجاری با توجه به انحصاری نبودن تولید و تعداد بالای تولیدات و محصولات در فروشگاه‌ها فرصتی است که می‌توان در آن نشان‎سازی را پرورش داد و حضور کارآفرینان و تولیدکنندگان با نشان‎های تجاری برتر می‌تواند در انتقال تجربیات به دیگر تولیدکنندگان کمک کند که موضوع با عدم استقبال مدیران صنعتی و فعالان حوزه اقتصادی و بازرگانی استان روبه‌رو شد.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
کافه الدورادو
تنیس داخلی
تولید کنند انواع رنگ های صنعتی، ساختمانی و اتومبیلی
تلگرام تیترامروز داخلی
قصر باران داخلی
دست های مهربان داخلی
اینستاگرام داخلی
تولید کنند انواع رنگ های صنعتی، ساختمانی و اتومبیلی
شهروند خبرنگار داخلی
عصر ساري داخلي
تعرفه داخلي تبليغات
مازند اسپرت