امروز: ۰۱ آذر ۱۳۹۶ -
کد خبر: ۳۳۸۲
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۳۹۴ - ۱۸:۵۱
اختصاصی تیتر امروز؛
در حال حاضر کم تحرکی معضل اصلی استان مازندران شده است و بیش از ۴۴ درصد مرگ و میر ها در استان براثر بیماری های غیر واگیر از جمله سکته های قلبی و مغزی میباشد
متخصصان علوم تربیت بدنی، بر توسعه ورزش همگانی برای سلامتی و نشاط جامعه تاکید دارند و معتقدند برنامه ریزی در این حوزه از اولویت های مهم کار دولت است.

 با توجه به اهمیت توسعه ورزش همگانی در جامعه و مشکلاتی که تحرک نداشتن برای مردم بوجود می آورد، تیتر امروز گفتگوی اختصاصی با معاونت توسعه ورزش های همگانی استان مازندران انجام داده است که در پی می خوانید:


*وضعیت ورزش مازندران را چطور می بینید؟


ورزش مازندران با وجود کمبودهای موجود، همچنان  رو به رشد بوده و در همه حوزه ها با برنامه پیش می رود  و توفیقات خوبی را در بخش قهرمانی در سطح کشور داشته و داریم که خوشبختانه در این امر بانوان ما نیز در کسب مدالهای رنگارنگ همپای مردان بوده و با همت مثال زدنی خودشان به کسب افتخار برای استان می پردازند و می طلبد که حمایت ها بیشتر شود.


* برای اینده ورزش همگانی مازندران چه برنامه هایی دارید؟

ما به دنبال جذب و جلب همه دستگاههای دولتی و خصوصی در جهت توسعه ورزش همگانی  هستیم . حدود ۲۵ درصد از تضمین سلامتی مردم بعهده دانشکده علوم پزشکی است و ما باید با تعریف ماموریت بین دستگاهای مختلف ۷۵ درصد باقیمانده را ساماندهی و تضمین کنیم و بر همه ارگانها تکلیف است با احساس مسئولیت در بحث توسعه ورزش های همگانی شرکت کنند  .
با عنایت ویژه استاندار مازندران، اولین جلسه شورای توسعه ورزشهای همگانی  را تشکیل دادیم و مصوب شد برای همه فرمانداران تابع استان مازندران ابلاغ ریاست شورای توسعه ورزش همگانی صادر شود  و در جلسه دوم بنا داریم از همه فرماندران استان دعوت بعمل آورده و با تشکیل کمیته های تخصصی در جلسات توسعه ورزش شهرستان به اهداف متعالی نظارتی خودمان دست پیدا کنیم .

*برنامه ای برای برگزاری مسابقات فرهنگی و بومی دارید؟


 در بحث برگزاری فستیوالها و مسابقات فرهنگی با بهره برداری از زیر ساختها و طرح های توسعه فضای سبز و دسترسی به ورزشهای رایگان و آسان و جشنواره های مختلف از جمله پرواز بادبادکها و برگزاری مسابقات ماهیگیری و مسابقات ثبت رکورد ها بود که برای اولین بار مازندران میزبان بود.

*حرف پایانی؟

در حال حاضر کم تحرکی معضل اصلی استان مازندران شده است و بیش از ۴۴ درصد مرگ و میر ها در استان براثر بیماری های غیر واگیر از جمله سکته های قلبی و مغزی میباشد که ریشه در کم تحرکی دارد و با پرداختن حداقل روزی ۳۰ دقیقه به ورزش می توانیم بخش اعظمی از این خسارت جانی و مالی را کاهش دهیم.

گفتنی است عالیشان در پایان از رسانه ها تشکر کرد و افزود: از رسانه ها توقع داریم در امر ورزش تنها به فوتبال توجه نکنند و برای آشنایی و اطلاع رسانی به مردم جهت ترغیب به ورزش همگانی تلاش کنند.

تنظیم: رضا متانی
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
تولید کنند انواع رنگ های صنعتی، ساختمانی و اتومبیلی
تولید کنند انواع رنگ های صنعتی، ساختمانی و اتومبیلی
شهروند خبرنگار داخلی
عصر ساري داخلي
تعرفه داخلي تبليغات
پيامكي داخل
تلگرام صفحات داخلي
مازند اسپرت