امروز: ۲۹ مهر ۱۳۹۶ -
کد خبر: ۳۵۸۱۷
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۵ - ۰۸:۳۲
عباس ابوالحسنی با یک نمایش جدید
وقتی فصل تآتر، زمستانی و سرد است؛ و هنرمندان نام آشنا، به سختی دستی برای اجرا از بغل بیرون می آورند؛ در میان بحران اقتصاد و فرهنگ در حوزه ی فرهنگ.."مردگان بی کفن و دفن" طلیعه ای و بارقه ای گرمابخش است..
وقتی فصل تآتر، زمستانی و سرد است؛ و هنرمندان نام آشنا، به سختی دستی برای اجرا از بغل بیرون می آورند؛ در میان بحران اقتصاد و فرهنگ در حوزه ی فرهنگ.."مردگان بی کفن و دفن" طلیعه ای و بارقه ای گرمابخش است..
عباس ابوالحسنی هنرمند نام آشنای تآتر مازندران، از تحصیلکردگان با تجربه ی این عرصه است. او که به انتخاب های هوشمندانه اش در زمینه ی متن نمایشی اشتهار دارد، این بار به سراغ یکی از بهترین نمایشنامه های نویسنده ی شهیر فرانسه، ژان پل سارتر رفته است. این نمایشنامه درباره گروهی از پارتیزان های فرانسوی در جنگ جهانی دوم را است که طی یک عملیات به سرکردگی مرد جوانی به نام ژان، توسط پلیس دستگیر شده و مورد شکنجه هایی سخت و کشنده قرار می گیرند تا محل اختفای ژان را لو دهند. "مردگان بی کفن و دفن" ثمره ی مطالعات و نظریات سارتر در زمینه فلسفه اگزیستانسیالیسم است. سرودی برای آزادی در زمانه ی جنگ و برادرکشی. قصیده ای که در آن هرچه شور آزادی انسانهای سخت-اراده، در از دست دادن مال و ناموس و جانشان دیگر نزدیک است تا به غزل پهلو بزند، علت مبارزه بیشتر سیاه می شود..آنجا که دلایل برای مقاومت پارتیزانهای جوان در لباس کاراکتر نمایشی ژان، به حماقت و ترسش برای باقی ماندن بر قدرت تقلیل می یابد، تراژدی عمق می یابد و مخاطب را به تامل و بازنگری فرا می خواند.
کارگردان نام آشنای مازندرانی که مدتی از عرصه ی اجرا دور مانده و خود را به چارچوب آموزش و ارتباط با شاگردان تبعید کرده؛ پس از چیزی حدود یک سال تمرین، اکنون با هنرمندانی نو و در عین حال توانمند به استقبال مخاطبان فرهیخته ی مازندرانی می رود. ابوالحسنی بر ریاضت خویش در انتخاب سالن نمایش نیز پای فشرده و از این رو مخاطبان برای دیدن اجرای این نمایش درست، می بایست به آموزشگاه ایشان به آدرس:بابل، خیابان مدرس، روبروی شش دری، ساختمان حسن پور، طبقه دوم، تماشاخانه ابوالحسنی مراجعه کنند. پر واضح است که ظرفیت پایین جایگاه تماشاگران در آموزشگاه اقتضا می کند که مخاطبان عزیز پیش از رجوع به آموزشگاه برای مشاهده ی این اثر زیبا اقدام به رزرو بلیط از طریق شماره های 09039728119 و 09117780239 کنند. 
در این نمایش که از تاریخ 13 آبان ماه به روی صحنه خواهد رفت علی شعبانی اسرمی، فاطمه یعقوبی، مهرشاد فلاح مقدم، محسن خسروی پور، امیر ملایی چلمردی، افسوون نامداری، سعید لر مرزباری، شایان میرحسینی اتاقسرا، جواد شاهانی، امیر تقوی گنجی، دایا خامسی و نعمت ا...زارعیان بازی خواهند کرد. از دیگر عوامل این نمایش می توان به علی شعبانی اسرمی با عنوان دستیار کارگردان، مریم ذوالفقارپور با عنوان مدیر صحنه و عوامل فنی دیگر چون: کیوان شابازاده، سجاد پلنگیان، سجاد خمیس آبادی و ساسان قلی پور اشاره کرد.


نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
پرنام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۹
0
0
شگفتا که باز هم نام ابوالحسنی قرار است پرچمدار تئاتر استان باشد.
تئاتر به معنای واقعی کلمه..
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
تولید کنند انواع رنگ های صنعتی، ساختمانی و اتومبیلی
تعرفه داخلي تبليغات