کد خبر: ۳۹۳۰۳
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۵ - ۰۷:۴۹
اتفاقی عجیب/
انتشار گزارش درباره غفلت سازمان هواشناسی و خسارات طوفان بازتاب وسیعی در بین مقامات ارشد استان مازندران، مسئولان فعلی و اسبق سازمان هواشناسی کشوری و رسانه های ارتباط جمعی پیدا کرد.
به گزارش تیتر امروز، همزمان در تعدادی از رسانه های داخلی و خارجی انتشار یافت و در شبکه های اجتماعی نیز بازتاب وسیعی پیدا کرد.

مرور بازتاب همه سطرها، خبرها، تیترها و گزارش‌های مربوط به این رویداد رسانه ای شاید کار راحتی نباشد، اما در بین همه آن ها به ذکر سه مورد بسنده می کنیم.

(1)
بخش نخست گزارش انتخاب خبر حاوی مصاحبه با دکتر مجتبی اکبری، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مازندران بود که بلافاصله پس از انتشار گزارش و بازتاب وسیع آن در استان، جعفری، مدیر روابط عمومی هلال احمر مازندران طی تماس با سردبیر انتخاب خبر خواهان انتشار جداگانه مصاحبه دکتر اکبری به دلیل ممانعت از سوء تفاهم های احتمالی شد که در این راستا سردبیر انتخاب خبر به دلیل ممانعت از انجام کار غیر حرفه ای رسانه ای اقدام به حذف بخش های مصاحبه مدیرعامل هلال احمر مازندران نمود.

(2)
در پی رخداد طوفان در جمعه گذشته در برخی مناطق استان مازندران و حرف و حدیث های به وجود آمده مبنی برعدم پیش بینی این طوفان از سوی هواشناسی، محمد رضا رضوی مدیرکل هواشناسی مازندران به سوالات روزنامه خبر شمال (چهارشنبه 17 آذر) پاسخ داد.

در این مصاحبه از محمد رضا رضوی اهل شهرستان آمل و کارشناس ارشد مدیریت و دارای 28 سال سابقه مدیریت در سازمان هواشناسی کشور و باسابقه ترین مدیران هواشناسی نام برده شده است.

رضوی در این گفتگو در پاسخ به یکی از سؤالات این روزنامه تأکید می کند که دوستان ما در ارگانهای دیگر کوتاهی خودشان را گردن هواشناسی می اندازند و می گویند هواشناسی پیش بینی نکرد؛ مگر در مواردی که ما پیش بینی کرده بودیم شما چه گلی بر سر مردم زدید که اکنون هواشناسی را عامل کم کاری خودتان می دانید. برخی از مسوولین در مواردی که بحران اتفاق می افتد به جای یاری رساندن به یکدیگر به دنبال مقصر و انتداختن توپ در زمین دیگری هستند که متاسفانه کوتاه ترین دیوار در این خصوص هواشناسی است و دیواری کوتاه تر از هواشناسی پیدا نمی کنند، در صورتی که هواشناسی مازندران جزء بهترین و موفق ترین ادارات کل هواشناسی در کشور محسوب می شود. هواشناسی مازندران به شدت از کمبود بودجه و تجهیزات رنج می برد و من از استاندار محترم و محبوب مازندران می خواهم توجه ویژه ای به هواشناسی مازندران داشته باشند تا ما بتوانیم بهتر و بیشتر از گذشته به مردم مازندران خدمت کنیم.

(3)
در بعد از ظهر روز سه شنبه مورخ 16/9/95 یعنی درست در زمانی که خود هواشناسی مازندران هشدار داده بود و استان در زمان شروع وضعیت بد هوا قرار داشت، متأسفانه به جای اعلام به موقع گزارش وضعیت هوا، مدیر هواشناسی مازندران جوک های مبتذل در کانال تخصصی هواشناسی مازندران منتشر کرد تا به عنوان استفاده وضعیت هوا جهت پیگیری و هماهنگی و آمادگی دستگاه های اجرایی استان و کشوری مورد استفاده قرار گیرد!

سؤال این است که آیا در کانال تخصصی اطلاع رسانی هواشناسی که برای ایجاد آمادگی در مردم و مسئولین ایجاد شده است بایستی جوک های مبتذل که حاوی توهین های آشکار به زن باشرف ایرانی و هتاکی به مقدسات می باشد مبادله شود؟

گفتنی است؛ بعد از پیگیری موضوع توسط همکاران شریف هواشناسی معلوم شد ارسال کننده جوک، رضوی مدیرکل هواشناسی مازندران بوده است که پس از مدتی جوک ها با عکس العمل کارکنان پاک می شود.

لازم به ذکر است که کارکنان هواشناسی به شدت از این رفتار مدیر افسوس می خورند.

شایان ذکر است؛ اسناد مربوط به محتوای مبتذل و هتاکانه جوک های ارسالی در کانال هواشناسی مازندران اکنون در اختیار سایت انتخاب خبر است و این سایت آمادگی دارد تا آن ها را در اختیار نهادهای نظارتی مانند: حراست وزارت راه و شهرسازی، وزارت اطلاعات، قوه قضائیه و سازمان بازرسی قرار دهد تا با هتاکان برخورد عاجلی صورت گیرد.

آنچه مسلم است؛ پای انتشار محتوای مستهجن در لوای یک کانال تلگرامی رسمی دولتی در میان است. تسهیل شیوه دستیابی به محتویات مستهجن از طریق سیستم‎های رایانه‎ای یا مخابراتی یا حامل‎های داده های شبکه های مجازی جزو مصادیق محتوای مجرمانه "موضوع ماده 22 قانون جرایم رایانه‌ای" بوده و مسئولان قضایی و امنیتی باید عوامل آن را مجازات نمایند.

در ادامه، سایت انتخاب خبر بخش هایی از محتوای مربوط به این اقدام هتاکانه را منتشر می کند.

telehavashenmaz3

telehavashenmaz1

telehavashenmaz2

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
کافه الدورادو
تنیس داخلی
تولید کنند انواع رنگ های صنعتی، ساختمانی و اتومبیلی
تلگرام تیترامروز داخلی
قصر باران داخلی
دست های مهربان داخلی
اینستاگرام داخلی
تولید کنند انواع رنگ های صنعتی، ساختمانی و اتومبیلی
شهروند خبرنگار داخلی
عصر ساري داخلي
تعرفه داخلي تبليغات
مازند اسپرت