امروز: ۰۱ آذر ۱۳۹۶ -
کد خبر: ۲۸۲۶
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۷
در اهمیت عنصر کتاب برای تکامل جامعه انسانی، همین بس که‏ تمامی ادیان آسمانی و رجال بزرگ تاریخ بشری، از طریق کتاب‏ جاودانه مانده ‏اند و روابط فرهنگی جامعه بشری نیز از پوشش کتاب ‏و مبادلات فرهنگی تقویت‏ شده است.

معاون فرماندار قائم شهر در گفتگو با خبرنگار تیتر امروز به اهمیت خواندن کتاب اشاره می کند و می گوید: وظیفه همه افراد فرهیخته و همه نهادهای فرهنگی کشور است که دراشاعه، گسترش و تقویت هرچه بیشتر مساله کتاب و کتابخوانی‏ اهتمام ورزند.

وی اضافه کرد: باید اعتراف کنیم که رواج کتاب و روحیه کتابخوانی درمیان ملت عزیز ما که خود یکی از مشعل داران فرهنگ و کتاب ومعرفت در طول تاریخ پس از ظهور اسلام بوده ‏است کمتر از آن‏چیزی است که از چنین ملتی انتظار می‏رود.

حضرت علی علیه السلام می فرماید:"هرآن کس که با کتاب آرامش یابد،راحتی وآسایش از او سلب نمی گردد.”

پویامهر بیان کرد: انسان موجودی کمال گراست وبا سکون وسکوت سازگاری ندارد. او همیشه به دنبال راهی است که یک قدم پیش گذارد و گره از مشکلات خود باز کند بنابراین و در آیین مقدس اسلام ،فراگیری علم ودانش عاملی برای رشد،پویایی و تعالی جامعه محسوب می شود.

معاون فرماندار قائم شهر با بیان اینکه با کتاب خوب است که انسان شناخته می شود،رشد می کندوبرای حرکت آماده می شود اظهار داشت: عادت به مطالعه و تاثیر آن در کودکی و نوجوانی پایدار است و بسیاری از دانشمندان وروانشناسان معتقدند که اساس وزیربنای شخصیت انسان در سالهای اول زندگی پایه گذاری می شود و آموخته های این دوران،تاثیر عمیقی بر آینده ی زندگی فرد دارد.بنابراین اگر مطالب خواندنی مفید و سازنده در اختیار کودکان و نوجوانان قرار گیردو آنها از همان سنین کودکی به مطالعه عادت کنند،راه و رسم زندگی را خواهند آموخت و تحت تاثیر داستانها و کتابهای آموزنده،به رشد و تعالی خواهند رسید ودر آینده نیز برای حل مشکلات خود از کتاب کمک خواهند گرفت.

وی تصریح کرد: انقلاب ما انقلاب فرهنگی بود و در برهه انقلاب کتابهای ضد استعماری و شب نامه ها بصورت زیرزمینی و با مشکلات فراوان و کمترین امکانات در فضای دلهره و ترس ، به دست مبارزین تایپ و در قالب جزوه یا کتاب دست به دست میشد تا مردم از آخرین رهنمودهای رهبری بهره مند شوند و با این مشکلات فرهنگ مطالعه زنده نگه داشته شد.

پویامهر با اشاره به فضای موجود کتابخانه ها گفت : باید فضا و ظرفیت کتابخوانی ۱۰ برابر شود و همه ادارات موف به ترویج فرهنگ کتابخوانی می باشند .

وی افزود: نباید بودجه های فرهنگی فقط در جهت انتشار کتابهای رنگارنگ صورت بگیرد بلکه باید به نوعی فرهنگ سازی شود تا علاوه بر استفاده از ظرفیتهای موجود ، جهت فراهم آوردن فضای کتاب خوانی و ترویج این مهم فرهنگی در حد ممکن هزینه کرد.

وی با اشاره به جمله برگزیده مقام رهبری در خصوص اهمیت کتاب و کتابخوانی که فرمودند: امروز کتابخوانی و علم آموزی نه تنها یک وظیفه ملی ، که یک واجب دینی است ، به سخنان خود پایان داد.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
تولید کنند انواع رنگ های صنعتی، ساختمانی و اتومبیلی
تولید کنند انواع رنگ های صنعتی، ساختمانی و اتومبیلی
شهروند خبرنگار داخلی
عصر ساري داخلي
تعرفه داخلي تبليغات
پيامكي داخل
تلگرام صفحات داخلي
مازند اسپرت